Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Wieliczka

  - 59 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 20 mieszkań na sprzedaż w Wieliczce

  Rynek wtórny - 39 mieszkań na sprzedaż w Wieliczce

  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym w Wieliczce

  Wieliczka to miasto położone w południowej części Polski, w województwie małopolskim. Miasto słynie z kopalni soli, która jest jednym z najstarszych ośrodków górniczych w Europie. Co więcej, miejscowa kopalnia soli została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. To znacznie podniosło prestiż Wieliczki, która każdego roku przyciąga wielu turystów. Jednak samo miasto to nie tylko kopalnia, ale również doskonałe warunki do życia, które wpływają na duże zainteresowanie mieszkaniami w Wieliczce.

  Województwo małopolskie to jedno z najważniejszych województw w całej Polsce. Skupia ono wiele istotnych ośrodków miejskich, zarówno pod względem turystyki, jak i krajowego przemysłu. Stolicą województwa jest Kraków, który od Wieliczki oddalony jest zaledwie 15 km. To sprawia, że Wieliczka może korzystać z udogodnień dawnej stolicy Polski oraz jest atrakcyjna dla krakowian jako tak zwana "sypialnia" aglomeracji. Z Wieliczki do centrum Krakowa można dostać się w 20 min, dzięki Kolei Małopolskiej. Do stolicy Małopolski można dojechać również transportem publicznym, za który odpowiada Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie. Oba miasta połączone są także bardzo dobrą trasą samochodową, co ułatwia przemieszczanie się między nimi.

  Wieliczka to przede wszystkim miasto z mniejszym zagęszczeniem, które przekłada się na swobodniejszy ruch uliczny. Miasto posiada również wiele szybkich punktów wyjazdowych z miasta, dostęp do autostrady A4 i obwodnicy Krakowa oraz drogi krajowej nr 94. To wszystko pozwala na większą mobilność mieszkańców Wieliczki. W mniejszej miejscowości panuje także o wiele mniejszy hałas i jest relatywnie bezpieczniej.

  Rynek nieruchomości w Wieliczce

  Potencjał Wieliczki zauważają także inwestorzy, którzy coraz częściej decydują się na budowę nowych osiedli mieszkaniowych. Wieliczka może pochwalić się bogatą ofertą rynku nieruchomości. Każdego roku prowadzone są tu liczne inwestycje deweloperskie, które dostarczają na rynek nowe mieszkania.

  W tym regionie wiele osób decyduje się na zakup mieszkania pod wynajem. Dotyczy to nie tylko turystów odwiedzających kopalnię soli, ale również rodzin, które chętnie osiedlają się w Wieliczce, by mieć bliski dostęp do bogatej oferty krakowskiej aglomeracji. Mieszkania w Wieliczce dostępne są do zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym, dlatego warto dokładnie zapoznać się z ofertą rynku nieruchomości w tym mieście.

  Wieliczka to nie tylko kopalnia i bliskość Krakowa

  Oprócz doskonałego połączenia ze stolicą województwa oraz słynnej kopalni soli, Wieliczka ma jeszcze wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom. Dzieci mieszkające w Wieliczce nie muszą wcale jeździć do szkoły do krakowskich placówek, bowiem miasto posiada wiele szkół przystosowanych do każdego poziomu nauki, włącznie z prywatną szkołą. Wieliczka posiada także bogatą ofertę rekreacyjno-sportową dla swoich mieszkańców. Do publicznego użytku dostępna jest Małopolska Arena Lekkoatletyczna, Solne Miasto Centrum Edukacyjno Rekreacyjne z kortami tenisowymi, licznymi boiskami oraz basenem, a także Wieliczka Squash Park i Xtreme Park Linowy.

  Wieliczanie mogą korzystać również z terenów zielonych, takich jak Park Adama Mickiewicza czy Las Krzyszkowicki. Szukając dłuższego wypoczynku nie muszą wcale wyjeżdżać do odległych regionów Polski, bo właśnie w pobliżu znajdują się: Ojcowski Park Narodowy, Tyniec wraz z opactwem Benedyktynów, Kalwaria Zebrzydowska zwana polską Jerozolimą, Dobrzyce z zamkiem i opuszczonym starym miastem blisko Jeziora Dobczyckiego, a także Gdów z pięknymi spacerowymi alejkami nadbrzeżnymi oraz plażami.

  Mieszkania Wieliczka - oferty

  W Wieliczce dostępne  43 oferty mieszkań na sprzedaż o powierzchni [object Object].

  Jeśli szukasz mieszkania w Wieliczce, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • kawalerki na sprzedaż (1 oferta)
  • mieszkania 2 pokoje na sprzedaż (17 ofert)
  • mieszkania 3 pokoje na sprzedaż (22 oferty)
  • mieszkania 4 pokoje na sprzedaż (14 ofert)
  • mieszkania 5 pokoi i więcej (14 ofert)

  Dzięki filtrom znajdziesz zarówno interesujące nowe mieszkania Wieliczka, jak i mieszkania bezpośrednio Wieliczka.

  Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki gethome.pl.

  Rynek wtórny Wieliczka

  Interesuje Cię rynek wtórny? W Wieliczce mamy 39 ofert z rynku wtórnego o powierzchni od 29 m2 do 145 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Wieliczce to 63 m2.

  Ceny mieszkań w Wieliczce

  Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Wieliczce to 10 241 zł za m2;

  • średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Wieliczce to 9 176 zł za m2 ;
  • rynek pierwotny w Wieliczce to z kolei wydatek średnio 8 670 zł za m2.

  Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Wieliczce?

  • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Wieliczce znajdziesz w cenie 950 000 zł;
  • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Wieliczce wynosi 15 170 zł/m2;
  • za najdroższe nowe mieszkanie z rynku pierwotnego w Wieliczce należy zapłacić 864 556 zł;
  • najwyższa cena metra kw. nowego mieszkania na rynku pierwotnym sięga 10 950 zł/m2.

  Tanie mieszkania Wieliczka. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

  Według naszej bazy najtańsze mieszkanie z rynku pierwotnego w Wieliczce to wydatek 431 376 zł. Co więcej, najniższa cena mieszkania za metr kwadratowy na rynku pierwotnym wynosi 7 268 zł/m2.

  Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 329 000 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 5 551 zł/m2.

  Oferty w okolicy

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: