Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Krynica-Zdrój

  - 82 ogłoszenia

  Rynek pierwotny - 42 mieszkania na sprzedaż w Krynicy-Zdroju

  Rynek wtórny - 40 mieszkań na sprzedaż w Krynicy-Zdroju

  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym w Krynicy Zdroju

  Krynica-Zdrój to miasto w województwie małopolskim, nieopodal granicy polsko-słowackiej. Zajmuje powierzchnię ​​39,68 km², a zamieszkuje ją nieco ponad 10,5 tys. mieszkańców. Krynicę otaczają wzgórza Góry Parkowej, Krzyżowej, Jasiennika, a ona sama leży w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Jak wygląda życie w tym mieście oraz tutejszy rynek nieruchomości?

  Krynica-Zdrój podzielona jest na 7 osiedli: Krynica Centrum, Krynica Dolna, Piłsudskiego, Pułaskiego, Tysiąclecia, Źródlane i Czarny Potok. Swego czasu Krynica była modną destynacją na spotkania i pobyty wielu sławnych Polaków i obcokrajowców. W mieście funkcjonują sanatoria, domy uzdrowiskowe oraz pijalnie i rozlewnie wód mineralnych i leczniczych, między innymi zdrój Główny, zdrój Jan, zdrój Mieczysław czy zdrój Słotwinka. Krynica-Zdrój stanowi duży ośrodek lecznictwa sanatoryjnego i uzdrowiskowego. Leczy się tutaj choroby układu trawiennego i moczowego oraz układu krążenia. W Krynicy rozlewa się wodę „Kryniczankę” oraz „Muszyniankę”.

  W mieście znajduje się końcowa stacja kolejowa, dokąd przyjeżdżają pociągi z Warszawy, Krakowa, Gdyni, Nowego Sącza, Wrocławia czy Katowic. Do Krynicy można przyjechać także autobusem z większości dużych miast. Na miejscu funkcjonuje bezpłatna komunikacja uzdrowiskowa, która łączy najważniejsze punkty na mapie Krynicy-Zdroju.

  Miasto stanowi bazę wypadową w okoliczne góry, co czyni je atrakcyjnym ośrodkiem turystycznym. Znajduje się tu wiele szlaków turystycznych oraz obiektów sportów zimowych. Uprawia się tu narciarstwo, hokej na lodzie, saneczkarstwo, bobsleje czy snowboard.

  Krynica-Zdrój to nieduże miasto w górach, które ma swój niepowtarzalny klimat. To powoduje, że jest to miejsce niezwykle atrakcyjne do zamieszkania dla wielu osób. Co więcej - baza wypadowa w góry oraz dostępność do sportów zimowych sprawia, że turyści chętnie tu przyjeżdżają przez cały rok. To z kolei świetna okazja dla inwestorów, którzy chcieliby zakupić tu nieruchomość na wynajem krótkoterminowy.

  Krynica-Zdrój mieszkania to dosyć ograniczony rynek, jednak pojawiają się ciekawe oferty nieruchomości. Głównie są to mieszkania, a rozpiętość cen jest ogromna. Te zależą od wielu czynników, jak lokalizacja czy - niezwykle ważny w tej okolicy - widok z okna. Ostatecznie każdy znajdzie tu coś dla siebie, a okoliczne tereny przypadną do gustu chyba każdemu!

  Mieszkania Krynica-Zdrój - oferty

  W Krynicy-Zdroju dostępne jest 41 ofert mieszkań na sprzedaż o powierzchni [object Object].

  Jeśli szukasz mieszkania w Krynicy-Zdroju, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • kawalerki na sprzedaż (32 oferty)
  • mieszkania 2 pokoje na sprzedaż (35 ofert)
  • mieszkania 3 pokoje na sprzedaż (12 ofert)
  • mieszkania 4 pokoje na sprzedaż (3 oferty)

  Dzięki filtrom znajdziesz zarówno interesujące nowe mieszkania Krynica-Zdrój, jak i mieszkania bezpośrednio Krynica-Zdrój.

  Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki gethome.pl.

  Rynek wtórny Krynica-Zdrój

  Interesuje Cię rynek wtórny? W Krynicy-Zdroju mamy 40 ofert z rynku wtórnego o powierzchni od 23 m2 do 100 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Krynicy-Zdroju to 48 m2.

  Ceny mieszkań w Krynicy-Zdroju

  Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Krynicy-Zdroju to 13 952 zł za m2;

  • średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Krynicy-Zdroju to 11 295 zł za m2 ;
  • rynek pierwotny w Krynicy-Zdroju to z kolei wydatek średnio 16 214 zł za m2.

  Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Krynicy-Zdroju?

  • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Krynicy-Zdroju znajdziesz w cenie 1 490 000 zł;
  • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Krynicy-Zdroju wynosi 34 651 zł/m2;
  • za najdroższe nowe mieszkanie z rynku pierwotnego w Krynicy-Zdroju należy zapłacić 803 085 zł;
  • najwyższa cena metra kw. nowego mieszkania na rynku pierwotnym sięga 18 500 zł/m2.

  Tanie mieszkania Krynica-Zdrój. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

  Według naszej bazy najtańsze mieszkanie z rynku pierwotnego w Krynicy-Zdroju to wydatek 409 190 zł. Co więcej, najniższa cena mieszkania za metr kwadratowy na rynku pierwotnym wynosi 14 500 zł/m2.

  Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 139 000 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 3 021 zł/m2.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: