Radość - kameralne osiedle Warszawy

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 25.08.2021

Radość to popularne osiedle wśród osób poszukujących nieruchomości z dala od zatłoczonego centrum Warszawy. Poznaj Radość razem z GetHome.pl.

Radość to jedno z warszawskich osiedli zlokalizowane na prawym brzegu Wisły, na obszarze dzielnicy Wawer. Radość dawniej był samodzielna miejscowością. Obecnie jednostka ta - jako warszawskie osiedle - jest popularną lokalizacją dla osób poszukujących nieruchomości na sprzedaż z dala od zatłoczonego centrum Warszawy. Poznaj Radość Warszawa razem z portalem nieruchomości GetHome.pl.

Historia kameralnego osiedla Warszawy

Radość to dawna miejscowość, która funkcjonowała samodzielnie w sąsiedztwie aglomeracji warszawskiej. Jej powstanie datuje się na koniec XIX w., gdy odnotowano początki tworzenia letniska Radość. Jednak najważniejszy był dla niej okres dwudziestolecia międzywojennego, w którym Radość przeżywała swój największy rozkwit, stopniowo pochłaniając sąsiedzką Zbójną Górę. To właśnie w 1936 r. powstała modernistyczna stacja kolejowa w Radości, która przetrwała i funkcjonuje po dziś dzień. Co ciekawe, została ona wpisana do rejestru zabytków województwa mazowieckiego w 2010 r. Wraz z rozwojem Warszawy, a także stałą rozbudową letniskowej miejscowości, w 1951 r. doszło do włączenia Radości jako osiedla stołecznego w ramach dzielnicy Wawer.

Sprawdź ofertę nieruchomości na sprzedaż w dzielnicy Wawer Warszawa

Radość wyjątkowym osiedlem Warszawy

Uwarunkowaniami, które sprawiły, że radość w przeszłości zasłynęła jako miejscowość letniskowa były przede wszystkim: dogodny dojazd z Warszawy, a także bogactwo przyrodnicze i kameralna zabudowa. To wciąż pozostało niezmienne. Mieszkańcy Radości czy też przyjezdni mogą bardzo szybko dojechać do ścisłego centrum stolicy Polski, dzięki połączeniom komunikacji miejskiej, a także częstym w ciągu dnia i nocy kursom kolei mazowieckich.

Co więcej, kameralna niska zabudowa osiedla zachowała się po dziś dzień, a stawiane tu nowoczesne inwestycje dostosowywane są właśnie do takich uwarunkowań. Doskonałe połączenie z centralnymi dzielnicami stolicy oraz innymi miejscowościami, przy jednoczesnej wolności od hałasu i zgiełku centrum Warszawy sprawiają, że to doskonałe osiedle do zamieszkania dla rodzin z dziećmi, a także osób starszych. Szczególnie, jeśli zwrócimy uwagę na niezwykle bogatą ofertę przyrodniczą osiedla Radość Warszawa.

Sprawdź ofertę nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Radość Warszawa

Radość Warszawa w otoczeniu zieleni

Radość znana jest z bardzo dużej ilości terenów zielonych. Dotyczy to zarówno obszaru osiedla, jak i sąsiadujących jednostek, które ją otaczają. Mieszkańcy Radości mają bezpośredni dostęp m.in. do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Park ten obejmuje 15710 hektarów i jest zachowanym fragmentem naturalnego krajobrazu Mazowsza z wielkimi zbiorowiskami roślinności bagiennej i wydmowej. Na terenie osiedla występują również liczne trasy do wycieczek pieszych oraz specjalne ścieżki biegowe, które zachęcają mieszkańców do aktywnego życia sportowego.

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd.

Artykuły powiązane

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: