Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Przemyśl

  - 229 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 46 mieszkań na sprzedaż w Przemyślu

  Rynek wtórny - 183 mieszkania na sprzedaż w Przemyślu

  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym w Przemyślu

  Przemyśl to miasto położone w południowo-wschodniej części Polski, w województwie podkarpackim. Jest to miasto zlokalizowane bardzo blisko granicy z Ukrainą i w niedużej odległości od południowego sąsiada Polski - Słowacji.

  Przemyśl jest jednym z najstarszych polskich grodów, który wyróżnia się bogatą historią oraz doskonałą lokalizacją. Jest to dawne miasto królewskie, które od zawsze tętniło pełnią życia i tak jest po dziś dzień. Miasto stanowi ważny węzeł komunikacyjny, bowiem przebiegają przez nie 2 ważne drogi krajowe. Droga krajowa nr 28 prowadzi z Przemyśla tuż do przejścia granicznego w Medyce i umożliwia bezpośrednie przekroczenie polsko-ukraińskiej granicy, przez co miasto stanowi ważny punkt w zakresie ruchu tranzytowego. Z kolei droga nr 77 daje szybki dostęp mieszkańcom Przemyśla do kluczowej w województwie podkarpackim autostrady A4, umożliwiającej szybki transport do takich miast, jak: Rzeszów czy Kraków.

  Przemyśl zlokalizowany jest również w niedużej odległości od Lwowa, co znacząco podnosi renomę miasta. Bogata historia miasta i liczne zachowane zabytki sprawiają, że miasto cieszy się dużym zainteresowaniem, co ma przełożenie na zainteresowanie mieszkaniami w Przemyślu.

  Przemyśl to miasto średniej wielkości, jednak doskonałe położenie oraz liczne walory turystyczne sprawiają, że miasto posiada duży potencjał inwestycyjny, który przyciąga przedsiębiorców. To wpływa na stały rozwój miasta i przekłada się na dużą różnorodność lokalnego rynku nieruchomości.

  Przewagę stanowią mieszkania, których najwięcej znajdziemy w centrum miasta, ze względu na doskonałą komunikację tej części. To właśnie tu zlokalizowany jest Dworzec Kolejowy Przemyśl, umożliwiający szybki transport pomiędzy Polską, a Ukrainą, a także między innymi dużymi ośrodkami miejski, jak Rzeszów czy Kraków. W tej części miasta znajduje się także wiele zabytków, które przyciągają turystów przez co popyt na wynajem nieruchomości w tej strefie jest wyjątkowo wysoki.

  Jako dawne miasto królewskie Przemyśl posiada bogatą historię, która widoczna jest we współczesnej zabudowie miasta. To zasługa przede wszystkim licznych zabytków, które zachowały się w doskonałej formie. Najważniejszym punktem miasta jest Zamek Kazimierzowski z XIV wieku, w którym obecnie mieści się Przemyskie Centrum Nauki i Kultury Zamek. W mieście znajdziemy także liczne muzea: Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskie, Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Muzeum Archidiecezjalne, Muzeum Dzwonów i Fajek.

  Szczególną uwagę należy zwrócić także na niezwykłą starówkę Przemyśla z pięknymi kamienicami. Dużą popularnością cieszy się tu również Wieża Zegarowa z widokiem na panoramę miasta. Liczne obiekty turystyczne, doskonałe położenie oraz bogata historia miasta sprawiają, że Przemyśl to doskonałe miasto do zamieszkania.

  Mieszkania Przemyśl - oferty

  W Przemyślu dostępne jest 185 ofert mieszkań na sprzedaż o powierzchni od 18 m2 do 430 m2.

  Jeśli szukasz mieszkania w Przemyślu, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • kawalerki na sprzedaż (14 ofert)
  • mieszkania 2 pokoje na sprzedaż (67 ofert)
  • mieszkania 3 pokoje na sprzedaż (111 ofert)
  • mieszkania 4 pokoje na sprzedaż (28 ofert)
  • mieszkania 5 pokoi i więcej (28 ofert)

  Dzięki filtrom znajdziesz zarówno interesujące nowe mieszkania Przemyśl, jak i mieszkania bezpośrednio Przemyśl.

  Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki gethome.pl.

  Rynek wtórny Przemyśl

  Interesuje Cię rynek wtórny? W Przemyślu mamy 183 oferty z rynku wtórnego o powierzchni od 18 m2 do 430 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Przemyślu to 62 m2.

  Ceny mieszkań w Przemyślu

  Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Przemyślu to 6 974 zł za m2;

  • średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Przemyślu to 6 192 zł za m2 ;
  • rynek pierwotny w Przemyślu to z kolei wydatek średnio 7 942 zł za m2.

  Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Przemyślu?

  • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Przemyślu znajdziesz w cenie 1 200 000 zł;
  • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Przemyślu wynosi 11 754 zł/m2;
  • za najdroższe nowe mieszkanie z rynku pierwotnego w Przemyślu należy zapłacić 585 853 zł;
  • najwyższa cena metra kw. nowego mieszkania na rynku pierwotnym sięga 9 000 zł/m2.

  Tanie mieszkania Przemyśl. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

  Według naszej bazy najtańsze mieszkanie z rynku pierwotnego w Przemyślu to wydatek 311 112 zł. Co więcej, najniższa cena mieszkania za metr kwadratowy na rynku pierwotnym wynosi 5 689 zł/m2.

  Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 99 000 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 2 254 zł/m2.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: