- Dla profesjonalistów
- Analizy eksperta
- Architektura
- Branżowe newsy
- Dzielnice
- Finanse i prawo
- Gdzie zamieszkać?
- Jak urządzić?
- Lifestyle
- Strefa wiedzy
- Wzory umów
Jak napisać ogłoszenie o wynajmie mieszkania?
Przymierzasz się do wynajęcia swojego lokum? Sprawdź, jak napisać ogłoszenie o wynajmie mieszkania. Zobacz też wzór skutecznego ogłoszenia wynajmu nieruchomości.
Jakie informacje powinny się znaleźć w ogłoszeniu o wynajmie M?
Zadbaj o to, aby ogłoszenie o wynajmie mieszkania zawierało najważniejsze informacje dla potencjalnych najemców. Zwróć uwagę na kilka zalet, które wyróżniają lokal.
W ogłoszeniu powinny znaleźć się zwłaszcza następujące informacje:
- lokalizacja (adres) mieszkania,
- metraż i liczba pokoi,
- typ zabudowy,
- technologia budownictwa i rok budowy,
- piętro, na którym znajduje się lokum,
- wyposażenie, m.in. meble czy urządzenia RTV i AGD,
- preferowana długość najmu,
- data, od której mieszkanie będzie dostępne,
- rodzaj ogrzewania,
- stan techniczny mieszkania i części wspólnych,
- zastosowane ocieplenie ścian,
- media,
- wysokość czynszu oraz opłaty, jakie obejmuje,
- wysokość i warunki kaucji,
- standard wykończenia mieszkania,
- dane kontaktowe wynajmującego,
- możliwość umeblowania i wprowadzenia zwierząt do mieszkania,
- sposób rozliczeń,
- dodatkowe udogodnienia dla najemcy, np. piwnica, winda, miejsce parkingowe, ogród, komórka lokatorska itp.
Jak napisać ogłoszenie o wynajmie mieszkania? Wzór
2-pokojowe mieszkanie z ogrodem w Głuchołazach
Przestronne, 2-pokojowe mieszkanie na drugim piętrze, o powierzchni 50 m2. Położone przy ul. Norwida w Głuchołazach, w pobliżu malowniczych Gór Opawskich. Lokum składa się z salonu połączonego z kuchnią, łazienki oraz sypialni. Do dworca autobusowego można dojść w około 5 minut. W promieniu 1 km znajduje się Biedronka, Lidl i Bricomarche. Niedaleko są także restauracje, Park Zdrojowy z Muszlą Koncertową, stadion miejski, przychodnie i apteki.
Mieszkanie jest w pełni wyposażone – do dyspozycji najemców są meble, pralka, lodówka i telewizor. Kilka miesięcy temu został przeprowadzony gruntowny remont – zarówno mieszkania, jak i klatki schodowej. Nieruchomość powstała w 2000 roku, znajduje się w zabudowie szeregowej i jest dobrze ocieplona.
Mieszkańcy mają możliwość skorzystania z łącza światłowodowego. W lokum zostało zainstalowane elektryczne ogrzewanie podłogowe. Do dyspozycji najemców są także ogród, garaż i komórka lokatorska.
Opłaty:
2000 złotych czynszu płatnego raz w miesiącu (w tym opłaty administracyjne) + media według zużycia,
kaucja zwrotna: 4000 złotych (zwracana w ciągu 30 dni od dnia zakończenia umowy).Zapraszam do kontaktu telefonicznego i mailowego od poniedziałku do piątku w godzinach 17:00-19:00. Mieszkanie jest dostępne od zaraz. Maksymalny czas najmu to 3 lata. Akceptuję zwierzęta i wyrażam zgodę na zmianę aranżacji pokoi.
Jak krok po kroku napisać ogłoszenie o wynajmie nieruchomości?
Pisanie ogłoszenia o wynajmie mieszkania warto dobrze przemyśleć. Na początek pomocne może być przeczytanie przykładowych ogłoszeń umieszczonych w serwisach internetowych i potraktowanie ich jako wzór. Nie należy jednak kopiować gotowych fragmentów, ponieważ każde mieszkanie jest inne i ma unikalne zalety. Warto dokładnie przeanalizować ceny wynajmu nieruchomości o podobnym metrażu, standardzie i w tej samej lokalizacji.
Jak napisać ogłoszenie o wynajmie mieszkania, aby wzbudzić zainteresowanie najemców? Liczy się zwłaszcza pierwsze wrażenie. Dlatego wymyśl przyciągający tytuł, który wskazuje najważniejszą zaletę lokum oraz kluczowe informacje na jego temat. Następnie przygotuj w kilku zdaniach wstęp do ogłoszenia – możesz w tym miejscu wskazać korzyści z jego najmu.
Ogłoszenie o wynajmie nie powinno być ani zbyt krótkie, ani przesadnie długie – wystarczy od tysiąca do maksymalnie kilku tysięcy znaków. Używaj krótkich i prostych zdań. Dziel tekst na kilkuwersowe akapity, stosuj śródtytuły, a także wyróżniaj najważniejsze informacje.
W ogłoszeniu powinny znaleźć się prawdziwe i jak najbardziej obiektywne informacje. Unikaj więc subiektywnych czy przesadzonych stwierdzeń, np. najlepsze czy prześliczne mieszkanie. Nie ukrywaj istotnych wad nieruchomości, ponieważ w późniejszym czasie najemca i tak je zauważy. Możesz natomiast niektóre z nich przedstawić jako zaletę, np. mieszkanie na wysokim piętrze często zapewnia atrakcyjne widoki na miasto.
Zobacz: mieszkanie na wynajem Warszawa
Pamiętaj, aby ogłoszenie o wynajmie mieszkania pisać pod kątem potrzeb najemców z grupy docelowej. Jeśli przykładowo chcesz wynająć je studentom, zwracaj uwagę na bliskość uczelni, klubów, dyskotek, bibliotek, kin czy stref rekreacyjnych.
Jak wzbogacić ogłoszenie o wynajmie?
Aby zwiększyć skuteczność ogłoszenia o wynajmie, warto wzbogacić je w dobrej jakości zdjęcia – ostre, dobrze doświetlone i wykonane w orientacji poziomej. Ważne jest również, aby przedstawiało stan faktyczny – nie powinno być mowy o żadnym retuszowaniu. Dobrze będzie zaprezentować zdjęcia zarówno wnętrza mieszkania, widoku z okna, jak i budynku z zewnątrz – najlepiej z lotu ptaka – przy użyciu drona. Przed wykonywaniem fotografii nie zapomnij posprzątać pokoi oraz stworzyć w nich przytulnego klimatu.
Ogłoszenie można także wzbogacić o nagranie wideo z drona, wizualizację nieruchomości w trybie 2D lub 3D (wirtualny spacer) czy mapkę z najważniejszymi punktami w okolicy.
Podsumowanie
Teraz już wiesz, jak napisać ogłoszenie o wynajmie mieszkania. Wzór przedstawiony w artykule potraktuj jako inspirację, nie zapomnij o najważniejszych informacjach na temat lokum oraz jego zaletach. Wzbogać treść ogłoszenia o dodatkowe elementy – np. zdjęcia i nagrania z drona, mapkę z najważniejszymi punktami w mieście czy wizualizację 3D.
Przejdź do: mieszkania Kraków wynajem
Subskrybuj „Gethome” na Google News
Artykuły powiązane
02.07.2024, Ewelina Zajączkowska-Klec
Sprzedaż mieszkania z lokatorem: czy syndyk lub właściciel może sprzedać mieszkanie z lokatorem zameldowanym?
Problem z wynajmującym mieszkanie okazuje się dość powszechnym trendem występującym w naszym kraju. Samodzielna eksmisja niechcianego lokatora nie jest możliwa, ponieważ skutecznie utrudnia to prawo lokatorskie. W jego obecnym kształcie cały proces może potrwać kilka lat, zatem jeśli dotyczy Cię tenProblem z wynajmującym mieszkanie okazuje się dość powszechnym trendem występującym w naszym kraju. Samodzielna eksmisja niechcianego lokatora nie jest możliwa, ponieważ skutecznie utrudnia to prawo lokatorskie. W jego obecnym kształcie cały proces może potrwać kilka lat, zatem jeśli dotyczy Cię ten problem i chcesz kupić nieruchomość, możesz spotkać się z komplikacjami.
06.05.2024, Dagmara Osińska
Co to jest najem okazjonalny mieszkania?
Wiele osób wychodzi z założenia, że nieruchomości to opłacalna i długoterminowa inwestycja. Z tego względu bierze pod uwagę zakup mieszkania pod wynajem. Warto przemyśleć, jak zminimalizować ryzyko strat oraz zwiększyć ochronę przed nieuczciwymi lokatorami. Co to jest najem okazjonalny? Na czWiele osób wychodzi z założenia, że nieruchomości to opłacalna i długoterminowa inwestycja. Z tego względu bierze pod uwagę zakup mieszkania pod wynajem. Warto przemyśleć, jak zminimalizować ryzyko strat oraz zwiększyć ochronę przed nieuczciwymi lokatorami. Co to jest najem okazjonalny? Na czym polega? Jakie korzyści przemawiają za takim rozwiązaniem? Wyjaśniamy.
07.03.2024, Edyta Wara-Wąsowska
Oświadczenie o wyrażeniu zgody na zamieszkanie najemcy w lokalu
Najem okazjonalny cieszy się rosnącą popularnością wśród właścicieli nieruchomości - i nie bez przyczyny. Umowa najmu okazjonalnego znacznie lepiej zabezpiecza interesy wynajmującego i pozwala, w razie potrzeby, przyspieszyć proces eksmisji. To, co jest charakterystyczne dla najmu okazjonalneNajem okazjonalny cieszy się rosnącą popularnością wśród właścicieli nieruchomości - i nie bez przyczyny. Umowa najmu okazjonalnego znacznie lepiej zabezpiecza interesy wynajmującego i pozwala, w razie potrzeby, przyspieszyć proces eksmisji. To, co jest charakterystyczne dla najmu okazjonalnego, to m.in. oświadczenie o wyrażeniu zgody na zamieszkanie najemcy w lokalu w przypadku ustania stosunku najmu. Co powinno zawierać i co jeszcze trzeba dołączyć do umowy?
04.03.2024, Dagmara Osińska
Wypowiedzenie umowy najmu okazjonalnego: za porozumieniem stron i ważnych przyczyn
Umowa najmu okazjonalnego jest zawierana na czas oznaczony nie dłuższy niż 10 lat. Z tego powodu zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą ją rozwiązać w sytuacjach wskazanych w treści lub na zasadach określonych w przepisach prawa. Na co zwrócić uwagę podczas wypowiedzenia umowy najmu? Umowa najmu okazjonalnego jest zawierana na czas oznaczony nie dłuższy niż 10 lat. Z tego powodu zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą ją rozwiązać w sytuacjach wskazanych w treści lub na zasadach określonych w przepisach prawa. Na co zwrócić uwagę podczas wypowiedzenia umowy najmu? Wzór z komentarzem prawnym znajdziesz poniżej.
22.09.2023, Redakcja
Wynajem krótkoterminowy i najem krótkoterminowy: co to jest?
Wynajem krótkoterminowy to dość popularny sposób na zarabianie na nieruchomości, której jest się właścicielem. W ostatnich latach zdecydowanie zyskał on na popularności – zarówno wśród najemców, jak i wynajmujących. Wyjaśniamy, na czym polega wynajem kWynajem krótkoterminowy to dość popularny sposób na zarabianie na nieruchomości, której jest się właścicielem. W ostatnich latach zdecydowanie zyskał on na popularności – zarówno wśród najemców, jak i wynajmujących. Wyjaśniamy, na czym polega wynajem krótkoterminowy.