Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Rumia

  - 243 ogłoszenia

  Rynek pierwotny - 211 mieszkań na sprzedaż w Rumi

  Rynek wtórny - 32 mieszkania na sprzedaż w Rumi

  • Wybrane dla Ciebie
  • Najnowsze
  • Najtańsze
  • Najdroższe
  • Najtańsze za m2
  • Najdroższe za m2
  • Powierzchnia (rosnąco)
  • Powierzchnia (malejąco)
  placement placeholder
  Poznaj region

  Rumia - mieszkania na sprzedaż

  Rumia to miasto w województwie pomorskim, które wraz z Redą i Wejherowem wchodzi w skład Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Choć nie graniczy bezpośrednio z Morzem Bałtyckim - jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Zajmuje powierzchnię nieco ponad 30 km², a liczba mieszkańców to niecałe 50 tys. osób. Miasto powstało z połączenia kilku wsi, a ich nazwy funkcjonują dziś jako dzielnice Rumi: Biała Rzeka, Janowo, Lotnisko, Stara Piła, Stara Rumia, Szmelta oraz Zagórze. Znaczącą część miasta pokrywa Trójmiejski Park Krajobrazowy, a przez środek Rumi przepływa Zagórska Struga. Czy ta nadmorska miejscowość to dobre miejsce, by znaleźć tu nieruchomość na sprzedaż?

  Mieszkanie w Rumi - dla kogo?

  Rumia to przyjazne miasto, które spodoba się szerokiej grupie potencjalnych mieszkańców. Sąsiaduje z Gdynią, Kosakowem, Puckiem, Redą i Wejherowem. Dojazd do morza zajmie niecałe 20 minut - szczególnie na uwagę zasługują nadmorskie Mechelinki oraz Rewa wraz z Cyplem Rewskim. W tyle samo dojechać można do centrum Gdyni, a droga do Sopotu to nieco ponad 30 minut. Zarówno z Trójmiastem, jak i Redą i Wejherowem, miasto łączy sieć torów, którą codziennie jeździ kilka pociągów SKM oraz składów dalekobieżnych. W Rumi kursują również autobusy, które zapewniają połączenia wewnątrz miasta oraz do miejscowości ościennych. Na terenie Rumi funkcjonuje kilka szkół podstawowych oraz szkół średnich. Na miejscu nie ma uczelni wyższych, jednak nie brakuje ich w sąsiednim Trójmieście. W mieście dostępne są także liczne sklepy, punkty usługowe oraz restauracje, a także obiekty sportowe i tereny zielone.

  Rynek nieruchomości Rumia

  Miasto w tak bliskiej odległości od morza zawsze będzie przyciągać chętnych - zarówno całorocznych mieszkańców, jak i sezonowych turystów. To z kolei sprawia, że Rumia jest świetnym miejscem na inwestycję, czyli zakup mieszkania pod najem krótkoterminowy. Oferty mieszkań na sprzedaż w Rumii dostępne są zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Wśród ogłoszeń znajdziemy kawalerki, mieszkania 2- lub 3- pokojowe, a także większe lokale, po 5 czy 6 pokoi. Duża część nieruchomości z rynku wtórnego jest niemal gotowa do zamieszkania, niektóre wymagają jedynie odświeżenia. To idealna sytuacja dla inwestorów - kupują nieruchomość, która bardzo szybko może zacząć na siebie zarabiać. Rynek pierwotny to głównie niska, kameralna zabudowa, przestronne wnętrza o dużych przeszkleniach oraz dostęp do tarasów czy balkonów. Atutem nowych osiedli są na pewno place zabaw dla najmłodszych, zielone ogrody oraz podziemne garaże i komórki lokatorskie dla mieszkańców. Ceny mieszkań w Rumi są oczywiście zależne od metrażu, standardu oraz dokładnej lokalizacji, ale co do zasady, są znacznie niższe, niż w sąsiednim Trójmieście.

  Szukasz mieszkania na sprzedaż w Rumi? Sprawdź oferty na GetHome i znajdź wymarzoną nieruchomość!

  Mieszkania Rumia - oferty

  W Rumi dostępne jest 50 ofert mieszkań na sprzedaż o powierzchni od 29 m2 do 134 m2.

  Jeśli szukasz mieszkania w Rumi, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • 1 kawalerka na sprzedaż;
  • 96 2-pokojowych mieszkań na sprzedaż;
  • 116 3-pokojowych mieszkań na sprzedaż;
  • 28 4-pokojowych mieszkań na sprzedaż;
  • 2 5-pokojowe i więcej mieszkania na sprzedaż.
  Jeśli chcesz kupić mieszkanie w Rumi z dodatkowymi udogodnieniami, na gethome.pl znajdziesz:
  • 6 mieszkań na sprzedaż z ogródkiem;
  • 3 mieszkania na sprzedaż z balkonem;

  Nie łatwo trafić na ogłoszenie “sprzedam mieszkanie Rumia”, które spełni wszystkie oczekiwania. Dzięki filtrom gethome.pl znajdziesz zarówno interesujące nowe inwestycje od dewelopera, jak i mieszkania bezpośrednio Rumia.

  Pilnie sprzedam lub pilnie kupię mieszkanie w Rumi? Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki katalogowi ofert nieruchomości gethome.pl.

  Rynek wtórny Rumia

  Interesuje Cię rynek wtórny? Rumia oferuje 32 oferty z rynku wtórnego o powierzchni od 29 m2 do 221 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Rumi to 71 m2.

  Chcesz kupić mieszkanie Rumia bezpośrednio lub z pomocą pośrednika? Pilnie sprzedam lub pilnie kupię? Niezależnie czego szukasz, dzięki gethome.pl możesz zarówno znaleźć klienta zainteresowanego rynkiem wtórnym w Rumi, jak i swoje wymarzone mieszkanie bezpośrednio od właściciela. Znajdź i zamieszkaj dzięki gethome.pl.

  Nowe mieszkania Rumia - rynek pierwotny

  Interesuje Cię rynek pierwotny? Rumia oferuje 211 nowych mieszkań w 9 inwestycjach deweloperskich. Nowe mieszkania Rumia czekają właśnie na Ciebie!

  Średnia powierzchnia mieszkań na rynku pierwotnym w Rumi to 52 mkw.

  Najmniejsze nowe mieszkanie ma 33 mkw. Największe mieszkanie od dewelopera ma powierzchnię 76 mkw.

  Już teraz dowiedz się, jak wygląda wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim, znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M w nowej inwestycji w Rumi.

  Ceny mieszkań w Rumi

  Zastanawiasz się, ile kosztują nowe inwestycje od dewelopera lub mieszkania bezpośrednio od właściciela z rynku wtórnego w Rumi? Przeglądając ogłoszenia spod znaku "sprzedam mieszkanie Rumia", zobaczysz, że:

  • średnia cena mieszkania na sprzedaż w Rumi to 10 505 zł za m2;
  • średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Rumi to 6 531 zł za m2 ;
  • rynek pierwotny w Rumi to z kolei wydatek średnio 10 661 zł za m2.

  Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Rumi? Powtarzasz sobie "kupię mieszkanie w Rumi", nie zważając na stawki? Uwzględnij, że jak wynika z naszej bazy:

  • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Rumi (bezpośrednio lub z pomocą pośrednika) znajdziesz w cenie 1 900 000 zł;
  • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Rumi wynosi 14 364 zł/m2;
  • za najdroższe nowe mieszkanie z rynku pierwotnego w Rumi należy zapłacić 812 125 zł;
  • najwyższa cena metra kw. nowego mieszkania na rynku pierwotnym sięga 12 096 zł/m2.

  Tanie mieszkania Rumia. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

  Interesują Cię tanie mieszkania? Rumia bezpośrednio lub z pomocą pośrednika? Według naszej bazy najtańsze mieszkanie z rynku pierwotnego w Rumi to wydatek 364 105 zł. Co więcej, najniższa cena mieszkania za metr kwadratowy na rynku pierwotnym wynosi 7 182 zł/m2.

  Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 295 000 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 7 052 zł/m2.

  Tanie mieszkania Rumia? Okazja? Bezpośrednio i pilnie? Te i wiele więcej ofert znajdziesz dzięki gethome.pl.

  Oferty w okolicy

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: