Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Wrocław, Szczepin

  - 563 ogłoszenia

  Rynek pierwotny - 435 mieszkań na sprzedaż na Szczepinie

  Rynek wtórny - 162 mieszkania na sprzedaż na Szczepinie

  • Wybrane dla Ciebie
  • Najnowsze
  • Najtańsze
  • Najdroższe
  • Najtańsze za m2
  • Najdroższe za m2
  • Powierzchnia (rosnąco)
  • Powierzchnia (malejąco)
  placement placeholder
  Poznaj region

  Mieszkania na sprzedaż Wrocław Szczepin - zamieszkaj w sercu Starego Miasta!

  Wrocław Szczepin stanowi jedną z trzech części Starego Miasta. Mieszkańcy osiedla doceniają spokój i wszechobecną naturę, która równoważy zabudowę z wielkiej płyty. Atutem lokalizacji jest obecność licznych parków oraz bliskość ścisłego centrum miasta. Jak wygląda rynek wtórny mieszkań i jakie oferty cieszą się największą popularnością?

  Osiedle Szczepin wraz z Przedmieściem Świdnickim i Starym Miastem wchodzą w skład dawnej dzielny Stare Miasto. Obecnie podział na jednostki administracyjne został zniesiony, jednak dawna nomenklatura ciągle pozostaje w powszechnym użyciu. Rozciągający się na powierzchni około 4 km 2 Szczepin jest tworzony niemal w całości przez zabudowę powojenną. Wybudowane wówczas bloki postawiono w uporządkowanej formie, dbając o pozostawienie odpowiedniej ilości przestrzeni. Dzięki temu dzielnica mimo wielomieszkaniowego charakteru jest bardzo zielona oraz pozostawia sporo miejsca, na atrakcyjne zagospodarowanie wolnych terenów. Wśród nowych inwestycji znajdują się m.in. przeszklone wieżowce oraz nowoczesne obiekty na placu Jana Pawła II, które przyczyniają się do rewitalizacji dzielnicy.

  Mieszkania na sprzedaż Wrocław - rynek wtórny Szczepin

  Mieszkania Wrocław Szczepin to przede wszystkim nieruchomości pochodzące z rynku wtórnego, choć nie brakuje tu także nowych inwestycji. Większość  dostępnych w sprzedaży lokali znajduje się w pobliżu głównych ulic i placów Szczepina jak plac Jana Pawła II, plac Strzegomski oraz ulice Legnicka, Strzegomska, Solidarności i Zachodnia. Zabudowę osiedla tworzy niemal w całości zabudowa przedwojenna. Wyjątkiem jest cześć niemieckiego osiedla Siedlung Westend przy ulicy Słubickiej. Mieszkania są świetnie skomunikowane z centrum i uniwersytetem, przez co dzielnica jest chętnie wybierana przez osoby, które chcą korzystać z oferty kulturalnej miasta oraz  studentów. Obecność licznych szkół, przedszkoli i parków sprawia, że chętnie osiedlają się tu także rodziny z dziećmi. Ten potencjał dostrzegli również deweloperzy, którzy stopniowo wprowadzają w architekturę dzielnicy nowe inwestycje.

  Mieszkanie na sprzedaż Wrocław Szczepin - jakie lokale znajdują się w ofercie?

  Mieszkania Wrocław Szczepin na sprzedaż to szeroka oferta lokali o zróżnicowanych metrażach i układzie. Większość prezentowanych ofert stanowią mieszkania 2 lub 3 pokojowe. Średni metraż lokali wynosi około 50 m2.  Standardem jest balkon lub przynależność niewielkiego ogródka. Mieszkania w starszych kamieniach często posiadają 3 lub 4 pokoje oraz łazienkę z osobną toaletą. Nowe ogłoszenia prezentują także niewielkie 2 pokojowe mieszkania lub kawalerki z przeznaczeniem na wynajem. Ma to związek z dużą popularnością osiedla wśród studentów i szukających noclegów turystów. Jest to szczególnie widoczne w 2023 roku, gdy turystyka i funkcjonowanie uczelni wróciły do normy po przestoju związanym z lockdownem.

  Mieszkania na sprzedaż Wrocław - Szczepin bez pośredników

  Zlokalizowane w Szczepinie mieszkania mają potencjał inwestycyjny oraz zachęcają nowych mieszkańców cenami, które, choć nadal wysokie, są znacznie niższe niż w ścisłym obrębie Starego Miasta. Szczególnie korzystną opcją jest zakup mieszkania bez pośredników, co pozwala zaoszczędzić na prowizji dla biura. 

  Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie dolnośląskim? Sprawdź bogatą ofertę mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu na portalu GetHome.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: