- Dla profesjonalistów
- Analizy eksperta
- Architektura
- Branżowe newsy
- Dzielnice
- Finanse i prawo
- Gdzie zamieszkać?
- Jak urządzić?
- Lifestyle
- Strefa wiedzy
- Wzory umów
Inwestowanie w nieruchomości - wpływ lokalizacji
Kupno mieszkania to jedna z najważniejszych i najdroższych inwestycji w życiu. Poszukując wymarzonego mieszkania, zwracamy uwagę na te czynniki, które wpływają na komfort i wygodę życia. Lokalizacja to jeden z kluczowych aspektów inwestycji zarówno dla dewelopera, jak i jego klientów.
Z punktu widzenia inwestora odpowiednia lokalizacja decyduje o powodzeniu projektu. Profesjonalny deweloper, szukający swojego miejsca pod inwestycje, bierze pod uwagę potrzeby przyszłych mieszkańców. Jakie czynniki wpływają na atrakcyjność lokalizacji dla inwestorów? Dowiesz się więcej w artykule poniżej.
Zastanawiasz się, jak zacząć inwestować w nieruchomości? Przeczytaj poradnik przygotowany przez naszego eksperta.
Wymarzona lokalizacja
Istnieje bardzo dużo czynników wpływających na atrakcyjność danej lokalizacji. Centrum miasta to podstawowy punkt odniesienia dla lokalizacji każdej nieruchomości. Niemal dla każdego dewelopera ważną kwestią jest dobre połączenie z komunikacją, skupiska ośrodków kulturalnych czy gastronomicznych. Inwestorzy przede wszystkim biorą pod uwagę te miejsca, z których przyszli mieszkańcy będą mogli na co dzień korzystać, niż tylko używać mieszkania jako tzw. "sypialnię".
Inwestorzy, chcąc zaspokoić wszystkie potrzeby mieszkańców, wychodzą również naprzeciw i poszukują inwestycji także poza ścisłym centrum, skupiając się na wyjątkowych lokalizacjach, które oczywiście są bardzo dobrze skomunikowane z pozostałymi częściami miasta. Każdy chciałby mieszkać w centrum, a jednocześnie cieszyć się ciszą i spokojem. Jest to ciężkie do połączenia, natomiast nie jest niemożliwe. Życie blisko natury i wygodny dojazd do pracy czy szkoły nie wykluczają się. Takie miejsca należą do najbardziej atrakcyjnych dla inwestorów.
Walory otoczenia
Inwestorzy, poszukując odpowiedniej nieruchomości, biorą pod uwagę klimat, kontakt z naturą i mnogość terenów zielonych, które nadadzą unikalnego charakteru i pozwolą odróżnić inwestycję od pozostałych propozycji na rynku. Dla dewelopera to nie tylko ogromna szansa, ale i duże wyzwanie, by nie zepsuć charakteru miejsca i aby architektura i nowoczesny design idealnie komponowały się z otoczeniem. Liczne punkty usługowe znajdujące się w pobliżu zdecydowanie przyciągną zarówno inwestorów, jak i przyszłych mieszkańców.
Deweloperzy, poszukując idealnego miejsca dla swoich inwestycji, również kierują się jak największą ilością placówek edukacyjnych czy zdrowotnych tak, aby pozyskać jak najwięcej klientów posiadających dzieci. Funkcjonujące w pobliżu kina, teatry czy galerie sztuki, sprawią, że lokalizacja nabierze dużego zainteresowania i atrakcyjności.
Przeczytaj także: Czy warto inwestować w nieruchomości na kredyt?
Rozbudowana sieć węzłów komunikacyjnych
Dobrze skomunikowana lokalizacja to podstawa dla inwestorów. Łatwy i szybki dostęp do metra czy linii autobusowych zyskują na popularności. Inwestorzy biorą pod uwagę to, że nie każdy z klientów posiada swój transport. Dużym atutem będzie dostęp do ekspresowych dróg krajowych czy międzynarodowych, które ułatwią komunikację między innymi miastami.
Dla inwestorów kluczowymi kwestiami są czy oni sami utożsamiają się z daną lokalizacją i czy w przyszłości sami mogliby w takiej zamieszkać oraz to, jak dana inwestycja będzie realizowana i w jaki sposób oferta będzie przedstawiana na rynku.
Subskrybuj „Gethome” na Google News
Artykuły powiązane
13.08.2024, Artykuł sponsorowany
Second Home - nie tylko pod inwestycję czyli mieszkanie nad morzem i nowy trend wśród Polaków
Rynek nieruchomości w Polsce jest niezwykle dynamiczny i szybko reaguje na zmiany sytuacji społecznej i politycznej w kraju oraz za granicą. Pandemia koronawirusa oraz inflacja znacznie wpłynęły na sytuację w branży nieruchomości. Jednak mimo zawirowań oferty premium nie straciły na zainteresowaniu.Rynek nieruchomości w Polsce jest niezwykle dynamiczny i szybko reaguje na zmiany sytuacji społecznej i politycznej w kraju oraz za granicą. Pandemia koronawirusa oraz inflacja znacznie wpłynęły na sytuację w branży nieruchomości. Jednak mimo zawirowań oferty premium nie straciły na zainteresowaniu. Second Home to moda wśród osób, które inwestują w nieruchomości letniskowe. Sprawdź więc, jaka jest specyfika ofert i co wybierają Polacy.
22.09.2023, Redakcja
Wynajem krótkoterminowy i najem krótkoterminowy: co to jest?
Wynajem krótkoterminowy to dość popularny sposób na zarabianie na nieruchomości, której jest się właścicielem. W ostatnich latach zdecydowanie zyskał on na popularności – zarówno wśród najemców, jak i wynajmujących. Wyjaśniamy, na czym polega wynajem kWynajem krótkoterminowy to dość popularny sposób na zarabianie na nieruchomości, której jest się właścicielem. W ostatnich latach zdecydowanie zyskał on na popularności – zarówno wśród najemców, jak i wynajmujących. Wyjaśniamy, na czym polega wynajem krótkoterminowy.
29.03.2023, Ewelina Zajączkowska-Klec
REIT w Polsce - czym jest i jak wpływa na rynek nieruchomości?
Fundusze inwestycyjne pozwalające na inwestycje w nieruchomości (REIT), od ponad 50 lat działają z sukcesem na rynku amerykańskim i pozwalają inwestować również tym, których nie stać na kupno mieszkania lub powierzchni biurowej. REIT-ów w Polsce nie ma i na razie nie będzie, z uFundusze inwestycyjne pozwalające na inwestycje w nieruchomości (REIT), od ponad 50 lat działają z sukcesem na rynku amerykańskim i pozwalają inwestować również tym, których nie stać na kupno mieszkania lub powierzchni biurowej. REIT-ów w Polsce nie ma i na razie nie będzie, z uwagi na to, że rząd wstrzymał prace nad projektem ustawy.
03.03.2023, Redakcja
Na czym polega kooperatywa mieszkaniowa?
Czym jest kooperatywa mieszkaniowa? To określenie dobrowolnego zrzeszenia grupy ludzi (co najmniej trzech osób), którzy chcą wspólnie nabyć działkę i wybudować na niej dom jednorodzinny lub wielorodzinny budynek mieszkalny. Nieruchomości powstałe w ramach kooperatywy nie mogą generować zysków, tylko służyć To określenie dobrowolnego zrzeszenia grupy ludzi (co najmniej trzech osób), którzy chcą wspólnie nabyć działkę i wybudować na niej dom jednorodzinny lub wielorodzinny budynek mieszkalny. Nieruchomości powstałe w ramach kooperatywy nie mogą generować zysków, tylko służyć do zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych lub rodziny. W jej skład nie mogą wchodzić przedsiębiorstwa. To przedsięwzięcie o charakterze partycypacyjnym, którego celem jest stworzenie miejsca do życia w ramach działalności non profit. Członkami kooperatywy mogą być wyłącznie osoby fizyczne.
01.06.2023, Dominika Perkowska
Jak obliczyć stopę zwrotu z inwestycji?
W świecie nieruchomości inwestycje to kluczowy element strategii finansowych. Jednak jednym z najważniejszych wskaźników oceny inwestycji jest stopa zwrotu. Chcesz dowiedzieć się, jak obliczyć stopę zwrotu z inwestycji? W tym artykule przedstawiamy prosty przewodnik, który pomoże Ci zrW świecie nieruchomości inwestycje to kluczowy element strategii finansowych. Jednak jednym z najważniejszych wskaźników oceny inwestycji jest stopa zwrotu. Chcesz dowiedzieć się, jak obliczyć stopę zwrotu z inwestycji? W tym artykule przedstawiamy prosty przewodnik, który pomoże Ci zrozumieć ten kluczowy wskaźnik i efektywnie go obliczać. Dowiedz się, dlaczego stopa zwrotu jest istotna i jakie czynniki należy uwzględnić w procesie oceny inwestycji.