Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Szklarska Poręba

  - 285 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 191 mieszkań na sprzedaż w Szklarskiej-Porębie

  Rynek wtórny - 94 mieszkania na sprzedaż w Szklarskiej-Porębie

  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym w Szklarskiej Porębie

  Szklarska Poręba to jedna z najbardziej znanych miejscowości turystycznych w Polsce. Miasto położone jest w południowej części województwa dolnośląskiego, na granicy z Czechami. Szklarska Poręba przyciąga turystów przez cały rok kalendarzowy ze względu na swoje uwarunkowania przyrodnicze oraz wyjątkowy mikroklimat - porównywalny do klimatu alpejskiego. Tak dogodne warunki mają również wpływ na zainteresowanie miastem nowych mieszkańców i inwestorów, wśród których szczególną popularnością cieszą się mieszkania.

  Szklarska Poręba położona jest na wysokości od 440 do 886 m n.p.m. Jej powierzchnię w ponad 80% stanowią tereny leśne, a zabudowa mieszkalna znajduje się w północno-wschodniej części miasta. Na wyjątkowy klimat Szklarskiej Poręby wpływ mają góry, które niemal z każdej strony otaczają miasto i tworzą niezwykły krajobraz. Takie położenie miejscowości w dolinie między wzgórzami i torfowiskami Gór Izerskich oraz częste wiatry doprowadzają do szybkiej wymiany mas powietrza i powstawania alpejskiego klimatu.

  Co więcej, na terenie gminy Szklarska Poręba znajduje się Rezerwat Przyrody Torfowiska Doliny Izery. Miasto wyróżnia się także bardzo dużą ilością zachowanych zabytków, które uznawane są za perełki architektoniczne, co stanowi kolejny dodatkowy atut turystyczny miasta.

  Szklarska Poręba ze względu na swoje dogodne położenie i wyjątkowe warunki przyrodnicze przyciąga zarówno turystów, jak i inwestorów, którzy mają kluczowy wpływ na lokalny rynek nieruchomości. Pomimo niedużej wielkości miasta, rynek dynamicznie się rozrasta, dzięki nowym inwestycjom deweloperskim. Co więcej, według statystyk tylko 3% wszystkich lokali o przeznaczeniu indywidualnym jest pozostawionych na użytek prywatny, a pozostałe 97% stanowi mieszkania na sprzedaż lub wynajem. Wynika to ze stale rosnącego popytu, który można zawdzięczać podkreślanej już wcześniej wyjątkowości miasta.

  Szklarska Poręba w porównaniu do wielu miejscowości turystycznych w Polsce cieszy się ogromną popularnością nie tylko sezonowo, ale przez cały rok kalendarzowy, przez co jest znacznie bezpieczniejszym miastem do inwestycji w nieruchomości pod wynajem. Ma to przełożenie również na wysokie ceny nieruchomości, jednak usytuowanie miasta i doskonała infrastruktura turystyczna sprawiają, że jest to wciąż bardziej opłacalna inwestycja niż w przypadku okolicznych mniejszych miejscowości.

  Warunki mieszkaniowe w Szklarskiej Porębie

  Miasta turystyczne bez względu na wielkość powierzchni zawsze mogą pochwalić się rozwiniętą ofertą usługową, która pozytywnie wpływa na warunki mieszkaniowe. Szklarska Poręba posiada również dobre połączenie komunikacyjne z innymi miastami, dzięki drodze krajowej nr 3 oraz stacjom kolejowym PKP. Dodatkowo, miasto ma doskonałe połączenie z Czechami - nie tylko drogowe, ale także rowerowe czy piesze, dzięki licznym ścieżkom i szlakom rozmieszczonym po całym terenie miasta aż do czeskiej granicy.

  Mieszkania Szklarska Poręba - oferty

  W Szklarskiej-Porębie dostępne jest 100 ofert mieszkań na sprzedaż o powierzchni [object Object].

  Jeśli szukasz mieszkania w Szklarskiej-Porębie, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • kawalerki na sprzedaż (26 ofert)
  • mieszkania 2 pokoje na sprzedaż (210 ofert)
  • mieszkania 3 pokoje na sprzedaż (43 oferty)
  • mieszkania 4 pokoje na sprzedaż (3 oferty)
  • mieszkania 5 pokoi i więcej (3 oferty)

  Dzięki filtrom znajdziesz zarówno interesujące nowe mieszkania Szklarska Poręba, jak i mieszkania bezpośrednio Szklarska Poręba.

  Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki gethome.pl.

  Rynek wtórny Szklarska Poręba

  Interesuje Cię rynek wtórny? W Szklarskiej-Porębie mamy 94 oferty z rynku wtórnego o powierzchni od 20 m2 do 251 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Szklarskiej-Porębie to 49 m2.

  Ceny mieszkań w Szklarskiej-Porębie

  Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Szklarskiej-Porębie to 14 905 zł za m2;

  • średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Szklarskiej-Porębie to 13 550 zł za m2 ;
  • rynek pierwotny w Szklarskiej-Porębie to z kolei wydatek średnio 15 621 zł za m2.

  Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Szklarskiej-Porębie?

  • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Szklarskiej-Porębie znajdziesz w cenie 3 250 000 zł;
  • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Szklarskiej-Porębie wynosi 25 000 zł/m2;
  • za najdroższe nowe mieszkanie z rynku pierwotnego w Szklarskiej-Porębie należy zapłacić 1 051 719 zł;
  • najwyższa cena metra kw. nowego mieszkania na rynku pierwotnym sięga 22 662 zł/m2.

  Tanie mieszkania Szklarska Poręba. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

  Według naszej bazy najtańsze mieszkanie z rynku pierwotnego w Szklarskiej-Porębie to wydatek 243 138 zł. Co więcej, najniższa cena mieszkania za metr kwadratowy na rynku pierwotnym wynosi 11 900 zł/m2.

  Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 279 000 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 4 147 zł/m2.

  Oferty w okolicy

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: