Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania do wynajęcia Częstochowa

  - 16 ogłoszeń

  Rynek wtórny - 24 mieszkania do wynajęcia w Częstochowie

  • Wybrane dla Ciebie
  • Najnowsze
  • Najtańsze
  • Najdroższe
  • Najtańsze za m2
  • Najdroższe za m2
  • Powierzchnia (rosnąco)
  • Powierzchnia (malejąco)
  placement placeholder
  Poznaj region

  Mieszkania do wynajęcia w Częstochowie – jakie wybrać?

  Miasto o powierzchni 160 kilometrów kwadratowych znajduje się w południowej części Polski. Częstochowa leży w województwie śląskim, na styku trzech mezoregionów geograficznych przynależnych do Wyżyny Śląsko-Krakowskiej. Stolica powiatu częstochowskiego jest ważnym ośrodkiem administracyjnym, kulturalnym i gospodarczym. Częstochowa znajduje się zaledwie 40 km od międzynarodowego lotniska Katowice-Pyrzowice. Przez miasto przebiegają dwie linie kolejowe oraz liczne drogi krajowe i wojewódzkie.

  Lokalny rynek najmu

  Obszar Częstochowy został podzielony na jednostki administracyjne zwane dzielnicami, takie jak: Stare Miasto, Stradom, Śródmieście, Błeszno, Częstochówka-Parkitka, Dźbów, Gnaszyn-Kawodrza, Grabówka, Mirów, Kiedrzyn, Lisiniec, Północ, Podjasnogórska, Ostatni Grosz, Raków, Trzech Wieszczów, Tysiąclecie, Wrzosowiak, Wyczerpy-Aniołów, Zawodzie-Dąbie. Miasto cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów budowlanych, jak i osób poszukujących atrakcyjnego miejsca do zamieszkania. Ceny mieszkań na wynajem w Częstochowie są atrakcyjniejsze niż w Krakowie czy Warszawie.

  W centralnej części stolicy powiatu częstochowskiego przeważa zabytkowa zabudowa. W Śródmieściu i na Starym Mieście znajdują się okazałe budowle, instytucje miejskie oraz kulturalne. Na terenie dzielnicy Stradom dominuje zabudowa jednorodzinna, a na obszarze Tysiąclecia usytuowane są budynki wielorodzinne, uczelnie wyższe i obiekty sportowe. Przez Raków przebiega linia kolejowa oraz droga krajowa nr 91. W tej części miasta dominuje zabudowa wielorodzinna. Natomiast Północ to najbardziej zielona dzielnica, na terenie której przeważają czteropiętrowe bloki i wieżowce.

  Częstochowa – mieszkania do wynajęcia

  Większość osiedli mieszkaniowych znajduje się w bliskiej w bliskiej odległości od głównych arterii komunikacyjnych, przystanków autobusowych oraz tramwajowych. Mieszkańcy mogą korzystać  z rozbudowanej infrastruktury miejskiej, w tym licznych punktów handlowo-usługowych, placówek medycznych i edukacyjnych, terenów zielonych oraz rekreacyjnych. W budynkach wielorodzinnych znajdują się mieszkania do wynajęcia w Częstochowie o zróżnicowanej powierzchni użytkowej. Wynajmujący mają z reguły dostęp do wielu udogodnień, m.in. przestronnych balkonów, komórek lokatorskich czy miejsc parkingowych podziemnych.

  Mieszkania w Częstochowie – bez pośredników

  Na szczególne wyróżnienie zasługują nieruchomości położone na lewym brzegu Warty, w niedalekiej odległości od Śródmieścia. Największym zainteresowaniem wśród studentów cieszą się mieszkania do wynajęcia w Częstochowie, które zlokalizowane są na północ od centrum miasta (dzielnica Tysiąclecie i okolice). Osoby studiujące poszukują zazwyczaj kawalerki lub lokalu dwupokojowego o metrażu do 40 metrów kwadratowych. Rodziny z dziećmi decydują się najczęściej na mieszkanie w dzielnicy Wyczerpy-Aniołów (os. Zagajnik, Wyczerpy Górne i Dolne, Rząsawa).

  Jesteś zainteresowany wynajmem nieruchomości w województwie śląskim? Sprawdź bogatą ofertę mieszkań do wynajęcia w Częstochowie na portalu GetHome.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

  Wynajem mieszkania Częstochowa

  W Częstochowie dostępne jest 16 ofert mieszkań do wynajęcia o powierzchni od 22 m2 do 69 m2.

  Jeśli szukasz mieszkania do wynajęcia w Częstochowie, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • 7 kawalerek do wynajęcia;
  • 11 2-pokojowych mieszkań do wynajęcia;
  • 5 3-pokojowych mieszkań do wynajęcia;
  • 1 4-pokojowe mieszkanie do wynajęcia;
  Jeśli interesują Cię mieszkania do wynajęcia w Częstochowie z dodatkowymi udogodnieniami, na gethome.pl znajdziesz:
  • 3 mieszkania do wynajęcia z balkonem;
  • 1 mieszkanie do wynajęcia z tarasem.

  Chcesz mieszkać w jednej z największych metropolii? A może marzysz o życiu w mieście 15-minutowym? A może szukasz idealnego kompromisu? Znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M dzięki katalogowi ofert nieruchomości na wynajem gethome.pl.

  Mieszkania Częstochowa wynajem - ceny

  Średnia cena mieszkania do wynajęcia w Częstochowie to 2 054 zł.

  Zastanawiasz się ile kosztuje wynajem mieszkania w Częstochowie? Uśredniając:

  • kawalerka na wynajem w Częstochowie kosztuje 1 443 zł;
  • mieszkanie 2-pokojowe na wynajem w Częstochowie kosztuje 2 150 zł;
  • mieszkanie 3-pokojowe na wynajem w Częstochowie kosztuje 2 410 zł;
  • mieszkanie 4-pokojowe na wynajem w Częstochowie kosztuje 3 500 zł.

  Interesują Cię tanie mieszkania na wynajem w Częstochowie? Według ofert z naszej bazy najtańsze:

  • kawalerki na wynajem w Częstochowie znajdziesz w cenie 1 100 zł;
  • mieszkania 2-pokojowe na wynajem w Częstochowie znajdziesz w cenie 1 500 zł;
  • mieszkania 3-pokojowe na wynajem w Częstochowie znajdziesz w cenie 1 400 zł;
  • mieszkania 4-pokojowe na wynajem w Częstochowie znajdziesz w cenie 3 500 zł.

  Już teraz znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M na terenie Częstochowy!

  Oferty w okolicy

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: