Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż - Oława - 10 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 9 mieszkań na sprzedaż w Oławie

  Rynek wtórny - 1 mieszkanie na sprzedaż w Oławie

  • Najnowsze
  • Najtańsze
  • Najdroższe
  • Najtańsze za m2
  • Najdroższe za m2
  • Powierzchnia (rosnąco)
  • Powierzchnia (malejąco)

  Mieszkania w Oławie - statystyki mieszkań na sprzedaż portalu Gethome

  Mieszkania w Oławie kawalerki:

  W Oławie jest 0 ofert kawalerek

  Średnia cena kawalerek to 0 zł

  Średni metraż kawalerek to 0 m2

  Mieszkania w Oławie dwupokojowe:

  W Oławie są 2 oferty mieszkań dwupokojowych

  Średnia cena mieszkań dwupokojowych to 377 924 zł

  Średni metraż mieszkań dwupokojowych to 50 m2

  Mieszkania w Oławie trzypokojowe:

  W Oławie jest 8 ofert mieszkań trzypokojowych

  Średnia cena mieszkań trzypokojowych to 350 043 zł

  Średni metraż mieszkań trzypokojowych to 49 m2

  Mieszkania w Oławie czteropokojowe:

  W Oławie jest 0 ofert mieszkań czteropokojowych

  Średnia cena mieszkań czteropokojowych to 0 zł

  Średni metraż mieszkań czteropokojowych to 0 m2

  Mieszkania bezpośrednio w Oławie - oferty deweloperów

   - 9 ogłoszeń

  Mieszkania używane w Oławie - oferty agencji nieruchomości

   - 1 ogłoszenie
  Jaką wersję portalu
  GetHome.pl wybierasz?
  Duplikat to ta sama nieruchomość prezentowana przez inną agencję.
  Mieszkanie 3-pokojowe, oława, 315 tyś zł.
  Mieszkanie
  3 pokoje57,40 m2

  315 000

  5 487 zł/m2

  Oława, Opolska

  Mieszkanie w inwestycji: Słoneczny Nowy Otok
  Nowe mieszkanie
  2 pokoje50,61 m2
  Zapytaj o cenę
  Mieszkanie w inwestycji: Słoneczny Nowy Otok
  Nowe mieszkanie
  3 pokoje45,38 m2
  Zapytaj o cenę

  Oława, ul. Wesoła

  Słoneczny Nowy Otok - 9 ofert
  Poznaj region

  Mieszkania na sprzedaż w Oławie – co je wyróżnia?

  W województwie dolnośląskim, w aglomeracji wrocławskiej znajduje się miasto Oława. To nieduże miasteczko o powierzchni niecałych 30 km², które zamieszkuje nieco ponad 33 tys. mieszkańców. Przez miejscowość przepływają rzeki Oława oraz Odra, a najbliżej stąd do Brzegu oraz Wrocławia. Jak wygląda rynek nieruchomości w Oławie? Dlaczego warto rozważyć zakup mieszkania na sprzedaż właśnie w tym mieście?

  Miasto Oława – wczoraj i dziś

  Gród i osada targowa w tym miejscu powstały już w XII wieku. W roku 1149 po raz pierwszy pojawił się zapis miejsca jako Olewa. Jednak już w roku 1206 Henryk I Brodaty zmienił swoje ziemie w Oławę. W roku 1437 miasto było wyludnione - głównie przez klęskę głodu i następującej po niej epidemii dżumy, która powróciła w roku 1588. Po wojennych perturbacjach w 1946 roku miasto zostało włączone do województwa wrocławskiego, a pozostała niemiecka ludność wysiedlona. Miasto odzyskało swój status dzięki reformie administracyjnej z 1998 roku.

  Oława jako całe miasto zostało wpisane na listę zabytków według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Wśród innych zabytków znajdują się: mury miejskie z XIV/XV wieku, ratusz z 1585 roku, budynek dworca kolejowego z roku 1840, cmentarz żydowski z połowy XIX wieku czy wzniesiony w XIV wieku Zamek Piastów Śląskich.

  Dlaczego warto kupić mieszkanie na sprzedaż w Oławie?

  Na co dzień mieszkańcy mają do dyspozycji Stadion Miejski, liczne sklepy wielobranżowe, restauracje oraz kawiarnie. Działają tutaj Termy Jakuba - kompleks basenów krytych i otwartych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Na odwiedzających czeka jacuzzi, sauna sucha i parowa oraz 70 metrowa zjeżdżalnia. W letnich miesiącach można skorzystać z basenu odkrytego, gdzie z atrakcji ucieszą się szczególnie najmłodsi. Na terenie letniego basenu znajduje się wodny i suchy plac zabaw, boiska do piłki nożnej plażowej oraz siatkówki plażowej, a także brodzik dla najmłodszych fanów wody. Sam basen to trzy zjeżdżalnie, siatka do wspinaczki, gejzery i ławki z masażem oraz rwąca rzeka i grota sztucznej fali. Jest w czym wybierać.

  W czasach Polski Ludowej w Oławie rozwinął się przemysł chemiczny, papierniczy i spożywczy, powstały też Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego. Po kryzysie gospodarczym na początku lat 90. zaczęły powstawać nowe przedsiębiorstwa oławskie. W 1998 roku otwarto Autoliv Poland - firmę produkującą systemy bezpieczeństwa do samochodów, obecnie największego pracodawcę w powiecie. Poza tym wśród największych zakładów wymienić można producenta sprzętów AGD - Electrolux Poland; DS Smith zajmujące się produkcją pieluch dla dzieci i dorosłych; firmy produkujące plastik jak Marco, Rotex czy Formtech; a także Bama Europa Sp. z o.o., które produkuje wyroby cukiernicze.

  Miasto posiada kilka żłobków i przedszkoli oraz 8 szkół podstawowych. Wśród szkół średnich znajduje się Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. J. Szajny-Lewandowskiej czy Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego. Pozostałe placówki edukacyjne to Dolnośląski Zakład Doskonalenia Zawodowego, Oławskie Centrum Kultury Fizycznej, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Ośrodek Kultury.

  Infrastruktura transportowa w Oławie

  Przez Oławę przechodzi droga krajowa nr 94 prowadząca od Zgorzelca, przez Wrocław, Opole, Sosnowiec, Kraków, Tarnów, aż do granicy państwa w Korczowej. Jedna z planowanych inwestycji to obwodnica Oławy. Inne znaczące drogi to droga nr 396 oraz DW455, łączące pobliskie miejscowości.

  Na Odrze i jej kanałach bocznych powstał Oławski Węzeł Wodny, nieustannie rozwija się tutaj żegluga śródlądowa. Z Oławy dojedziemy bezpośrednim autobusem do Wrocławia, Opola czy Jeleniej Góry. W mieście istnieje także najstarsze połączenie kolejowe - konkretnie odcinek z Oławy do Wrocławia, którym pierwsze pociągi zaczęły kursować już w 1842. Obecnie ze stacji w Oławie odjeżdżają składy do Świnoujścia, Lublina, Bielsko-Białej, Katowic, Białegostoku, Gdyni czy Krakowa.

  Nieruchomości na sprzedaż w Oławie

  W Oławie przeważa niska zabudowa jedno- lub wielorodzinna, jednak istnieją też większe osiedla wyższych budynków. Nowe mieszkania na sprzedaż to zwykle kameralne osiedla albo zabudowa szeregowa. Deweloperzy oferują szereg udogodnień, jak rowerownie i wózkownie, naziemne miejsca postojowe oraz podziemne garaże, komórki lokatorskie i boxy. Na wspólnym terenie pojawiają się atrakcyjne place zabaw, zielone patio, a czasami także plenerowa siłownia. Rynek pierwotny w Oławie to przestronne wnętrza z dużymi oknami, przytulne balkony, tarasy i loggie, a także bliskość natury, komfort i wysoka jakość. Na rynku wtórnym w Oławie znaleźć można przeróżne nieruchomości od kompaktowych mieszkań w centrum miasta, do ogromnym, kilku pokojowych domów na obrzeżach. Mieszkania na sprzedaż w Oławie to świetna propozycja dla wszystkich, którzy szukają odrobiny spokoju. Na pewno odnajdą się tutaj rodziny z dziećmi (choć nie tylko!), bo szkół, ale i atrakcji dla najmłodszych nie brakuje.

  Interesują Cię mieszkania na sprzedaż w Oławie? Znajdź wymarzone cztery kąty na GetHome.pl!

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: