placement placeholder
placement placeholder

Ochota na atrakcje

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 16.03.2020

Jakie miejsca warto odwiedzić na warszawskiej Ochocie? Sprawdź przewodnik po dzielnicy na GetHome.pl

Ochota jest jedną z mniejszych dzielnic Warszawy. Przez wiele lat kojarzona jedynie z centrum handlowo-rozrywkowym Blue City, oferuje mieszkańcom znacznie więcej. Jakie miejsca na warszawskiej Ochocie warto zwiedzić? Gdzie wybrać się na spacer, zakupy czy na kolację? Sprawdź nasz kompleksowy przewodnik po najciekawszych miejscach dzielnicy Ochota.

Oferty w tej dzielnicy:

Ochota - oferta gastronomiczna

Dzielnica Ochota skrywa wiele kulinarnych skarbów. Znajdziesz tu pyszną kuchnię wegetariańską, japońska, meksykańską i włoską, a do tego miejsca, w których napijesz się aromatycznej kawy i herbaty. Jest w czym wybierać. Jakie miejsca szczególnie polecamy na warszawskiej Ochocie?

Non solo Pizza - ul. Grójecka 28/30

Non solo Pizza to pierwsza włoska pizzeria w Warszawie. Domowy makaron, przyrządzany według własnych receptur, pizza z pieca opalanego drewnem - to nie jedyne powody, dla których warto wybrać się na Grójecką. I choć restauracji serwujących kuchnię śródziemnomorską jest w Warszawie całe mnóstwo, Non solo Pizza zasługuje na szczególne uznanie.

Cafe Filtry - ul. Niemcewicza 3

Najlepsza kawa w Warszawie przyrządzana jest na Ochocie. Cafe Filtry to kultowe miejsce na gastronomicznej mapie stolicy i jedna z pierwszych kawiarnii autorskich w tej dzielnicy. Masz ochotę na chwilę relaksu przy aromatycznej kawie?

Oferta gastronomiczna jest tu spójna gatunkowo, na tablicy przy drzwiach moc ogłoszeń drobnych, przy oknie sterty gazet, a na półeczce kilkanaście zestawów gier towarzyskich. Do tego starannie dobrane ziarna, pochodzące z najlepszych upraw, pyszne ciasta i desery.

Cafe Filtry Ochota

Źródło zdjęcia: www.thecoffeevine.com

Cukiernia Antolak - ul. Białobrzeska 13

Cukiernia Antolak to cukiernia z przeszło 40-letnią tradycją. Miejsce idealne na popołudniową kawę, spotkanie z przyjaciółmi czy uroczystość rodzinną. Bogaty wybór słodkości, ciasta i torty robione na zamówienie. Dużą popularnością cieszą się również ciasteczka na wagę, przyrządzane według oryginalnej receptury.

Interesują Cię atrakcje zlokalizowane w konkretnej części Warszawy? Sprawdź nasz przewodnik po lewobrzeżnych dzielnicach:

Ochota na kulturę

Gdzie w Warszawie wybrać się na spektakl, koncert czy najnowszy film? Dzielnica Ochota może pochwalić się bogatą ofertą kulturalną. Gdzie mieszkańcy Ochoty najchętniej spędzają wolny czas?

Teatr Ochoty - ul. Reja 9

Teatr Ochoty to lokalny teatr, który angażuje się w życie mieszkańców już od momentu powstania. Ognisko teatralne dla młodzieży założone przez Jana i Halinę Machulskich, Klubokawiarnia Kwadratowa - to miejsca, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców Ochoty zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych. Repertuar Teatru Ochoty jest bogaty w spektakle inspirowane współczesnymi dziełami.

Och-Teatr - ul. Grójecka 65

Och-Teatr to prywatny teatr dramatyczny, założony w 2010 roku przez Fundację Krystyny Jandy na rzecz Kultury. Spektakle Och-Teatru od 2013r. wystawiane są również na nowej scenie – Och-Cafe Teatr, gdzie poruszane są problemy aktualne i społeczne. Repertuar Och-Teatru to jednak nie tylko spektakle i działania społeczno-edukacyjne. Teatr stał się znaczącą sceną muzyczną Warszawy, na której odbywają się regularnie koncerty i nagrania muzyczne.

Och-Teatr Ochota

Źródło zdjęcia: www.ochteatr.com.pl

Ochota na aktywność

Dzielnica Ochota to nie tylko bogata oferta kulturalna i gastronomiczna, ale również idealne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Górka Szczęśliwicka - Park Szczęśliwiecki

Górka Szczęśliwicka to najwyższy punkt wysokościowy Warszawy, zlokalizowany w Parku Szczęśliwickim. Jeszcze 20 lat temu Górka Szczęśliwicka była zieloną górką pełną zagajników brzozowych. Aktualnie dużą jej część stanowi zamknięty teren ośrodka sportowego, na którym można szlifować umiejętności narciarskie i snowboardowe przez cały rok.

Pole Mokotowskie - ul. Żwirki i Wigury

Pole Mokotowskie znajduje się na terenie trzech dzielnic: Mokotowa, Ochoty i Śródmieścia. Na terenie ponad 70 hektarów mieszczą się: Biblioteka Narodowa,główne archiwum piśmiennictwa polskiego, alejki spacerowe, ścieżki rowerowe i ścieżki do jazdy na rolkach, głazy narzutowe (Krąg megalityczny), jeziorka, fontanny, wysepki dla kaczek, pub Bolek i Lolek oraz rzeźby z piaskowca.

Historia Pola Mokotowskiego sięga aż 1910 roku, kiedy wytyczono tu pasy startowe jednego z pierwszych lotnisk w Europie. Starsi mieszkańcy Ochoty pamiętają jeszcze czasy, gdy na terenie parku (po ochockiej stronie, wzdłuż ul. Wawelskiej) stały domki fińskie - dokładnie takie, jakie zachowały się do dzisiaj na osiedlu Jazdów w Śródmieściu.

Chcesz zamieszkać na Ochocie? Sprawdź oferty w poszczególnych jej częściach:

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd.

Artykuły powiązane

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: