Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Nidzica

  - 11 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 0 mieszkań na sprzedaż w Nidzicy

  Rynek wtórny - 11 mieszkań na sprzedaż w Nidzicy

  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym w Nidzicy

  Nidzica to miasto położone w północno-wschodniej części Polski, w województwie warmińsko-mazurskim. Jest to miasto o dużym potencjale inwestycyjnym, co zawdzięcza przede wszystkim dogodnej lokalizacji oraz bogatym uwarunkowaniom przyrodniczym. To sprawia, że miejscowość stale przyciąga nowych mieszkańców, wśród których szczególnie dużą popularnością cieszą się mieszkania w Nidzicy.

  Nidzica zlokalizowana jest w południowej części województwa warmińsko-mazurskiego, blisko granicy z województwem mazowieckim oraz w niedużej odległości od województwa kujawsko-pomorskiego. Miasto położone jest także w pobliżu ważnej trasy, jaką jest droga ekspresowa S7, która łączy duże aglomeracje miejskie, jak na przykład Warszawę z Trójmiastem. Odległość Nidzicy od Warszawy wynosi ok. 150 km, z kolei od Gdańska ok. 170 km, co sprawia, że dzięki trasie szybkiego ruchu mieszkańcy Nidzicy mogą szybko podróżować do najważniejszych ośrodków miejskich w Polsce. Co więcej, Nidzica położona jest w odległości ok. 50 km od Olsztyna, który pełni funkcję stolicy całego województwa.

  Jednak nie tylko drogowe połączenia przemawiają na korzyść Nidzicy, ale również kolejowe. W Nidzicy znajduje się stacja kolejowa, która według klasyfikacji PKP pełni funkcję dworca lokalnego. Dzięki temu Nidzica posiada połączenie kolejowe z takimi miastami, jak: Warszawa, Olsztyn, Gdańsk czy Gdynia, a nawet Kraków. Takie udogodnienia przekładają się na duże zainteresowanie inwestorów, którzy chcą wykorzystać odpowiednie położenie Nidzicy w pobliżu dużych rynków zbytu oraz jej doskonałe połączenia drogowe i kolejowe. Ma to również bezpośredni wpływ na stały rozwój miasta i jego rosnący potencjał.

  Nowe inwestycje przekładają się nie tylko na rozwój gospodarczy miasta, ale także na rozbudowę lokalnego rynku nieruchomości. Nidzica charakteryzuje się zróżnicowaną zabudową - w centrum znajdziemy wysokie budynki z licznymi zabytkami, z kolei na obrzeżach dominują osiedla domów jednorodzinnych. Miasto posiada bogatą historię, która jest widoczna nie tylko w zabytkach z czerwonej cegły, ale również w planie zabudowy miejskiej.

  Lokalny rynek nieruchomości tworzą oferty rynku pierwotnego oraz wtórnego. Dostępne są tu: domy, lokale użytkowe, działki budowlane, magazyny oraz mieszkania. Na atrakcyjność miasta wpływ mają także uwarunkowania przyrodnicze oraz liczne udogodnienia przygotowane dla mieszkańców.

  Warunki życia w Nidzicy

  Nidzica położona jest na Mazurach nad rzeką Nidą, a doskonałe połączenie miasta z dużymi ośrodkami miejskimi przyciągają tu wielu turystów. Na atrakcyjność miasta wpływ mają także pobliskie rezerwaty przyrody i jeziora. Znajdziemy tu wiele Pomników Przyrody, jeziorko miejskie oraz liczne tereny zielone zarówno w mieście, jak i na jego obrzeżach. Popularnym miejscem jest duży Park Ferdynanda Gregoroviusa, który położony jest w ścisłym centrum.

  W Nidzicy znajdują się także liczne ogródki działkowe, z których chętnie korzystają mieszkańcy. Dostępne są tu również obiekty sportowo-rekreacyjne, takie jak stadion Startu Nidzica, hala widowiskowo-sportowa (MOSiR), place zabaw, siłownia miejska oraz trasy rowerowe. Miasto znane jest także z średniowiecznego zamku, który stanowi atrakcję nie tylko dla turystów, ale również dla samych mieszkańców. To wszystko sprawia, że Nidzica przyciąga nie tylko inwestorów, ale również nowych mieszkańców, wśród których dużą popularnością cieszą się mieszkania.

  Mieszkania Nidzica - oferty

  W Nidzicy dostępne jest 11 ofert mieszkań na sprzedaż o powierzchni od 38 m2 do 78 m2.

  Jeśli szukasz mieszkania w Nidzicy, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • kawalerki na sprzedaż (1 oferta)
  • mieszkania 2 pokoje na sprzedaż (2 oferty)
  • mieszkania 3 pokoje na sprzedaż (8 ofert)

  Dzięki filtrom znajdziesz zarówno interesujące nowe mieszkania Nidzica, jak i mieszkania bezpośrednio Nidzica.

  Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki gethome.pl.

  Rynek wtórny Nidzica

  Interesuje Cię rynek wtórny? W Nidzicy mamy 11 ofert z rynku wtórnego o powierzchni od 38 m2 do 78 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Nidzicy to 59 m2.

  Ceny mieszkań w Nidzicy

  Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Nidzicy to 5 413 zł za m2;

   Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Nidzicy?

   • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Nidzicy znajdziesz w cenie 539 000 zł;
   • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Nidzicy wynosi 8 693 zł/m2;

   Tanie mieszkania Nidzica. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

   Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 200 000 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 4 089 zł/m2.

   Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

   Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

   Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: