Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania do wynajęcia Gliwice

  - 39 ogłoszeń

  Rynek wtórny - 40 mieszkań do wynajęcia w Gliwicach

  placement placeholder
  Poznaj region

  Położone w zachodniej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego Gliwice to czwarte co do wielkości miasto regionu i znaczący ośrodek gospodarczy, naukowy czy kulturalny. Rynek mieszkań do wynajęcia jest tu spory m.in. ze względu dużą liczbę studentów.

  Rynek wynajmu w Gliwicach

  Zaliczane do dużych miast Gliwice charakteryzują się różnorodnym rynkiem nieruchomości. Bardzo rozwinięty jest tutaj również wynajem. Korzystają z niego studenci mieszczącej się w mieście Politechniki Śląskiej, ale również młodzi pracownicy i całe rodziny. Gliwice są wybierane przez wynajmujących ze względu na atrakcyjną lokalizację oraz bardzo dobre warunki do życia, a także przystępne ceny.

  Na rynek najczęściej trafiają uniwersalne lokale dwupokojowe, ale w Gliwicach można bez większego trudu wynająć większe mieszkanie lub ekonomiczną kawalerkę. Zabudowa wielorodzinna jest tu bardziej kameralna niż w większości miast GOP – budynki przeciętnie są niższe i otoczone zielenią, co stwarza przyjazną atmosferę. Warto również wiedzieć, że konkurencja wśród najemców jest tu spora – szczególnie przed rozpoczęciem roku akademickiego mieszkania do wynajęcia w Gliwicach rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

  Ile kosztuje wynajem mieszkania w Gliwicach?

  Ze względu na atrakcyjne położenie i możliwości, jakie daje to miasto, mieszkania do wynajęcia w Gliwicach nie należą do tanich. Wiele zależy jednak od standardu nieruchomości. Najdroższe są nowocześnie urządzone i zadbane mieszkania w relatywnie nowych budynkach. W starszych kamienicach czy blokach można zamieszkać taniej, szczególnie jeśli wnętrzom daleko do aranżacji z magazynów wnętrzarskich.

  W tak dużym mieście znaczenie ma jednak również lokalizacja. Statystycznie droższe mieszkania do wynajęcia znajdują się w pobliżu politechniki i w dzielnicach takich jak Ligota Zabrska czy Sośnica. Relatywnie tanio można zamieszkać w takich dzielnicach jak Łabędy, Sikornik czy Trynek. Tańsze mieszkania można znaleźć również na Śródmieściu.

  Gliwice - mieszkania dla studentów

  Najważniejszym ośrodkiem akademickim w Gliwicach jest Politechnika Śląska, która każdego roku przyciąga studentów z Górnego Śląska i innych części Polski. Jak w przypadku każdego dużego miasta akademickiego, również dla gliwickich studentów największe znaczenie ma dobra lokalizacja względem uczelni.

  Z tego powodu największym zainteresowaniem cieszą się oferty z grupy "mieszkanie dla studenta Gliwice Politechnika". Studenci chętnie wybierają także mieszkania na wynajem w centrum Gliwic, szczególnie w okolicach Rynku oraz ulicy Zwycięstwa. Inne popularne dzielnice to Ziemowit, Sośnica i Sikornik. Mieszkania do wynajęcia dla studentów to najpopularniejsze, aczkolwiek niejedyne dostępne rozwiązanie. Studenci mogą wybierać wśród przestronnych apartamentów i mieszkań, pojedynczych pokoi lub kawalerek.

  Na terenie miasta znajdują się także liczne akademiki. Małe jednopokojowe mieszkania chętnie wybierane jest przez pary lub osoby z większym budżetem, które chcą mieszkać samotnie. Większość studentów decyduje się na wynajem kilkupokojowego mieszkania o większej powierzchni i współdzielenie kosztów najmu z innymi osobami.

  Studenci w Gliwicach chętnie wybierają wynajem nowych mieszkań lub lokali w kamienicach po generalnym remoncie. Standardem jest wyposażony aneks kuchenny oraz takie sprzęty jak pralka i lodówka. Sypialnia powinna posiadać łóżko, biurko i szafę. Dodatkowym atutem lokalu jest balkon i ogrzewanie miejskie. Studenci naturalnie zwracają także uwagę na lokalizację. Największą popularnością cieszą się lokale w centrum miasta.

  Wynajem mieszkania Gliwice

  W Gliwicach dostępne jest 39 ofert mieszkań do wynajęcia o powierzchni [object Object].

  Jeśli szukasz mieszkania do wynajęcia w Gliwicach, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • 7 kawalerek do wynajęcia;
  • 25 2-pokojowych mieszkań do wynajęcia;
  • 8 3-pokojowych mieszkań do wynajęcia;
  Jeśli interesują Cię mieszkania do wynajęcia w Gliwicach z dodatkowymi udogodnieniami, na gethome.pl znajdziesz:
  • 1 mieszkanie do wynajęcia z ogródkiem;
  • 1 mieszkanie do wynajęcia z balkonem;
  • 3 mieszkania do wynajęcia z tarasem.

  Chcesz mieszkać w jednej z największych metropolii? A może marzysz o życiu w mieście 15-minutowym? A może szukasz idealnego kompromisu? Znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M dzięki katalogowi ofert nieruchomości na wynajem gethome.pl.

  Mieszkania Gliwice wynajem - ceny

  Średnia cena mieszkania do wynajęcia w Gliwicach to 2 418 zł.

  Zastanawiasz się ile kosztuje wynajem mieszkania w Gliwicach? Uśredniając:

  • kawalerka na wynajem w Gliwicach kosztuje 1 726 zł;
  • mieszkanie 2-pokojowe na wynajem w Gliwicach kosztuje 2 326 zł;
  • mieszkanie 3-pokojowe na wynajem w Gliwicach kosztuje 3 312 zł;

  Interesują Cię tanie mieszkania na wynajem w Gliwicach? Według ofert z naszej bazy najtańsze:

  • kawalerki na wynajem w Gliwicach znajdziesz w cenie 1 340 zł;
  • mieszkania 2-pokojowe na wynajem w Gliwicach znajdziesz w cenie 1 400 zł;
  • mieszkania 3-pokojowe na wynajem w Gliwicach znajdziesz w cenie 2 400 zł;

  Już teraz znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M na terenie Gliwic!

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: