1. Blog
  • Dla profesjonalistów
  • Analizy
  • Aranżacje
  • Architektura
  • Baza wiedzy
  • Dzielnice
  • Finanse i prawo
  • Lokalizacje
  • Porady
Tematy

Jak koronawirus wpłynął na rynek nieruchomości?

Redakcja

Redakcja

13.07.2020

Jaki wpływ na rynek nieruchomości ma pandemia koronawirusa COVID-19? Sprawdź na GetHome.pl

Pandemia COVID-19 w znaczny sposób wpłynęła na polski rynek nieruchomości – zarówno na działania agencji pośrednictwa, deweloperów, biur sprzedaży oraz ich klientów. Wprowadzony w marcu stan epidemii i pierwsze rygorystyczne obostrzenia nie stanowiły zachęty do zakupu własnego M. Wręcz przeciwnie. Koronawirus wywołał pewne perturbacje na rynku nieruchomości, jednak - co warte podkreślenia - nie spowodował większego kryzysu. Co więcej, rozwiązania oferowane przez przedstawicieli branży mają szansę zdominować rynek nieruchomości w Polsce, wyznaczając nowe trendy i kierunki działania. 

Szukasz małego mieszkania w Trójmieście? Polecamy: kawalerki na sprzedaż Sopot

Perspektywy rynku nieruchomości - potęga sieci 

Jeśli można mówić o pozytywnym wpływie pandemii koronawirusa na rynek nieruchomości, z całą pewnością będzie nim trend zakupu mieszkania w sieci. Online już nie tylko wyszukujemy interesującą nas nieruchomość, kontaktujemy się z pośrednikiem, sprzedawcą czy przedstawicielem, oglądamy lokal za pośrednictwem wirtualnych spacerów 3D lub relacji "na żywo", ale również uzgadniamy formalności z doradcą finansowym i kompletujemy niezbędną dokumentację.

Dzięki nieograniczonemu dostępowi do popularnych portali i serwisów nieruchomościowych, a także zaawansowanych narzędzi technologicznych, możemy kupić mieszkanie przez Internet. Zakup nieruchomości online to coraz powszechniejszy trend i rozwiązanie, które - choć wprowadzone z uwagi na obowiązek zapewnienia najwyższych środków bezpieczeństwa - ma szansę zmienić dotychczasowe tendencje. 

Jak wygląda sytuacja na rynku wynajmu mieszkań w czasie pandemii? Przeczytaj, jak podsumowują ją agenci nieruchomości z największych polskich miast: https://gethome.pl/blog/rynek-wynajmu-mieszkan-w-polsce-jesien-2020/

Prognozy dla rynku nieruchomości 

Wirtualny spacer w technologii 3D to jedno z szeregu udogodnień, jakie czekają na klientów zainteresowanych zakupem nieruchomości. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom oferowanym przez przedstawicieli branży, istnieje możliwość przeprowadzenia transmisji live, w trakcie której "na żywo" zdobędziemy wszelkie niezbędne informacje, dotyczące interesującego nas lokalu. Również kwestie formalne nie stanowią problemu. Umowy podpiszemy online, a te wymagające aktu notarialnego czy wizyty w placówce bankowej, odbędą się z zachowaniem maksymalnych środków ostrożności.

Aby ułatwić klientom zakup wymarzonej nieruchomości, rodzima branża testuje i wykorzystuje innowacyjne rozwiązania - sztuczną inteligencję, rzeczywistość rozszerzoną (augmented reality), blockchain, smart kontrakty. Jak będzie wyglądał zakup mieszkania za kilka lat? Zaawansowane algorytmy wyszukają najlepszą nieruchomość, przeskanują otoczenie, dokonają analizy profilu sprzedającego, ocenią możliwość negocjacji kwoty - to rozwiązania, które być może już w niedługim czasie zmienią naszą rzeczywistość. 

Sprawdź również: dwupokojowe mieszkania na sprzedaż Elbląg

Koronawirus a działki rekreacyjne

Jak koronawirus wpłynął na tendencje zakupowe Polaków? To pytanie, jakie zadają sobie eksperci branży nieruchomości. Jeszcze nigdy kawałek własnej ziemi nie cieszył się tak dużą popularnością. Ograniczenia w kontaktach międzyludzkich i konieczność zachowania dystansu społecznego, spotęgowały wzrost zainteresowania zakupem działki rekreacyjnej. Pierwsze restrykcje - okresowy zakaz wstępu do parków i lasów, czasowe zamknięcie hoteli i pensjonatów - również miały wpływ na zwiększoną popularność tematem zakupu działki. Po okresie izolacji, spragnieni wypoczynku na świeżym powietrzu, zaczęliśmy interesować się zakupem ziemi. W czasie pandemii COVID-19, rodzinne ogrody działkowe (ROD) stały się towarem pierwszej potrzeby, co pociągnęło za sobą także wzrost cen.

Przeczytaj również: http://warsawbuild.pl/porady/mieszkania-na-sprzedaz-w-czasie-pandemii-koronawirusa-covid-19/

Działka rekreacyjna

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd. Staramy się także przedstawić wiele informacji przydatnych poszukującym mieszkania czy domu w danej lokalizacji.

Znajdź i zamieszkaj

GetHome to pierwszy w Polsce portal z ofertami nieruchomości na sprzedaż i wynajem, który zapewnia maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez duplikatów ofert i reklam! Portal prezentuje ogłoszenia sprzedaży i wynajmu mieszkań oraz domów z rynku pierwotnego oraz wtórnego dając internautom bezpośredni kontakt do osób odpowiedzialnych za konkretne oferty.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox

Google Chrome

Google Chrome

Microsoft Edge

Microsoft Edge

Safari

Safari

Opera

Opera