Dlaczego warto zamieszkać na warszawskim Aninie?

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 27.10.2021

Anin to warszawskie osiedle położone w dzielnicy Wawer. Co warto o nim wiedzieć? Czym się wyróżnia? Sprawdź na GetHome.

Anin to warszawskie osiedle położone w prawobrzeżnej części stolicy Polski. Osiedle należy do dzielnicy Wawer i zlokalizowane jest w jego północno-wschodnim sektorze. Anin znany jest przede wszystkim z doskonałych warunków życiowych, na którą wpływ ma m.in bagctwo natury. Razem z GetHome poznaj Anin - zielone osiedle Warszawy.

Dogodna lokalizacja

Anin posiada wiele zalet, które przyciągają tu nowych mieszkańców. Jedną z nich jest dobre położenie, bowiem osiedle oddalone jest od zatłoczonego centrum Warszawy, a jednocześnie mieszkańcy Anina mogą brać aktywny udział w życiu stołecznego miasta. Wynika to z dobrego połączenia komunikacyjnego osiedla z pozostałymi dzielnicami Warszawy. Mieszkańcy Anina mogą korzystać z autobusów miejskich, a także z kolei PKP, które umożliwiają dojazd do ścisłego centrum Warszawy nawet w 20 minut. To czynniki, które sprawiają, że zarówno mieszkania na sprzedaż w Aninie, jak i domy na sprzedaż w Aninie cieszą się sporym powodzeniem. 

Co więcej, przystanek PKP Warszawa Anin obsługuje nie tylko Szybką Kolej Miejską, ale także Koleje Mazowieckie, które łączą Warszawę z innymi miejscowościami. Kolejnym atutem Anina jest bliskość drogi krajowej nr 2, która stanowi północną granicę osiedla i jest trasą umożliwiającą szybki transport pomiędzy największymi aglomeracjami w Polsce. Takie położenie wpływa na potencjał inwestycyjny i przyciąga nie tylko nowych mieszkańców, ale także przedsiębiorców.

Zielony Anin

Liczba terenów zielonych na obszarze osiedla to z pewnością największa zaleta Anina. Jest to szczególnie ważne, gdy rozmawiamy o osiedlu należącym do najbardziej zaludnionego miasta w Polsce, jakim jest Warszawa. Duże aglomeracje oferują wiele udogodnień, jednak mają też swoje minusy, wśród, których należy wymienić smog, który w bezwietrzne dni zimą oraz latem opanowuje miejskie strefy. Są jednak wyjątki, do których w przypadku Warszawy należy właśnie Anin. Duża ilość zieleni, 300 ha rezerwatu przyrody oraz bliskość Mazowieckiego Parku Krajobrazowego mają ogromny wpływ na lokalną jakość powietrza, która jest o wiele lepsza w porównaniu do innych stołecznych osiedli. Co więcej, zieleń nie tylko zapewnia lepsze powietrze, ale również daje schronienie zwierzętom i ludziom w upalne dni. Dostępne parki miejskie oraz bliskość natury mają również pozytywny wpływ na ludzkie samopoczucie, dlatego nie jest przypadkiem, że Anin nazywany jest potocznie osiedlem uzdrowiskowym.

Ekologiczny Wawer

Należy również podkreślić, że cała dzielnica Wawer, do której należy Anin jest uznawana za jedną z najbardziej ekologicznych dzielnic Warszawy. Wpływ mają na to nie tylko liczne tereny zielone oraz korytarze powietrzne Wisły, ale także ekologiczne przedsięwzięcia mieszkańców. W 2019 roku powstał Wawerski Klaster Energii. który ma wspierać rozwój współpracy samorządu, świata nauki i biznesu w zakresie lokalnej polityki energetycznej. W ramach tej inicjatywy powstały już m.in. stacje do ładowania aut elektrycznych, instalacje fotowoltaiczne w szkołach oraz w innych budynkach publicznych. Tak odpowiedzialne podejście oraz świadomość mieszkańców mają ogromny wpływ na poziom jakości życia w tej dzielnicy.

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd.

Artykuły powiązane

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: