Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Ziębice

  - 6 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 0 mieszkań na sprzedaż w Ziębicach

  Rynek wtórny - 6 mieszkań na sprzedaż w Ziębicach

  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym w Ziębicach

  Ziębice to miejscowość położona w zachodnio-południowej części Polski, w województwie dolnośląskim. Jest to miasto o małej powierzchni, jednak posiada wiele zalet przyciągających tu nowych mieszkańców, wśród, których dużą popularnością cieszą się mieszkania.

  Miejscowość zlokalizowana jest na samym południu województwa dolnośląskiego, bardzo blisko granicy z Czechami, co podnosi atrakcyjność miasta. Przez Ziębice przebiegają także droga wojewódzka nr 395 i droga wojewódzka nr 385, a w pobliżu znajduje się droga krajowa nr 8, która umożliwia szybki dojazd m.in. do Wrocławia. Blisko Ziębic znajdują się takie miasta, jak: Ząbkowice Śląskie, Kłodzko, czy Nysa. Co więcej, przez miasto przebiega trasa kolejowa, która obsługuje połączenia między Wrocławiem, a Czechami. Takie zalety znacznie wpływają na renomę miasta ze względu na dużą dostępność licznych udogodnień i możliwość szybkiego przemieszczania się po całym regionie polsko-czeskim. To przekłada się również na duże lokalne zainteresowanie zakupem mieszkania w Ziębicach.

  Ziębice to miasto o niezwykle różnorodnej zabudowie, które wyróżnia się przede wszystkim licznymi budynkami zabytkowymi. Jest to związane z doskonale zachowaną średniowieczną starówką w centrum miasta. Jej główny punkt stanowi ratusz, który został odrestaurowany ponad 100 lat temu, jednak jego renesansowa wieża pochodzi aż z 1561 roku. Ratusz jest obecnie miejscem, w którym mieści się regionalne Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego i jest on uznawany za regionalną perłę architektoniczną. To przyciąga licznych turystów, którzy poszukują tu mieszkań na wynajem.

  Co więcej, ratusz jest otoczony kolorowymi zabytkowymi kamienicami, a całość okrąża ulica Wałowa, która poprowadzona jest zgodnie z dawnymi umocnieniami miasta. Co tworzy centrum miasta w formie starówki z regularnym średniowiecznym rozplanowaniem w kształcie okręgu. Przeważa tu wyższa zabudowa 2-piętrowa, z kolei od ulicy Wałowej odbiegają mniejsze uliczki, które skupiają głównie osiedla domków jednorodzinnych.

  Lokalny rynek nieruchomości nie jest bardzo zróżnicowany, jednak posiada atrakcyjne oferty. Ceny nieruchomości w Ziębicach są znacznie niższe w porównaniu do pobliskich miejscowości, mimo dobrego położenia miasta. To przyciąga inwestorów, którzy chętnie podejmują się zakupu nieruchomości i odnawiają budowle w starym stylu. Mieszkania w Ziębicach znajdziemy głównie w centralnej części miasta lub na pobliskim osiedlu Mikołaja Kopernika, które jest jednym z największych osiedli mieszkaniowych w Ziębicach.

  Mieszkania Ziębice - oferty

  W Ziębicach dostępne jest 6 ofert mieszkań na sprzedaż o powierzchni [object Object].

  Jeśli szukasz mieszkania w Ziębicach, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • kawalerki na sprzedaż (1 oferta)
  • mieszkania 2 pokoje na sprzedaż (3 oferty)
  • mieszkania 3 pokoje na sprzedaż (2 oferty)

  Dzięki filtrom znajdziesz zarówno interesujące nowe mieszkania Ziębice, jak i mieszkania bezpośrednio Ziębice.

  Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki gethome.pl.

  Rynek wtórny Ziębice

  Interesuje Cię rynek wtórny? W Ziębicach mamy 6 ofert z rynku wtórnego o powierzchni od 23 m2 do 88 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Ziębicach to 64 m2.

  Ceny mieszkań w Ziębicach

  Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Ziębicach to 3 343 zł za m2;

   Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Ziębicach?

   • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Ziębicach znajdziesz w cenie 297 000 zł;
   • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Ziębicach wynosi 3 857 zł/m2;

   Tanie mieszkania Ziębice. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

   Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 49 900 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 2 096 zł/m2.

   Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

   Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

   Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: