Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Wrocław, Fabryczna

  - 2 456 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 1 759 mieszkań na sprzedaż w Fabrycznej

  Rynek wtórny - 697 mieszkań na sprzedaż w Fabrycznej

  Mieszkania w Fabrycznej - statystyki mieszkań na sprzedaż portalu Gethome

  Mieszkania w Fabrycznej kawalerki:

  W Fabrycznej jest 414 ofert kawalerek

  Średnia cena kawalerek to 574 315 zł

  Średni metraż kawalerek to 36 m2

  Mieszkania w Fabrycznej dwupokojowe:

  W Fabrycznej są 723 oferty mieszkań dwupokojowych

  Średnia cena mieszkań dwupokojowych to 592 581 zł

  Średni metraż mieszkań dwupokojowych to 45 m2

  Mieszkania w Fabrycznej trzypokojowe:

  W Fabrycznej są 962 oferty mieszkań trzypokojowych

  Średnia cena mieszkań trzypokojowych to 745 913 zł

  Średni metraż mieszkań trzypokojowych to 60 m2

  Mieszkania w Fabrycznej czteropokojowe:

  W Fabrycznej jest 311 ofert mieszkań czteropokojowych

  Średnia cena mieszkań czteropokojowych to 959 746 zł

  Średni metraż mieszkań czteropokojowych to 80 m2

  Mieszkania bezpośrednio w Fabrycznej - oferty deweloperów

   - 1 759 ogłoszeń

  Mieszkania używane w Fabrycznej - oferty agencji nieruchomości

   - 697 ogłoszeń
  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym Wrocław Fabryczna

  Wrocław Farbyczna to największa z 5 dzielnic Wrocławia. Wystarczy wspomnieć, że zamieszkuje ją około 200 tys. osób, co oznacza, że jest większa niż niejedno polskie miasto wojewódzkie. Rozległa dzielnica graniczy ze Starym Miastem oraz posiada świetną komunikację z lotniskiem. Na jej terenie znajduje się klasyczna zabudowa mieszkalna, osiedla domów jednorodzinnych i liczne inwestycje deweloperskie.  Jakie lokale znajdziemy w ofercie?

  Dla osób poszukujących mieszkania we Wrocławiu nazwa dzielnicy może być myląca. Na obszarze Fabrycznej faktycznie znajdziemy sporo zakładów przemysłowych, ale trudno szukać tu typowo industrialnego krajobrazu. W obrębie dzielnicy znajdują się za to liczne osiedla bloków wielorodzinnych i domków jednorodzinnych. Fabryczna jest także siedzibą wielu firm i centrów biznesowych. Mieszkańców przyciąga bogatą infrastrukturą, bliskością centrum i postindustrialnym klimatem, który wraz z rewitalizacją miasta zyskuje na atrakcyjności. Dzielnica oferuje także liczne tereny zielone oraz pozostawia przestrzeń dla nowych inwestycji. 

  Dzielnica Fabryczna była do 1990 roku największą jednostką samorządowo-administracyjną Wrocławia. Po zniesieniu podziału na dzielnice jej nazwa używana jest zwyczajowo. Obszar Fabrycznej liczy aż 118,9 km². Dzielnica dzieli się na 14 osiedli o zróżnicowanej zabudowie. W jakich częściach dzielnicy znajdziemy mieszkania na sprzedaż? Wrocław Fabryczna Gądów to tradycyjne osiedle mieszkalne w zachodniej części miasta. W architekturze osiedla Gądów Mały dominuje zabudowa z wielkiej płyty z lat 70-tych.

  Na uwagę zasługują także mieszkania Wrocław Fabryczna Popowice. Osiedle posiada bogatą infrastrukturę i oferuje szeroki wybór lokali z rynku wtórnego w zabudowie wielomieszkaniowej. Nowsze osiedla znajdziemy na osiedlu Grabiszyn-Grabiszynek. Atutem lokalizacji jest bliskość Parku Grabiszyńskiego, w którym mieszkańcy mogą spędzać wolny czas. Deweloperzy stale poszerzają także ofertę mieszkań osiedla Muchobór Wielki. Na terenie osiedla Nowy Dwór znajdują się przestronne mieszkania w poniemieckich dwupiętrowych budynkach mieszkalnych. Położone w północno-zachodniej części mieszkania będą odpowiednim wyborem dla osób planujących zakup domu. 

  Wrocław Fabryczna rynek wtórny

  Długa historia dzielnicy, jako sypialni i miejsca pracy mieszkańców Wrocławia, sprawia, że większość ofert stanowią tu mieszkania pochodzące z rynku wtórnego. W ofercie dominują 2 i 3-pokojowe mieszkania o powierzchni około 60 m2. Na uwagę zasługuje funkcjonalny rozkład oraz obecność balkonu lub tarasu. Największą popularnością cieszą się mieszkania położone na wyższych piętrach, z których roztacza się widok na zieloną dzielnicę. Młodzi mieszkańcy chętnie decydują się także na 2 pokoje z kuchnią lub kawalerkę. Niewielki lokal można później łatwo sprzedać lub wynająć studentom.

  Wśród ogłoszeń znajdziemy także nowe mieszkania. Wrocław Fabryczna stanowi miejsce licznych inwestycji deweloperskich, które realizowane są głównie wokół nowoczesnych centrów biznesowych oraz popularnych parków w zachodniej części miasta. Nowe inwestycje zlokalizowane są wzdłuż głównych ulic dawnej dzielnicy, co zapewnia im dobrą komunikację z centrum. W ofercie znajdują się kawalerki, dwupokojowe mieszkania o powierzchni poniżej 40 metrów oraz przestronne studia i apartamenty. Ceny mieszkań różnią się ze względu na odległość od centrum.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: