Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Wieluń

  - 66 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 43 mieszkania na sprzedaż w Wieluniu

  Rynek wtórny - 23 mieszkania na sprzedaż w Wieluniu

  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym w Wieluniu

  Należący do woj. łódzkiego Wieluń to średniej wielkości miasto o bogatej historii. Liczne zabytki sprawiają, że jest chętnie odwiedzane przez turystów. Natomiast położenie na skrzyżowaniu dwóch dróg krajowych i nieopodal trzech dużych miast (Częstochowa – ok. 70 km, Łódź – ok. 100 km i Wrocław – ok. 120 km) sprawia, że ma duży potencjał do rozwoju gospodarczego. Jest on skrzętnie wykorzystywany, dlatego zapotrzebowanie na mieszkania na sprzedaż w Wieluniu jest spore. Dowiedz się więcej o tutejszym rynku i znajdź lokal dla siebie.

  Wieluń nie jest dużym miastem, dlatego też tutejszy rynek mieszkaniowy jest raczej skromny. Obrót odbywa się głównie na rynku wtórnym. Dobre warunki życia i duża ilość zakładów przemysłowych zapewniających liczne miejsca pracy sprawiają jednak, że popyt na mieszkania jest spory. Na terenie miasta znajduje się kilka osiedli z blokami wzniesionymi w okresie PRL (Armii Krajowej, Kopernika, Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Stare Sady) i to właśnie tam można najczęściej znaleźć lokale.

  Najczęściej są to niezbyt wysokie bloki, wokół których znajduje się sporo zieleni. Mieszkania zwykle mają balkony i winda, a ich wnętrza są odnowione. Zwykle mieszkańcy nie mają też problemów z dostępnością miejsc parkingowych, placów zabaw oraz miejsc rekreacji czy podstawowych usług.

  Osoby poszukujące mieszkania w Wieluniu zwykle nie znajdą bardzo szerokiego wyboru, co wynika przede wszystkim z niewielkiej rotacji na rynku wtórnym. Tutejsze ceny można jednak uznać za przystępne. W przeliczeniu na 1 m2 powierzchni plasują się mniej więcej w okolicach średniej krajowej. Są też znacznie niższe niż w większych miastach – w tym stolicy regionu, która słynie z relatywnie przystępnych cen. To dlatego chcąc kupić mieszkanie w Wieluniu, można sobie pozwolić na więcej. Przyczynia się to do większego zainteresowania lokalami 3-pokojowymi i większymi.

  Jak szukać mieszkania w Wieluniu?

  Jeśli szukasz mieszkania w Wieluniu, powinieneś stale śledzić ogłoszenia. Może się bowiem zdarzyć, że atrakcyjny „kąsek” zniknie z rynku bardzo szybko. Warto pamiętać, że ceny nieruchomości zależą tu przede wszystkim od standardu – lokalizacja ma mniejsze znaczenie ze względu na kompaktowy charakter miejscowości. Jeśli zależy Ci na konkretnej okolicy, możesz ją łatwo przeszukać dzięki naszej mapie ofert.

   

  Mieszkania Wieluń - oferty

  W Wieluniu dostępne jest 25 ofert mieszkań na sprzedaż o powierzchni [object Object].

  Jeśli szukasz mieszkania w Wieluniu, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • kawalerki na sprzedaż (1 oferta)
  • mieszkania 2 pokoje na sprzedaż (12 ofert)
  • mieszkania 3 pokoje na sprzedaż (40 ofert)
  • mieszkania 4 pokoje na sprzedaż (13 ofert)

  Dzięki filtrom znajdziesz zarówno interesujące nowe mieszkania Wieluń, jak i mieszkania bezpośrednio Wieluń.

  Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki gethome.pl.

  Rynek wtórny Wieluń

  Interesuje Cię rynek wtórny? W Wieluniu mamy 23 oferty z rynku wtórnego o powierzchni od 26 m2 do 73 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Wieluniu to 58 m2.

  Ceny mieszkań w Wieluniu

  Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Wieluniu to 7 597 zł za m2;

  • średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Wieluniu to 7 632 zł za m2 ;
  • rynek pierwotny w Wieluniu to z kolei wydatek średnio 6 800 zł za m2.

  Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Wieluniu?

  • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Wieluniu znajdziesz w cenie 763 000 zł;
  • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Wieluniu wynosi 13 237 zł/m2;
  • za najdroższe nowe mieszkanie z rynku pierwotnego w Wieluniu należy zapłacić 437 444 zł;
  • najwyższa cena metra kw. nowego mieszkania na rynku pierwotnym sięga 6 800 zł/m2.

  Tanie mieszkania Wieluń. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

  Według naszej bazy najtańsze mieszkanie z rynku pierwotnego w Wieluniu to wydatek 328 923 zł. Co więcej, najniższa cena mieszkania za metr kwadratowy na rynku pierwotnym wynosi 6 800 zł/m2.

  Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 295 000 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 5 696 zł/m2.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: