Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania 2 pokoje Wrocław do wynajęcia

  - 193 ogłoszenia

  Rynek wtórny - 442 mieszkania do wynajęcia we Wrocławiu

  Mieszkania we Wrocławiu - statystyki mieszkań do wynajęcia portalu Gethome

  Mieszkania we Wrocławiu kawalerki:

  We Wrocławiu jest 106 ofert kawalerek

  Średnia cena kawalerek to 2 324 zł

  Średni metraż kawalerek to 28 m2

  Mieszkania we Wrocławiu dwupokojowe:

  We Wrocławiu są 193 oferty mieszkań dwupokojowych

  Średnia cena mieszkań dwupokojowych to 3 066 zł

  Średni metraż mieszkań dwupokojowych to 46 m2

  Mieszkania we Wrocławiu trzypokojowe:

  We Wrocławiu jest 125 ofert mieszkań trzypokojowych

  Średnia cena mieszkań trzypokojowych to 4 366 zł

  Średni metraż mieszkań trzypokojowych to 66 m2

  Mieszkania we Wrocławiu czteropokojowe:

  We Wrocławiu jest 12 ofert mieszkań czteropokojowych

  Średnia cena mieszkań czteropokojowych to 6 300 zł

  Średni metraż mieszkań czteropokojowych to 105 m2

  Mieszkania używane we Wrocławiu - oferty agencji nieruchomości

   - 442 ogłoszenia
  placement placeholder
  Poznaj region

  Jeśli chodzi o Wrocław, mieszkania dwupokojowe na wynajem to jeden z najczęściej wybieranych typów nieruchomości zarówno przez studentów, pary, singli, jak i przyjezdnych na krótki termin. Wrocław w samym 2022 r. odwiedziło 5,8 mln turystów. Duże zainteresowanie miastem spowodowane jest unikalną architekturą połączoną z długą historią. Jednak to nie tylko zabytki przyciągają turystów oraz młodych specjalistów - miasto jest również ważnym centrum kultury i nauki. Dlaczego jeszcze warto postawić na mieszkanie dwupokojowe we Wrocławiu?

  Mieszkanie dwupokojowe na Krzykach i Śródmieściu, czyli...?

  Rynek mieszkań na wynajem w stolicy Dolnego Śląska jest wyjątkowo chłonny, a najwięcej ogłoszeń dotyczy mieszkań dwupokojowych. Wrocław Krzyki oraz Śródmieście to obecnie najbardziej rozchwytywane kierunki, jednak wciąż można znaleźć wiele ogłoszeń w innych częściach miasta.

  W jakim metrażu można znaleźć mieszkanie na wynajem? Zwykle metraż dwupokojowych mieszkań na wynajem wacha się pomiędzy 32 m2 a 117 m2. Najbardziej popularne jednak są dwupokojowe mieszkania o powierzchni 45 m2. Te z kolei posiadają wiele udogodnień. Szybki internet, miejsce postojowe czy duży balkon to tylko parę z bardziej powszechnych opcji, jakie można zobaczyć w ogłoszeniach.

  Gdzie wynająć dwupokojowe mieszkanie we Wrocławiu?

  Krzyki i Śródmieście to nie jedyne lokalizacje, które proponuje Wrocław. Mieszkania dwupokojowe to również popularny typ ofert na osiedlach Psiego Pola i Fabrycznej. Oczywiście przy wyborze odpowiedniej lokalizacji każdy powinien sobie zadać pytanie, w jakiej dzielnicy Wrocławia warto wynająć mieszkanie? Jest to dosyć subiektywna kwestia, która zależna jest od priorytetów przyszłego lokatora.

  Często przeważa kwestia dojazdu do pracy lub uczelni - właśnie te motywacje przeważają w przypadku osób, które szukają mieszkań dwupokojowych. Jak jednak wygląda typowy najemca? Wydawać się może, że głównie najemcami są single oraz studenci jednak statystyki Urzędu Miasta wskazują na nieco inne proporcje- 38% najemców stanowią rodziny oraz pary z dziećmi. Singli decydujących się na wynajem jest raptem 17%. Jeśli chodzi o średni wiek najemcy, to zwykle wynosi on około 36 lat. Dodatkowo kobiety jako najemczynie stanowią o około 3% więcej wszystkich lokatorów od mężczyzn.

  Jakie są ceny wynajmu?

  Ceny mieszkań we Wrocławiu podobnie jak we wszystkich większych miastach z roku na rok notują wzrosty. Obecnie średnia cena wynajmu mieszkania dwupokojowego w 10 największych miastach Polski wynosi prawie 3 000 złotych za miesiąc. Ze względu na zwiększające się koszty życia rynek mieszkań na wynajem również odnotował podwyżkę, która dla samego Wrocławia wyniosła ponad 30%. Obecnie średnie ceny w mieście wynoszą około 3 200 złotych za miesiąc. 

  Tanie mieszkania do wynajęcia? 2 osobne pokoje mogą okazać się wyjątkowo ekonomiczną opcją ze względu na drzemiący w nich potencjał. Mieszkania rozkładowe w większości przypadków zostają podzielone na osobne pokoje na wynajem. Taka oferta szczególnie zachęca zapracowanych singli oraz studentów poszukujących najmu mieszkania w optymalnej cenie. Ze względu na prestiż wrocławskich szkół wyższych wielu studentów decyduje się na przyjazd do miasta, a zarazem poszukiwania nowego mieszkania.

  Mieszkanie do wynajęcia we Wrocławiu inwestycją?

  Kupno mieszkania pod wynajem? Biorąc pod uwagę spory popyt na mieszkania, kupno lokalu pod ten cel może przynieść stałe źródło dodatkowego dochodu. Nowe mieszkania prosto od dewelopera często będą ku temu idealne. Brak śladów zużycia po wcześniejszych mieszkańcach połączone z wysokim standardem pozwala uzyskać większy czynsz od lokatorów.

  W przypadku wynajęcia trzeba wziąć pod uwagę docelowego klienta. Rodzinom bardziej będzie odpowiadać lokalizacja w pobliżu placówek edukacyjnych czy placów zabaw. Młode pary, które chcą wspólnie zamieszkać, bardziej będą cenić dostępność komunikacji miejskiej oraz czas dojazdu do pracy, oraz miejsc, w których odbywają się duże wydarzenia w mieście.

  Jesteś zainteresowany wynajęciem nieruchomości w województwie dolnośląskim? Sprawdź bogatą ofertę mieszkań dwupokojowych na wynajem we Wrocławiu, na portalu GetHome.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: