Mokotów - nie tylko Mordor

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 12.03.2020

Jakie miejsca warto odwiedzić na warszawskim Mokotowie? Czym charakteryzuje się dzielnica? Sprawdź na GetHome.pl

Warszawski Mokotów to nie tylko Mordor na Domaniewskiej. To piękne parki, historyczne kamienice i klimatyczne knajpki. Jakie miejsca warto odwiedzić na Mokotowie?

Oferty w tej dzielnicy:

Mokotów - gdzie na spacer?

Gdzie najchętniej na spacer wybierają się mieszkańcy Mokotowa? Choć dzielnica kojarzy się głównie z biurowcami, terenów zielonych tu nie brakuje.

Park Arkadia - ul. Puławska

Park Arkadia, utworzony w latach 1968-1970 według projektu Longina Majdeckiego, zlokalizowany jest w bliskim sąsiedztwie kompleksu pałacowo-ogrodowego Królikarnia. Na powierzchni nieco ponad 14 hektarów znajdują się: Staw Arkadia, Stawy Pod Królikarnią, plac zabaw dla dzieci, muzeum im. Xawerego Dunikowskiego w Pałacu Królikarnia.

Park Morskie Oko - ul. Puławska 53 B

Park Morskie Oko z racji atrakcyjnego położenia jest bardzo intensywnie użytkowany przez cały rok. Wchodzi w skład powiązanych ze sobą terenów zieleni usytuowanych na Skarpie Warszawskiej i terenie podskarpia, mających ogromne znaczenie przyrodnicze, klimatyczne i urbanistyczne dla miasta Warszawy. Park Morskie Oko dzieli się na część północną, będącą dawnym parkiem Promenada i południową, powojenną. Obie części tworzą kompozycyjnie i przestrzennie jedną całość, łączy je aleja biegnąca pod skarpą wzdłuż ogrodzenia szkoły przy ul. Pogodnej.

Park Morskie Oko Mokotów

Źródło zdjęcia: fot. Bogusław Lasocki, DroneVideo24

Interesują Cię atrakcje zlokalizowane w konkretnej części Warszawy? Sprawdź nasz przewodnik po lewobrzeżnych dzielnicach:

Mokotów - gdzie zjeść?

Jak smakuje dzielnica Mokotów? Różnorodnie – znajdujemy tu smaki kuchni z różnych stron świata i miejsca idealne każde na inną okazję. 

Kawiarnia Relaks - ul. Puławska 48

Kawiarnia Relaks to jedna z najmodniejszych kawiarni na warszawskim Mokotowie. W lokalu, w którym przed laty mieścił się sklep z zabawkami, właściciele Relaksu powiesili plakaty z kolekcji Galerii Plakatu Piotra Dąbrowskiego, ustawili oryginalne krzesła, fotele i kolorowe stoliki. To miejsce, do którego zdecydowanie warto wpaść nie tylko na kawę.

Jednorożec Lody Tradycyjne - ul. Narbutta 38

W Jednorożcu znajdziemy lody w wielu zmieniających się smakach. Orzechy z Piemontu, pistacje z Bronte, gorzka czekolada, truskawka, cytryna sycylijska - to tylko niektóre z nich. Jednorożec Lody Tradycyjne to niewielka i klimatyczna lodziarnia, która w miesiącach letnich przyciąga tłumy warszawiaków.

Jednorożec Lody Tradycyjne Mokotów

Źródło zdjęcia: www.maciej.je

Różana - ul. Chocimska 7

Różana to eleganckie, ciepłe i niezobowiązujące miejsce, w którym delikatna i lekka kuchnia codziennie zaskakuje nowymi specjałami. Wyjątkowy nastrój tworzą tu świeże kwiaty, stoły nakryte haftowanymi obrusami, delikatne światło i dyskretna muzyka płynąca z pianina. W menu tradycyjna kuchnia polska, w nowoczesnym wydaniu.

Szukasz wymarzonego M na terenie Mokotowa? Sprawdź poniższe oferty:

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd.

Artykuły powiązane

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: