Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Otwock

  - 42 ogłoszenia

  Rynek pierwotny - 0 mieszkań na sprzedaż w Otwocku

  Rynek wtórny - 42 mieszkania na sprzedaż w Otwocku

  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym w Otwocku

  Otwock to miasto położone w województwie mazowieckim nad rzeką Świder. Należy do aglomeracji warszawskiej, choć daleko mu do wielkomiejskiego klimatu. Zajmuje powierzchnię 47,31 km², a liczba ludności wynosi tutaj nieco ponad 44 tysiące. Dla kogo mieszkanie w Otwocku będzie dobrym pomysłem? Jak się tutaj żyje i jak wygląda rynek mieszaniowy w Otwocku?

  Miasto nie jest oficjalnie podzielone na dzielnice, natomiast funkcjonują nazwy zwyczajowe: Jabłonna, Kresy, Mlądz, Soplicowo, Śródborów, Śródmieście, Świder Wschodni, Świder Zachodni, Świdry  ielkie, Świerk, Teklin, Wólka Mlądzka oraz Ługi.

  Odległość od centrum Warszawy to 25 kilometrów, co czyni Otwock atrakcyjnym miejscem dla wszystkich, którzy potrzebują bliskości miasta, jednocześnie ceniąc sobie ciszę i spokój.

  Przez miasto przebiega droga ekspresowa S17, która łączy Warszawę z Garwolinem i Lublinem. Często uczęszczana jest także droga wojewódzka nr 801, czyli warszawski Wał Miedzeszyński.

  Ze stacji kolejowej Otwock kursują pociągie Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Kolei Mazowieckich. Dojedziemy stąd do Warszawy, Pruszkowa, Radomia, Łowicza, Zakopanego czy Szczecina. Niegdyś kursowała tu także kolejka wąskotorowa, ale jej ostatni odcinek został zlikwidowany w 1963 roku. Na terenie miasta wytyczoną trasę ma pięć linii autobusowych.

  W mieście znajduje się wiele zabytków, z czego znaczna część to prywatne posiadłości. Jeden z popularniejszych obiektów to Willa Gurewicza w stylu świdermajer. Zwiedzający chętnie oglądają też dworzec kolejki wąskotorowej z 1914 r.; cmentarz żydowski z XIX w.; a także niezwykły i zupełnie już zaniedbany Zakład dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Żydów “Zofiówka” z roku 1907. 

  Atrakcją może być Muzeum Ziemi Otwockiej otwarte w roku 1994. Największym jednak atutem Otwocka jest przyroda. Rzeka Świder skutecznie przyciąga zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych. Jest to wyjątkowo atrakcyjne miejsce zarówno do popływania, jak i na spływ kajakowy. Na uwagę zasługują też lasy sosnowe będące częścią Mazowieckiego Parku Krajobrazowego oraz rezerwat przyrody „Na Torfach”.

  W samym Otwocku istnieje kilkanaście szkół podstawowych oraz kilka szkół ponadpodstawowych. Otwock z powodzeniem może korzystać z oferty edukacyjnej Warszawy. Stolica jest na tyle blisko, że szczególnie starsi uczniowie (licealiści i studenci) z chęcią wybierają się na dalszą edukację właśnie tam. Nic dziwnego, Warszawa posiada jedną z najbogatszych ofert w całym kraju, a dojazd komunikacją miejską to niecała godzina.

  Rynek mieszkaniowy w Otwocku cały czas się rozwija. Nowe mieszkania to piękne budynki wkomponowane w naturę poprzez ciepłe kolory i naturalne materiały. Deweloperzy przewidują naziemne i podziemne miejsca parkingowe, komórki lokatorskie czy rowerownie.

  Rynek wtórny w Otwocku to ogromne zróżnicowanie. Wśród mieszkań na sprzedaż znaleźć można nieduże mieszkania do 50 m², jak i prawdziwe apartamenty o powierzchni ponad 100 m². Niektóre z mieszkań są wykończone w bardzo wysokim standardzie, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność tego rynku.

  Dla kogo mieszkanie w Otwocku?

  Otwock to bez wątpienia idealne miejsce dla wszystkich, którzy są gdzieś pomiędzy - chcą mieć łatwy dostęp do cywilizacji i wszystkiego, co oferuje duże miasto, a jednocześnie potrzebują spokoju i szumu kołyszących się drzew. Znaczna część miasta pokryta jest lasami, co nadaje Otwocku dodatkowego uroku i sprawia, że codzienne życie staje się dużo przyjemniejsze. Tereny są atrakcyjne dla rodzin z dziećmi, właścicieli psów czy miłośników pieszych wycieczek. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

  Mieszkania Otwock - oferty

  W Otwocku dostępne  42 oferty mieszkań na sprzedaż o powierzchni od 16 m2 do 180 m2.

  Jeśli szukasz mieszkania w Otwocku, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • kawalerki na sprzedaż (5 ofert)
  • mieszkania 2 pokoje na sprzedaż (6 ofert)
  • mieszkania 3 pokoje na sprzedaż (23 oferty)
  • mieszkania 4 pokoje na sprzedaż (8 ofert)

  Dzięki filtrom znajdziesz zarówno interesujące nowe mieszkania Otwock, jak i mieszkania bezpośrednio Otwock.

  Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki gethome.pl.

  Rynek wtórny Otwock

  Interesuje Cię rynek wtórny? W Otwocku mamy 42 oferty z rynku wtórnego o powierzchni od 16 m2 do 180 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Otwocku to 65 m2.

  Ceny mieszkań w Otwocku

  Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Otwocku to 11 605 zł za m2;

  • średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Otwocku to 9 759 zł za m2 ;

  Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Otwocku?

  • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Otwocku znajdziesz w cenie 1 560 000 zł;
  • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Otwocku wynosi 16 406 zł/m2;

  Tanie mieszkania Otwock. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

  Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 98 880 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 5 823 zł/m2.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: