Koszutka Katowice

Redakcja

Redakcja

14.07.2020

Jak się mieszka i co warto zobaczyć na terenie katowickiej dzielnicy Koszutka? Sprawdź na GetHome.pl

Koszutka to najmniejsza dzielnica miasta Katowice. Jej historyczna nazwa pochodzi od młynarza Koczota, który na terenie osiemnastowiecznej osady wybudował młyn. Choć dzielnica jest stosunkowo mała, to zapewnia mieszkańcom wiele zajęć i pracy, ciekawych atrakcji i możliwości wytchnienia. Czym charakteryzuje się ta jedna z 22. dzielnic miasta Katowice?

Oferty w tym mieście:

1. Informacje ogólne

Położenie Koszutki na mapie Katowic

Położenie Koszutki to północna część miasta Katowice. Należy ona do tzw. Zespołu Dzielnic Śródmiejskich i znajduje się bardzo blisko ścisłego Śródmieścia. Niegdyś była osobną osadą, przyłączoną do historycznych Bogucic. Aktualnie graniczy z Bogudzicami, Śródmieściem, Dębem i Wełnowcem-Józefowcem. Ma bardzo dobre położenie zarówno względem centrum (3 kilometry drogi), jak i wyjazdowych części Katowic. Można się tam dostać prywatnymi pojazdami oraz komunikacją miejską.

Zabudowa Koszutki to, między innymi dawne osiedle robotnicze zbudowane w stylu socrealistycznym, ale także kompleks budynków przy ulicy Chorzowskiej (zwany popularnie przez mieszkańców pawilonami). Ze względu na korzystną lokalizację, Koszutka jest siedzibą wielu instytucji kultury, sportu i rekreacji powiązanych z Katowicami. 

Warto nadmienić, że największy rozwój dzielnicy miał miejsce w latach 50-tych i 60-tych XX wieku, a za projektowanie Koszutki odpowiadali najbardziej cenieni architekci PRL.

Liczba mieszkańców i zagęszczenie ludności: kto mieszka na Koszutce?

Łączna liczba mieszkańców dzielnicy Koszutka to według najnowszych danych 12 431 osób. To oznacza, że pod względem liczby zamieszkałych osób dzielnica plasuje się w połowie katowickiej stawki (zajmując miejsce 11. na 22 dzielnice). Zupełnie inaczej sprawa wygląda, jeżeli chodzi o zagęszczenie ludności.

Jak podaje Urząd Miasta Katowice, Koszutka to najmniejsza powierzchniowo dzielnica Katowic. Zagęszczenie ludności wynosi tam jednak aż 9023 osoby na km². To ścisła czołówka, bo tylko Śródmieście i Osiedle Tysiąclecia mają większe zaludnienie. Wynika to z faktu, że dzielnica pełna jest wielorodzinnej zabudowy i stanowi centralną część miasta.

Najwięcej osób mieszkających na Koszutce jest w wieku poprodukcyjnym. Liczba mieszkańców po 60 roku życia, wynosi prawie 4000 osób, co stanowi ponad 30% populacji dzielnicy. Jest ona jedną z najstarszych w Katowicach. Dla porównania, osób poniżej 14 roku życia jest tylko 1087.

Dla kogo ta dzielnica jest rekomendowana?

Na Koszutce mieszkają głównie seniorzy i rodziny. Jest to jednak również dobre miejsce dla studentów. Bliskość centrum oraz uczelni i stosunkowo niewielkie czynsze powinny być sporą zachętą dla żaków, chcących ulokować się właśnie w Katowicach.

Choć dzielnica ta jest jedną z najstarszych części Katowic, warto zainwestować w tamtejsze mieszkania. Koszutka gwarantuje dobry dojazd do najważniejszych punktów miasta, w tym szpitali, uczelni czy centrów handlowych. Potencjalni mieszkańcy muszą jednak lubić zgiełk miasta, ponieważ duża gęstość zaludnienia nie pozwala nazwać dzielnicy „odludziem”. Warto dodać, że miasto Katowice obserwując proces wyludniania kolejnych dzielnic, zachęca młode osoby do inwestycji w Koszutce.

Czy Koszutka w Katowicach to styl życia?

Jak się mieszka w dzielnicy? Teren Koszutki jest stosunkowo niewielki, ale nie brakuje na nim najważniejszych punktów handlowych i usługowych. Miasto zadbało również o bogatą ofertę edukacyjną. Mieszkańcy podkreślają jednak, że największą zaletą Koszutki jest bliskość do centrum oraz łatwy wyjazd z miasta. Osoby, które posiadają mieszkania w dzielnicy cenią sobie jej zalety i polecają przeprowadzkę w tamtejsze rejony. Trzeba jednak pamiętać, że osoby lubiące spokój i małe zagęszczenie ludności mogą nie odnaleźć się w realiach tej części metropolii – choć jest ona niekiedy (niesprawiedliwie) nazywana sypialnią miejską. Mimo to, na pytanie jak się żyje w dzielnicy zdecydowana większość osób odpowiada, że bardzo pozytywnie.

Planowany rozwój dzielnicy

Władze Koszutki oraz Katowic od dawna chcą, aby miejsce nie było kojarzone już z sypialnią miejską. Mimo dużego zagęszczenia ludności i punktów usługowo-handlowych, na terenie dzielnicy nie dzieje się zbyt wiele. Mieszkańcy stanowią jednak aktywną społeczność i starają się ożywić tę część śląskiej metropolii.

Duże nakłady finansowe pochłaniają lokalne inicjatywy, takie jak kluby seniora czy tworzenie zielonych deptaków. Świadczy o tym fakt, że decyzją mieszkańców z budżetu obywatelskiego, aż 20 tysięcy złotych przeznaczono na nowe książki i komputery do tamtejszej biblioteki. Zaplanowano m.in. remont ulicy Grażyńskiego i Broniewskiego. Dla ułatwienia funkcjonowania rodziców z niepełnosprawnymi dziećmi, przy Przedszkolu Miejskim nr 48 powstanie podjazd dla wózków.

Koszutka - atrakcje i miejsca warte zobaczenia

Jedną z największych atrakcji dzielnicy jest katowicki Spodek, który leży na pograniczu Śródmieścia i Koszutki. To legendarna hala sportowo-widowiskowa, na której odbywają się wielkie wydarzenia kulturalne i sportowe, w tym mistrzostwa świata w siatkówce, czy koncerty światowych zespołów.

Dużą popularnością cieszy się też Plac Grunwaldzki z rzeźbą Rodzina. Fani literatury i filmu docenią instytucje takie jak Śląski Klub Fantastyki czy Centrum Sztuki Filmowej. Dużą wartość architektoniczną ma tzw. podkowa, czyli swego czasu największy budynek mieszalny Katowicach. W Koszutce swoją główna siedzibę ma również TV Silesia.

Czy Koszutka to bezpieczna dzielnica?

Jak pokazują statystyki, najmniejsza z dzielnic w Katowicach to jednocześnie najbezpieczniejszy rejon miasta. Mieszkańcy, na częste pytanie, „Czy Koszutka to bezpieczna dzielnica?” zdecydowanie odpowiadają, że tak, gdyż w ostatnich latach znacznie zwiększył się poziom bezpieczeństwa. Wykroczenia dotyczą głównie przekraczania prędkości i nieprzepisowego parkowania.

Atrakcje na Koszutce - oferta dla dzieci

Koszutka to miejsce, gdzie oferta dla dzieci jest bardzo rozbudowana. Jak podkreślaliśmy wcześniej, miasto chce zachęcić rodziny do zamieszkiwania w tamtejszym rejonie. Stąd też osoby, które chcą spędzić aktywny czas z dziećmi, nie będą narzekać na brak infrastruktury. Place zabaw znajdują się w wielu częściach Koszutki – znajdziemy je, m.in. przy Przedszkolu Miejskim nr 27, Przedszkolu nr 52, czy w Silesia City Center. Sporo jest również tzw. osiedlowych placów zabaw.

Oczywiście, place zabaw dla dzieci to nie jedyna oferta dla najmłodszych. Sporo jest miejsc takich jak Miejski Dom Kultury, Sala Zabaw Ciuciubabka czy Centrum Rozwoju Dzieci, gdzie organizowane są zajęcia dla najmłodszych i starszych dzieci, zapewniające im świetną zabawę przy edukacyjnych walorach. Koszutka jest bardzo przyjazna młodym mieszkańcom.

2. Komunikacja na Koszutce

Ile trwa dojazd z Koszutki do centrum?

Koszutka jest bardzo dobrze zlokalizowanym miejscem. Dojazd z dzielnicy do centrum nie powinien zajmować więcej niż 25 minut w godzinach szczytu. Nie będzie też problemu ze skorzystaniem z publicznego transportu, bo na terenie dzielnicy jest wiele przystanków autobusowych i tramwajowych. Na teren dzielnicy dojeżdża też kilka nocnych linii autobusowych. To z pewnością ważny aspekt dla pracujących na różne zmiany mieszkańców, ale też lubiących się bawić młodych osób.

Tramwaje na Koszutce

Komunikacja tramwajowa w dzielnicy jest dość dobrze rozwinięta. Jakie tramwaje kursują po Koszutce?

 • Linia nr 13 – kursuje na trasie od Siemianowic Śląskich aż do stacji Chorzów Batory,
 • Linia nr 16 – kursuje na trasie Wełnowiec – Brynów,
 • Linia nr 33 – kursuje na trasie Koszutka – Chorzów.

Widać, że komunikacja tramwajowa pozwoli dostać się bezpośrednio w wiele miejsc, nie tylko w Katowicach, ale też w całej aglomeracji śląskiej.

Autobusy na Koszutce

Linie autobusowe na Koszutce są bardzo rozwinięte i jest ich naprawdę wiele. Na terenie dzielnicy znajdują się liczne przystanku autobusowe obsługujące autobusy KZK GOP i MZKP Tarnowskie Góry, czyli tamtejszych przewoźników publicznych. Wśród nich najważniejsze to, m.in.:

 • Przystanek Koszutka Kościół (obsługujący 8 linii autobusowych),
 • Przystanek Koszutka Słoneczna (obsługujący 13 linii autobusowych).

Jakie autobusy kursują po Koszutce? Przez teren Koszutki przejeżdża kilkanaście linii autobusowych:

 • W kierunku Siemianowic Śląskich - 5, 27, 43, 119, 133, 170, 662, 860,
 • W kierunku Bogucic - 11, 61, 70, 108, 109, 177, 600, 657, 906N, 911, 911N,
 • W kierunku Józefowca - 0, 30, 50, 108, 193, 296.

Dworce/zajezdnie na Koszutce

Na terenie dzielnicy Koszutka nie znajdują się tradycyjne dworce kolejowe czy PKS, ale większy ruch można zauważyć na trzech stacjach: Koszutka Morcinka, Koszutka Kościół i Katowice Chorzowska. Nie ma tam też tradycyjnych zajezdni tramwajowych czy autobusowych, jednak niektóre linie kończą w tamtym miejscu swój bieg (np. linia tramwajowa nr 33). Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy Koszutki są odcięci od linii kolejowych czy autobusów międzymiastowych. Najbliższe dworce to między innymi Dworzec Główny PKP (około 2,5 kilometra drogi) czy Dworzec PKS (przy ulicy Piotra Skargi) znajdujący się zaledwie 1,5 kilometra od centralnej części dzielnicy Koszutka. 

Koszutka – ścieżki rowerowe

Rower to jeden z ulubionych środków transportu mieszkańców Koszutki. Trzeba przyznać, że niewielka powierzchnia dzielnicy wręcz zachęca do podróży jednośladem. A czy ułatwiają to ścieżki rowerowe?

Przez Koszutkę biegnie jedna z najważniejszych śląskich ścieżek. To trasa od najmniejszej dzielnicy Katowic, przez Dąb, Chorzów i Żabie Doły. Łączna długość tej trasy to 12 kilometrów, a mieszkańcy chętnie korzystają z jej dobrodziejstw, zwłaszcza, że stanowi ona malowniczy szlak turystyczny. Poza tym ciekawą wewnętrzną trasą jest również szlak rowerowy od Koszutki po Wełnowiec.

Komunikacja na Koszutce – główne ulice

Granicę dzielnicy stanowi droga nr 79 (Drogowa Trasa Średnicowa) czyli szlak łączący de facto Warszawę, aglomerację śląską i Kraków. Trasa ta nie prowadzi jednak przez środek dzielnicy, dzięki czemu znacznie redukuje ruch na tym terenie. Inne ważne ulice w dzielnicy to: Chorzowska, Korfantego, Słoneczna i Ściegiennego, a w centrum dzielnicy są to ulice: Stęślickiego, Misjonarzy Oblatów MN oraz Sokolska.

Komunikacja na Koszutce – inwestycje drogowe

Główne inwestycje drogowe polegają na poprawianiu komfortu poruszania się po obecnych ulicach. Przykładami takich modernizacji są: przedłużenie ulicy Stęślickiego oraz przebudowa ulicy Grażyńskiego.

Ocena redakcji

Komunikacja to z pewnością ogromny plus Koszutki. Ma ona dobrze rozbudowany transport miejski, co z pozwala komfortowo funkcjonować osobom bez samochodu. Ogromną zaletą dzielnicy są szlaki rowerowe. Przez jej obszar przebiegają dwie główne ścieżki, które można wykorzystać w celach zarówno turystycznych, jak i komunikacyjnych. Mieszkańcy Koszutki zresztą dość sceptycznie podchodzą do poruszania się samochodami i wolą poruszać się rowerami. Przykładem jest ulica Grażyńskiego, gdzie parkowały kiedyś auta, ale po interwencji lokalnych działaczy droga została zastawiona gazonami kwietnymi.

3. Edukacja na Koszutce

Żłobki i przedszkola na Koszutce

Najbliższe żłobki znajdują się około 5 kilometrów od granic Koszutki. Z drugiej strony, dobrze rozwinięta komunikacja miejska sprawia, że dojazd do jednego z trzech żłobków nie powinien wynieść więcej niż 25 minut. Samochodem z kolei dotrzemy tam w ciągu 15 minut w godzinach szczytu. To niewiele, biorąc pod uwagę fakt, że o miejsca w tamtejszych placówkach nie jest trudno.

Przedszkola zlokalizowane są z kolei stricte na terenach Koszutki. Jakie placówki dla najmłodszych znajdziemy w dzielnicy?

 • Przedszkole Miejskie nr 47 (ulica Słoneczna 60)
 • Przedszkole Miejskie nr 27 (ulica Ściegiennego 27)
 • Przedszkole nr 52 (ulica Iłłakowiczówny 15A)
 • Miejskie Przedszkole 14 (ulica Wyszyńskiego 16A)
 • Społeczne Przedszkole Artystyczne (ulica Grażyńskiego 47)
 • Przedszkole Miejskie nr 48 (ulica Sokolska 48)

Poza tym w dzielnicy Koszutka działa również wyspecjalizowane przedszkole, a właściwie kompleks edukacyjny o nazwie Zespół Szkolno-Przedszkolny dla Dzieci Niesłyszących i Słabo Słyszących w Katowicach (przy ulicy Grażyńskiego 17). Tak szeroki wybór placówek sprawia, że o miejsce w przedszkolu nie jest trudno. Osoby, które pracują w centrum mogą również skorzystać z bardzo bogatej oferty Śródmiejskich przedszkoli.

Szkoły podstawowe: edukacja na Koszutce

Młodzi mieszkańcy Koszutki mogą korzystać z oferty, jaką dają szkoły podstawowe w dzielnicy i okolicach. Na samym terenie dzielnicy znajdziemy Szkołę Podstawową nr 36, mieszczącą się przy ulicy Iłłakowiczówny 13. W pobliżu znajduje się również Szkoła Podstawowa nr 62, Szkoła Podstawowa nr 19 i Szkoła Podstawowa nr 17. Te znajdują się jednak już poza obrębem Koszutki.

Sama SP nr 36 cieszy się dobrą opinią mieszkańców i uczniów. Rodzice mogą poważnie rozważyć posłanie tam swoich pociech, albo skorzystać z licznej oferty edukacyjnej jaką dają pozostałe dzielnice, w tym Śródmieście.

Czy łatwo się dostać do żłobka i szkoły podstawowej na Koszutce?

Czy łatwo dostać się do żłobka w okolicach Koszutki? Największe szanse mają dzieci osób, które mieszkają i płacą podatki w Katowicach - otrzymają one dodatkowe punkty. Łącznie w Katowicach jest prawie 1000 miejsc w żłobkach, a wiele znajduje się właśnie w okolicach Koszutki. A czy łatwo dostać się do podstawówki? Tu akurat nie ma problemu, bo obowiązuje swego rodzaju rejonizacja. Każdy mieszkaniec Koszutki może więc skorzystać z oferty SP nr 36. Jeżeli chodzi o inne szkoły, to tu już wszystko zależy od dostępności klas i możliwości danej placówki.

Licea i technika na Koszutce: szkoły średnie dzielnicy

Na terenie Koszutki nie znajdują się wprawdzie żadne licea czy technika, ale nie oznacza to, że osoby mieszkające w tej dzielnicy mają ograniczony dostęp do szkół ponadpodstawowych. W sąsiedztwie dzielnicy znajduje się XIV Liceum Ogólnokształcące im. mjr Henryka Sucharskiego (przy ulicy Józefowskiej 32) oraz IV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stanisława Maczka (przy ulicy Katowickiej 54). Obydwie szkoły mają bardzo dobre opinie i są chętnie wybierane przez uczniów w Katowicach. 

Przy ulicy Sokolskiej 26 znajduje się z kolei Technikum nr 17, a 4 kilometry dalej Zespół Szkół nr 7 i Technikum nr 8. Szkoły przygotowujące do konkretnego zawodu znajdują się też w Śródmieściu do którego mieszkańcy Koszutki mają łatwy dojazd.

Popularne szkoły na Koszutce

Główną popularnością w Koszutce cieszą się szkoły publiczne, a duże obłożenie ma tamtejsza szkoła podstawowa. Na terenie dzielnicy swoją siedzibę mają też szkoły prywatne, których oferta skierowana jest jednak do starszych odbiorców. Wśród nich jest m.in. Akademia Podologii (ulica Morcinka 25), Szkoły Artystyczne ROE (ul. Czerwińskiego 6) oraz szkoły nauki języków obcych i tańca. Są to szczególnie popularne szkoły, cieszące się popularnością wśród wszystkich mieszkańców Katowic.

Jeżeli chodzi natomiast o uczelnie, to na Koszutce siedzibę ma Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ulica Grażyńskiego 53), natomiast do centralnego kampusu uczelni studenci mają jedynie 2 kilometry. To z tego względu Koszutka stanowi dla nich idealne miejsce do zamieszkania na czas nauki.

Ocena redakcji

Oferta edukacyjna Koszutki nie prezentuje się źle. Choć brakuje tam żłobków, to, ze względu na bliskość centrum, nie powinno to stanowić problemu dla rodziców. Jak na tak mały obszar, dzielnica ma bogatą ofertę przedszkoli. Słabą stroną edukacyjnej strony tej części Katowic są szkoły podstawowe, jednak braki te wyrównuje oferta sąsiadujących dzielnic. Dobrze rozwinięty transport miejski ułatwi natomiast starszym uczniom dojazd do okolicznych szkół ponadpodstawowych.

Bogata jest oferta edukacyjna dla dorosłych - umożliwia to m.in. rozwijanie ich pasji. Natomiast bliskość uniwersytetu jest w oczach studentów ogromnym atutem Koszutki.

4. Jak się mieszka na Koszutce? Parki i rekreacja w dzielnicy

Choć Koszutka znajduje się praktycznie w samym centrum Katowic, to parki i zieleń są mocną stroną tej dzielnicy. Niezbyt wysoka zabudowa i mnogość skwerów sprawia, że poczujemy się tam jak w niewielkim miasteczku. Wśród najważniejszych parków dzielnicy możemy wymienić:

 • Park Alojzego Budnioka – to miejsce, które stosunkowo niedawno zostało odnowione i przystosowane do wypoczynku mieszkańców. Znajduje się przy ulicy Stęślickiego i Chorzowskiej. Na miejscu znajdziemy plac zabaw, wybieg dla psów, sporo roślinności oraz takie obiekty jak zewnętrzna siłownia. 
 • Plac Grunwaldzki – położony w okolicach ulic Korfantego i Sokolskiej. Jedno z najważniejszych miejsc rekreacyjnych w dzielnicy. To park, który zaprojektowano jeszcze w latach 50tych ubiegłego wieku. Cieszy się uznaniem mieszkańców, dzięki spokojnej atmosferze i wybujałej roślinności.

Poza powyższymi miejscami, dużą popularnością cieszą się jeszcze mniejsze parki: Skwer Gustawa Holoubka (przy ulicy Sokolskiej, Morcinka i Grażyńskiego) oraz Plac Gwarków (przy skrzyżowaniu ulic Korfantego i Katowickiej). W dzielnicy znajdują się też liczne siłownie, boiska oraz klub fitness Loki Workout przy Sokolskiej 31. Największym obiektem sportowym jest boisko Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji RAPID (ul. Grażyńskiego 51).

5. Gastronomia i kultura

Gdzie zjeść w dzielnicy? Na to z pewnością mieszkańcy nie mogą narzekać. Dobre restauracje znajdują się tam praktycznie na każdym kroku. Są to zarówno droższe lokale, jak i te typowo studenckie, jak na przykład, stołówka uniwersytecka Limonka. Dużą popularnością cieszy się Wiejska Chatka, czy restauracja Pod Belkami (ul. Morcinka 19). Na terenie dzielnicy swoją siedzibę ma też Bistro Pizza Bzik, czyli popularna pizzeria przy ul. Chorzowskiej 7

Kulturowo Koszutka nie przedstawia się najgorzej. Mieszkańcy mogą skorzystać z oferty Kina Kosmos (ul. Sokolska 66) lub Domu Kultury Koszutka (przy ul. Grażyńskiego 47) , który pełni funkcje teatru, muzeum i galerii sztuki.

Dzielnica wzbogaca swoją ofertę kulturalną poprzez czytelnie. Miejska Biblioteka Publiczna nr 11 przy ul. Grażyńskiego 47 to filia głównej czytelni w Katowicach. To jednak nie jest jedyne miejsce, gdzie znajduje się biblioteka. Koszutka ma również dostęp do książnicy lekarskiej (ulica Grażyńskiego 49) i uczelnianej (ulica Grażyńskiego 53).

6. Zdrowie na Koszutce

Wbrew obiegowej opinii, jakość powietrza na Koszutce nie jest wcale najgorsza. Śląsk mocno poprawił się w kategorii ochrony zdrowia i powietrze, którym oddychają mieszkańcy, jest dużo lepsze niż chociażby 20 lat temu. W rezultacie Katowice muszą radzić sobie ze smogiem dużo rzadziej, niż np. Kraków czy Zakopane. Bardzo dobrej jakości jest również kranówka. Najnowsze badania pokazują, że katowicka woda z kranów jest zdrowa i zdatna do picia.

Jeżeli chodzi o przychodnie i szpitale publiczne, to działa tutaj, między innymi, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej AGMED (ul. Dunikowskiego 12-16). Najbliższy szpital to z kolei Klinica 2000 przy ul. Żelaznej 1.

Na terenie Koszutki znajdują się też liczne apteki. Są to:

 • Apteka Gemini (ulica Sokolska 78)
 • Apteka Żyłka (ulica Chorzowska 7A)
 • Apteka Vitae (ulica Sokolska 78)

7. Koszutka - sklepy, hipermarkety i lokalne bazary

Na terenie Koszutki nie ma hipermarketów. Znajdują się one jednak w okolicznym Silesia City Center. Mieszkańcy dzielnicy mogą korzystać z supermarketów, takich jak Społem (ulica Chorzowska 5A) czy Market Spożywczy Rabat (ulica Sokolska 76). W dzielnicy funkcjonują oczywiście również inne sklepy (Koszutka stawia na lokalną przedsiębiorczość). Nie ma jednak targowiska.

Na terenie dzielnicy znajduje się również zakład fryzjerski (ul. Sokolska 78), a także poczta (ul. Morcinka 1)

8. Wady i zalety mieszkania na Koszutce

Zalety:

 • bliskość centrum,
 • dobra komunikacja publiczna,
 • bogata oferta kulturalno-rozrywkowa,
 • rozwinięta infrastruktura rowerowa.

Wady:

 • brak żłobków,
 • bardzo wysokie zagęszczenie ludności.

Czy dzielnica Koszutka jest przyjazna dla zwierząt?

Mieszkańcy Koszutki nie muszą się martwić o zdrowie swoich pupili - na terenie dzielnicy przyjmuje weterynarz (ul. Sokolska 70). W okolicach parków są też wybiegi dla psów i liczne tereny zielone, gdzie można spędzić czas ze swoim pupilem. 

9. O tym się mówi na Koszutce

Głównym zadaniem lokalnie zaangażowanych w życie społeczne osób jest odczarowanie Koszutki jako miejsca kojarzonego z kolejną sypialnią Katowic. Mieszkańcy oczekują inwestycji w aktywności kulturalne i sportowe. Koszutka dba też o tereny zielone - mieszkańcy chcą pozbyć się pozostawionych na jej terenie zdezelowanych aut, a także mają chęć zaangażować się w politykę sprzątania miasta Katowice.

 

Źródło zdjęcia głównego: https://katowice.naszemiasto.pl/

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd. Staramy się także przedstawić wiele informacji przydatnych poszukującym mieszkania czy domu w danej lokalizacji.

Znajdź i zamieszkaj

GetHome to pierwszy w Polsce portal z ofertami nieruchomości na sprzedaż i wynajem, który zapewnia maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez duplikatów ofert i reklam! Portal prezentuje ogłoszenia sprzedaży i wynajmu mieszkań oraz domów z rynku pierwotnego oraz wtórnego dając internautom bezpośredni kontakt do osób odpowiedzialnych za konkretne oferty.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: