Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Skawina

  - 24 ogłoszenia

  Rynek pierwotny - 13 mieszkań na sprzedaż w Skawinie

  Rynek wtórny - 18 mieszkań na sprzedaż w Skawinie

  • Wybrane dla Ciebie
  • Najnowsze
  • Najtańsze
  • Najdroższe
  • Najtańsze za m2
  • Najdroższe za m2
  • Powierzchnia (rosnąco)
  • Powierzchnia (malejąco)
  placement placeholder
  Poznaj region

  Mieszkania na sprzedaż - Skawina pod Krakowem

  Skawina to miasto położone w województwie małopolskim, na obszarze powiatu krakowskiego. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej. Miejscowość jest oddalona zaledwie o kilkanaście kilometrów od Krakowa. Wchodzi w skład aglomeracji krakowskiej.,W mieście zamieszkuje na pobyt stały 24 177 mieszkańców, a jego powierzchnia wynosi 20,5 km2. Dzieli się obecnie na 9 osiedli mieszkaniowych: Przemysłowe, Stare Miasto, Kościuszki, Ogrody, Korabniki, Bukowskie, Samborek, Rzepnik i Radziszewskie.

  Mieszkania na sprzedaż - Skawina a komunikacja

  Głównym szlakiem komunikacyjnym w Skawinie jest droga krajowa DK44, pełniąca funkcję obwodnicy miasta. Przez miejscowość przebiega również droga wojewódzka DW953 do Kalwarii Zebrzydowskiej.

  Mieszkańcy Skawiny mogą korzystać z 14 autobusowych linii aglomeracyjnych. Przystanki znajdują się m.in. przy ul. Piastowskiej, Bukowskiej, 29-Listopada, Granicznej, Kopernika, Pileckiego, Wyspiańskiego i Tynieckiej. W centrum funkcjonuje dworzec kolejowy linii 94. Pociągi dojeżdżają bezpośrednio m.in. do Krakowa, Wadowic, Andrychowa, Krzemionek i Bielska-Białej. W odległości około 13 km znajduje się Lotnisko Kraków-Balice.

  Mieszkania na sprzedaż - Skawina a inwestycje

  W Skawinie funkcjonuje Skawiński Obszar Gospodarczy – Park Technologiczny oraz 3 Strefy Aktywności Gospodarczej. Inwestorzy mogą korzystać z uzbrojonych terenów inwestycyjnych pod zabudowę przemysłowo-usługową oraz opieki poinwestycyjnej instytucji otoczenia biznesu, w tym Podkrakowskiej Izby Gospodarczej i Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

  W lokalizacji swoje siedziby ma sporo przedsiębiorstw z polskim i zagranicznym kapitałem. Są to podmioty m.in. z branż automotive, metalurgicznej, energetycznej, spożywczej, budowlanej i recyclingowej. Inwestorzy mogą rekrutować pracowników spośród absolwentów lokalnych techników i zawodowych szkół branżowych.

  Nowe mieszkania – Skawina i okolice

  Deweloperzy często budują w tej lokalizacji mieszkania na sprzedaż – Skawina jest pod tym względem jedną z najszybciej rozwijających się miejscowości w regionie. W ostatnich latach nowe mieszkania powstają m.in. przy ul. Łanowej, Sadowej, Krakowskiej, Granicznej, Bukowskiej czy Lipowej. Są to najczęściej 2-pokojowe lokale wielorodzinne w zabudowie szeregowej. Najpopularniejszy metraż wynosi około 50-60 m2. 

  Skawina – mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego

  Miejscowa oferta obejmuje nie tylko nowe mieszkania. Skawina oferuje również liczne lokale z rynku wtórnego. Są to najczęściej nieruchomości w wielorodzinnych blokach. Dominują mieszkania 3-pokojowe o powierzchni około 70 m2.

  Ile kosztują w Skawinie mieszkania na sprzedaż?

  Istnieje wiele powodów, dla których warto zdecydować się na kupno w miejscowości Skawina mieszkania. Sprzedaż lokum po kilku latach może być opłacalną inwestycją w wynajem, np. pracownikom lokalnych firm, młodym małżeństwom czy studentom krakowskich uczelni. Za własne M w tej lokalizacji trzeba zapłacić znacznie mniej niż w Krakowie.

  Mieszkania na sprzedaż - Skawina a infrastruktura społeczna

  Zakup nieruchomości w tym mieście może być dobrym wyborem z uwagi na dobrze rozwiniętą infrastrukturę społeczną. Mieszkańcy mogą korzystać z licznych restauracji, a także robić zakupy w miejscowej galerii handlowej i supermarketach. Miasto jest również przyjazne dzieciom – na jego terenie znajdują się nowoczesne place zabaw, skwery, żłobki, przedszkola czy szkoły podstawowe. W miejscowości jest zarazem szpital specjalistyczny, pogotowie ratunkowe, kilkanaście aptek oraz Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

  Na uwagę zasługuje też bogata infrastruktura sportowo-rekreacyjna. Do dyspozycji mieszkańców są m.in. liczne szlaki rowerowe, basen, parki oraz Centrum Kultury i Sportu. 

  Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie małopolskim? Sprawdź bogatą ofertę mieszkań na sprzedaż w Skawinie na portalu GetHome.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

  Mieszkania Skawina - oferty

  W Skawinie dostępne jest 13 ofert mieszkań na sprzedaż o powierzchni od 28 m2 do 116 m2.

  Jeśli szukasz mieszkania w Skawinie, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • 10 2-pokojowych mieszkań na sprzedaż;
  • 14 3-pokojowych mieszkań na sprzedaż;
  • 4 4-pokojowe mieszkania na sprzedaż;
  • 3 5-pokojowe i więcej mieszkania na sprzedaż.
  Jeśli chcesz kupić mieszkanie w Skawinie z dodatkowymi udogodnieniami, na gethome.pl znajdziesz:
  • 10 mieszkań na sprzedaż z balkonem;
  • 5 mieszkań na sprzedaż z tarasem.

  Nie łatwo trafić na ogłoszenie “sprzedam mieszkanie Skawina”, które spełni wszystkie oczekiwania. Dzięki filtrom gethome.pl znajdziesz zarówno interesujące nowe inwestycje od dewelopera, jak i mieszkania bezpośrednio Skawina.

  Pilnie sprzedam lub pilnie kupię mieszkanie w Skawinie? Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki katalogowi ofert nieruchomości gethome.pl.

  Rynek wtórny Skawina

  Interesuje Cię rynek wtórny? Skawina oferuje 18 ofert z rynku wtórnego o powierzchni od 44 m2 do 116 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Skawinie to 65 m2.

  Chcesz kupić mieszkanie Skawina bezpośrednio lub z pomocą pośrednika? Pilnie sprzedam lub pilnie kupię? Niezależnie czego szukasz, dzięki gethome.pl możesz zarówno znaleźć klienta zainteresowanego rynkiem wtórnym w Skawinie, jak i swoje wymarzone mieszkanie bezpośrednio od właściciela. Znajdź i zamieszkaj dzięki gethome.pl.

  Nowe mieszkania Skawina - rynek pierwotny

  Interesuje Cię rynek pierwotny? Skawina oferuje 13 nowych mieszkań w 2 inwestycjach deweloperskich. Nowe mieszkania Skawina czekają właśnie na Ciebie!

  Średnia powierzchnia mieszkań na rynku pierwotnym w Skawinie to 64 mkw.

  Najmniejsze nowe mieszkanie ma 31 mkw. Największe mieszkanie od dewelopera ma powierzchnię 96 mkw.

  Już teraz dowiedz się, jak wygląda wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim, znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M w nowej inwestycji w Skawinie.

  Ceny mieszkań w Skawinie

  Zastanawiasz się, ile kosztują nowe inwestycje od dewelopera lub mieszkania bezpośrednio od właściciela z rynku wtórnego w Skawinie? Przeglądając ogłoszenia spod znaku "sprzedam mieszkanie Skawina", zobaczysz, że:

  • średnia cena mieszkania na sprzedaż w Skawinie to 9 962 zł za m2;
  • średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Skawinie to 9 098 zł za m2 ;
  • rynek pierwotny w Skawinie to z kolei wydatek średnio 10 433 zł za m2.

  Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Skawinie? Powtarzasz sobie "kupię mieszkanie w Skawinie", nie zważając na stawki? Uwzględnij, że jak wynika z naszej bazy:

  • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Skawinie (bezpośrednio lub z pomocą pośrednika) znajdziesz w cenie 880 000 zł;
  • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Skawinie wynosi 12 176 zł/m2;
  • za najdroższe nowe mieszkanie z rynku pierwotnego w Skawinie należy zapłacić 858 696 zł;
  • najwyższa cena metra kw. nowego mieszkania na rynku pierwotnym sięga 12 000 zł/m2.

  Tanie mieszkania Skawina. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

  Interesują Cię tanie mieszkania? Skawina bezpośrednio lub z pomocą pośrednika? Według naszej bazy najtańsze mieszkanie z rynku pierwotnego w Skawinie to wydatek 464 310 zł. Co więcej, najniższa cena mieszkania za metr kwadratowy na rynku pierwotnym wynosi 8 900 zł/m2.

  Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 250 000 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 4 310 zł/m2.

  Tanie mieszkania Skawina? Okazja? Bezpośrednio i pilnie? Te i wiele więcej ofert znajdziesz dzięki gethome.pl.

  Oferty w okolicy

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: