Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania do wynajęcia Cieszyn

  - 9 ogłoszeń

  Rynek wtórny - 9 mieszkań do wynajęcia w Cieszynie

  placement placeholder
  Poznaj region

  Cieszyn to miasto podzielone pomiędzy Polskę a Czechy. Swojemu unikalnemu położeniu zapewnia wyjątkową atmosferę. To dzięki niemu przyciąga też zarówno inwestorów, jak i turystów. Ten wielokulturowy ośrodek cały czas się rozwija, co generuje rosnący popyt na nieruchomości – także te na wynajem. Mieszkania do wynajęcia w Cieszynie są poszukiwane nie tylko przez studentów, ale również przez młodych pracowników czy rodziny.

  Mieszkania do wynajęcia w Cieszynie – co warto wiedzieć o sytuacji na rynku?

  Rynek mieszkaniowy w Cieszynie nie należy do szczególnie dużych. Nie jest to jednak zaskoczeniem, ponieważ miasto pod względem liczby mieszkańców jest zaliczane zaledwie do średnich. Wynajem dopiero się tu rozwija, choć coraz więcej osób docenia elastyczność tego rozwiązania. Na rynek trafiają głównie mniejsze lokale – 2-pokojowe czy też kawalerki. Większość z nich mieści się w budynkach starszego typu, choć ich wnętrza są urządzone nowocześnie i gotowe do wprowadzenia się. Nowszych budynków jest mniej, ale znajdujące się w nich lokale cieszą się większym zainteresowaniem mimo wyższych cen.

  Ile kosztuje wynajem mieszkania w Cieszynie?

  Ile trzeba zapłacić miesięcznie za mieszkanie w Cieszynie? Jest to oczywiście zależne od takich czynników jak liczba pokoi, powierzchnia, lokalizacja czy stan wnętrza. Statystycznie mieszkania w Cieszynie i okolicach są jednak znacznie (nawet dwukrotnie) tańsze niż w stolicy województwa śląskiego. Obowiązujące na tym rynku ceny można uznać za przeciętne. Tanie mieszkania do wynajęcia to zwykle te, które są wyposażone jedynie w podstawowym standardzie i nie mają szczególnie atrakcyjnych lokalizacji. Najwięcej trzeba zapłacić za lokale nowoczesne i oferujące mieszkańcom liczne udogodnienia.

  Mieszkania do wynajęcia w Cieszynie i okolicach – gdzie ich szukać?

  Gdzie można szukać mieszkań do wynajęcia? W zasadzie wszędzie tam, gdzie znajduje się zabudowa wielorodzinna – a więc w pobliżu rynku (kamienice) i na osiedlach bloków. W mieście znajduje się kilka tego typu obszarów, a wiele z nich zapewnia bardzo dobry dostęp do wszelkiej infrastruktury, usług i miejsc pracy. Budynki są zazwyczaj niewysokie, a sąsiedztwa kameralne, co przekłada się na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Szukasz mieszkania do wynajęcia w Cieszynie w konkretnej lokalizacji? Skorzystaj z naszej interaktywnej mapy!

  Wynajem mieszkania Cieszyn

  W Cieszynie dostępne jest 9 ofert mieszkań do wynajęcia o powierzchni od 34 m2 do 100 m2.

  Jeśli szukasz mieszkania do wynajęcia w Cieszynie, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • 6 2-pokojowych mieszkań do wynajęcia;
  • 3 3-pokojowe mieszkania do wynajęcia;

  Chcesz mieszkać w jednej z największych metropolii? A może marzysz o życiu w mieście 15-minutowym? A może szukasz idealnego kompromisu? Znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M dzięki katalogowi ofert nieruchomości na wynajem gethome.pl.

  Mieszkania Cieszyn wynajem - ceny

  Średnia cena mieszkania do wynajęcia w Cieszynie to 1 728 zł.

  Zastanawiasz się ile kosztuje wynajem mieszkania w Cieszynie? Uśredniając:

  • mieszkanie 2-pokojowe na wynajem w Cieszynie kosztuje 1 717 zł;
  • mieszkanie 3-pokojowe na wynajem w Cieszynie kosztuje 1 750 zł;

  Interesują Cię tanie mieszkania na wynajem w Cieszynie? Według ofert z naszej bazy najtańsze:

  • mieszkania 2-pokojowe na wynajem w Cieszynie znajdziesz w cenie 1 300 zł;
  • mieszkania 3-pokojowe na wynajem w Cieszynie znajdziesz w cenie 1 350 zł;

  Już teraz znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M na terenie Cieszyna!

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: