Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Zgierz

  - 192 ogłoszenia

  Rynek pierwotny - 155 mieszkań na sprzedaż w Zgierzu

  Rynek wtórny - 36 mieszkań na sprzedaż w Zgierzu

  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym w Zgierzu

  Położony zaledwie kilkanaście kilometrów na północ od Łodzi Zgierz to miejscowość, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców. Jak wygląda lokalny rynek nieruchomości? Które dzielnice uznawane są za najlepszy adres oraz jak prezentują się ceny nieruchomości w Zgierzu?

  Zgierz to drugie pod względem wielkości miasto w województwie łódzkim. Niewielka odległość sprawia, że miejscowość wraz ze stołeczną Łodzią, tworzą właściwie jedną aglomerację. W odróżnieniu od Łodzi, Zgierz oferuje jednak lepsze ceny oraz większą ilość terenów zielonych. Z tego powodu miejscowość stała się popularna wśród mieszkańców regionu.

  Rynek nieruchomości w Zgierzu cechuje się dużym zróżnicowaniem. Starsza cześć miasta to przede wszystkim lokale pochodzące z rynku wtórnego, podczas gdy na obrzeżach powstają nowe osiedla deweloperskie, często z kameralną zabudową. Wśród dzielnic Zgierza za szczególnie atrakcyjne uważane są te położone w centrum miasta lub na południe, w kierunku Łodzi.

  Są to Stare Miasto i Nowe Miasto. Na ich popularność składa się bliskość placówek edukacyjnych, zakładów pracy oraz bogatej infrastruktury. Zakup mieszkania w tej części miasta może być traktowany również w kategoriach inwestycyjnych.

  Oprócz wymienionych dzielnic, na uwagę zasługują dzielnice położone wzdłuż rzeki Bzury. Są to m.in. Rudniki, Krzywie-Chełmy oraz Przybyłów. Dominuje w nich w wielomieszkaniowa zabudowa. Często pojawiają się także oferty mieszkań z rynku wtórnego. Największą popularnością wśród cieszą się lokale o metrażu powyżej 50 mkw z dwoma lub trzema pokojami. Atutem lokalizacji jest bliskość bulwarów oraz terenów rekreacyjnych.

  Ceny nie są tu aż tak wygórowane, jak w Łodzi, ale i tak należą do najwyższych w województwie. Inną kwestią jest fakt, że województwo łódzkie jest znacznie tańsze niż mazowieckie, co również należy wziąć pod uwagę przy ocenie atrakcyjności ceny danej nieruchomości. Zacieśnianie się granic między Łodzią a Zgierzem sprawia, że nieruchomości z pewnością będą tylko nabierać na wartości, co zachęca do zakupu własnego mieszkania.

  Mieszkania Zgierz - oferty

  W Zgierzu dostępne jest 38 ofert mieszkań na sprzedaż o powierzchni od 28 m2 do 108 m2.

  Jeśli szukasz mieszkania w Zgierzu, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • kawalerki na sprzedaż (7 ofert)
  • mieszkania 2 pokoje na sprzedaż (97 ofert)
  • mieszkania 3 pokoje na sprzedaż (70 ofert)
  • mieszkania 4 pokoje na sprzedaż (16 ofert)
  • mieszkania 5 pokoi i więcej (16 ofert)

  Dzięki filtrom znajdziesz zarówno interesujące nowe mieszkania Zgierz, jak i mieszkania bezpośrednio Zgierz.

  Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki gethome.pl.

  Rynek wtórny Zgierz

  Interesuje Cię rynek wtórny? W Zgierzu mamy 36 ofert z rynku wtórnego o powierzchni od 28 m2 do 108 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Zgierzu to 55 m2.

  Ceny mieszkań w Zgierzu

  Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Zgierzu to 7 582 zł za m2;

  • średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Zgierzu to 6 662 zł za m2 ;

  Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Zgierzu?

  • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Zgierzu znajdziesz w cenie 650 000 zł;
  • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Zgierzu wynosi 11 250 zł/m2;

  Tanie mieszkania Zgierz. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

  Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 210 000 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 5 462 zł/m2.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: