Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania do wynajęcia Sosnowiec

  - 45 ogłoszeń

  Rynek wtórny - 45 mieszkań do wynajęcia w Sosnowcu

  placement placeholder
  Poznaj region

  Stanowiący część Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego Sosnowiec to miasto z bardzo szeroką ofertą mieszkaniową. Dzięki atrakcyjnej lokalizacji (sąsiaduje bezpośrednio z Katowicami) cieszy się dużym zainteresowaniem najemców. Jednocześnie tutejsze ceny można nadal zaliczyć do przystępnych. Jak znaleźć idealne mieszkanie do wynajęcia w Sosnowcu?

  Mieszkania w Sosnowcu – jak wygląda tutejszy rynek wynajmu?

  Zaliczany do dużych miast Sosnowiec sąsiaduje z najważniejszym ośrodkiem GOP i całego województwa śląskiego, czyli Katowicami, ale diametralnie się od niego różni. Jest to miasto spokojniejsze i bardziej zielone, szczególnie we wschodniej i południowej części. Jest najlepiej skomunikowane ze stolicą Śląska, a także Dąbrową Górniczą, Mysłowicami, Będzinem czy Jaworznem.

  W drugiej połowie XX wieku w Sosnowcu powstało wiele mieszkań dla pracowników zakładów przemysłowych znajdujących się w tym i sąsiednich ośrodkach. Dzięki temu do dziś tutejsza oferta mieszkaniowa jest szeroka i różnorodna. Znalezienie zatrudnienia w tym mieście jest nieco trudniejsze, ale coraz więcej osób decyduje się na zamieszkanie w Sosnowcu, pracując np. w Katowicach.

  Ile kosztują mieszkania na wynajem w Sosnowcu?

  Sosnowiec jest wybierany przez najemców nie tylko ze względu na szeroką ofertę czy dobre warunki bytowe, ale też z uwagi na ceny wynajmu. Są tu one wyraźnie niższe niż w Katowicach. W zależności od dokładnej lokalizacji mieszkanie w takim samym standardzie może być tu nawet dwa razy tańsze. Wynajem jest najdroższy w pobliżu głównych arterii komunikacyjnych i przystanków transportu zbiorowego. Droższe są też najbardziej zielone i najspokojniejsze części Sosnowca dające wytchnienie od tętniącej życiem aglomeracji.

  Mieszkanie do wynajęcia w Sosnowcu – dla kogo?

  Dlaczego warto wynająć mieszkanie w Sosnowcu i kto powinien się na to zdecydować? Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chciałyby trochę zaoszczędzić na kosztach mieszkania, ponieważ w tym mieście łatwiej jest znaleźć lokal w przystępnej cenie. Sosnowiec jest również świetnym miejscem dla tych, którzy wolą mieszkać na uboczu. Można tu znaleźć lokale, które pozwalają zapomnieć o tym, że jest to środek tętniącej życiem, głośnej i dynamicznej aglomeracji.

  Mieszkania dla studentów w Sosnowcu

  Na terenie Sosnowca znajduje się wiele wydziałów Uniwersytetu Śląskiego. Większość z nich zlokalizowana jest w dzielnicy Pogoń i to właśnie tam studenci najchętniej szukają mieszkania do wynajęcia. Sosnowiec Pogoń jest świetnie zlokalizowana z centrum oraz posiada dogodne połączenie z Katowicami. Równie chętnie wybieraną dzielnicą jest Stary Sosnowiec, graniczący od południa z Katowicami, a od zachodu z Milowicami.

  Dzielnica tworzona jest przede wszystkim przez przedwojenną zabudowę, w której znajdują się przestronne mieszkania. Taki adres pozwala w pełni korzystać z oferty kulturalnej Katowic i Sosnowca. Interesujące mieszkania dla studentów Sosnowiec to także lokale w ścisłym centrum miasta. Przykładem może być mieszkanie w Sosnowcu przy ulicy 3 Maja lub alei Zwycięstwa. Lokalizacja zapewnia bliskość dworca PKP i dworca autobusowego, dzięki czemu stanowi atrakcyjną propozycję dla osób, które dojeżdżają na zajęcia także do innych miast. 

  Mieszkania do wynajęcia dla studentów to zróżnicowane lokale, które znajdują się zarówno w starym budownictwie, blokach z wielkiej płyty, jak i na nowoczesnych osiedlach deweloperskich. Studenci mogą zdecydować się na wynajęcie kawalerki lub większego mieszkania o powierzchni powyżej 50 m2, lub więcej.

  Często są to lokale w starym budownictwie po generalnym remoncie. Ten drugi wariant jest chętnie wybierany przez pary lub grupy znajomych, którzy wspólnie dzielą koszty najmu. Największą popularnością cieszą się 2 pokoje z łazienką i komfortowym salonem z aneksem kuchennym w centrum Sosnowca. Mieszkania na wynajem to nie jedyna opcja. Na studentów czekają także wolne pokoje w stancjach w bezpośrednim sąsiedztwie uczelni.

  Wynajem mieszkania Sosnowiec

  W Sosnowcu dostępne jest 45 ofert mieszkań do wynajęcia o powierzchni [object Object].

  Jeśli szukasz mieszkania do wynajęcia w Sosnowcu, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • 14 kawalerek do wynajęcia;
  • 23 2-pokojowe mieszkania do wynajęcia;
  • 7 3-pokojowych mieszkań do wynajęcia;
  • 1 4-pokojowe mieszkanie do wynajęcia;
  Jeśli interesują Cię mieszkania do wynajęcia w Sosnowcu z dodatkowymi udogodnieniami, na gethome.pl znajdziesz:
  • 3 mieszkania do wynajęcia z balkonem;

  Chcesz mieszkać w jednej z największych metropolii? A może marzysz o życiu w mieście 15-minutowym? A może szukasz idealnego kompromisu? Znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M dzięki katalogowi ofert nieruchomości na wynajem gethome.pl.

  Mieszkania Sosnowiec wynajem - ceny

  Średnia cena mieszkania do wynajęcia w Sosnowcu to 1 720 zł.

  Zastanawiasz się ile kosztuje wynajem mieszkania w Sosnowcu? Uśredniając:

  • kawalerka na wynajem w Sosnowcu kosztuje 1 381 zł;
  • mieszkanie 2-pokojowe na wynajem w Sosnowcu kosztuje 1 715 zł;
  • mieszkanie 3-pokojowe na wynajem w Sosnowcu kosztuje 2 343 zł;
  • mieszkanie 4-pokojowe na wynajem w Sosnowcu kosztuje 2 200 zł.

  Interesują Cię tanie mieszkania na wynajem w Sosnowcu? Według ofert z naszej bazy najtańsze:

  • kawalerki na wynajem w Sosnowcu znajdziesz w cenie 600 zł;
  • mieszkania 2-pokojowe na wynajem w Sosnowcu znajdziesz w cenie 1 000 zł;
  • mieszkania 3-pokojowe na wynajem w Sosnowcu znajdziesz w cenie 1 500 zł;
  • mieszkania 4-pokojowe na wynajem w Sosnowcu znajdziesz w cenie 2 200 zł.

  Już teraz znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M na terenie Sosnowca!

  Oferty w okolicy

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: