Aranżacja kuchni - porady

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 01.03.2019

Nie wiesz, jak urządzić kuchnię tak, aby była piękna i funkcjonalna jednocześnie? Sprawdź poradnik GetHome.

Kuchnia to pomieszczenie wymagające połączenia wyjątkowej estetyki, ogromnej funkcjonalności i pozostawienia użytkowej przestrzeni wolnej. Aranżacja kuchni jest więc pozornie trudną częścią wykończenia mieszkania. Nowoczesne rozwiązania pozwalają jednak w prosty sposób urządzić to pomieszczenie tak, żeby spełniało wszystkie konieczne kryteria.

Niektóre osoby spędzają w kuchni naprawdę sporo czasu. To nie tylko miejsce do gotowania, ale też pełniące rolę jadalni, pomieszczenia codziennego oraz… pokoju gościnnego. Zaprasza się tam gości, którzy odwiedzają domowników na „szybką kawę”.Ogromna jest też ilość sprzętów, które trzeba w niej zmieścić – lodówka, zmywarka, zlew, piekarnik, kuchenka – długo by wymieniać, bo lista się nie kończy. Kuchnia musi spełniać też swoje przeznaczenie. Powinna mieć miejsce do gotowania, a więc najlepiej żeby była wyposażona w duży blat.

Powyższe wymagania sprawiają, że projektowanie kuchni wymaga pracy. Każdy, kto choć raz miał styczność z zadaniem, jakim jest aranżacja małych wnętrz, wie, jak ciężko pomieścić wszystkie niezbędne meble i zostawić odpowiednią ilość wolnego miejsca. Niestety, nie wszyscy dysponują dużą kuchnią. Szczególnie widoczne jest to w blokach. Budynki z wielkiej płyty to pomieszczenie do gotowania nieprzekraczające niekiedy 6-8 metrów kwadratowych!

Aranżacja małych wnętrz w przypadku kuchni dotyczy też aneksów kuchennych. Te powinny być funkcjonalne i muszą odpowiednio komponować się z salonem. Jak więc odpowiednio podejść do tematu? Co  tak naprawdę oznacza aranżacja kuchni?

jak zaaranżować małą kuchnię? porady i wskazówki

Aranżacja małej kuchni

Niewielkie pomieszczenie do gotowania utrudnia swobodne użytkowanie mieszkania, ale mankamenty z tym związane można wyeliminować. Aranżacja małej kuchni jest dość pracochłonna, wymaga sprytu i cierpliwości, jednak efekty zaskakują nawet najbardziej wybrednych użytkowników. Na początku warto przemyśleć, jakie funkcje ma spełniać mała kuchnia. Nie zawsze trzeba robić z niej jadalni, spiżarni i miejsca do gotowania. Duży stół do jadania rodzinnych posiłków można przenieść do pokoju dziennego, a przetwory trzymać w piwnicy lub garażu. Oczywiście, jeżeli użytkownik kuchni mało gotuje, a woli w niej pić kawę, to może rotować tymi funkcjami.

Rozmieszczenie mebli to klucz do odzyskiwania miejsca. Powinny stać przy ścianach i oknie, pozostawiając przestrzeń jedynie przy wejściu. Niektóre pozbawione są szafek przy oknach – w niewielkim pomieszczeniu (przy chęci zamontowania sporej ilości blatów) to niezbyt funkcjonalne. W takim przypadku ustawia się literę U z zabudowań. Trzeba pamiętać też o możliwości montowania wiszących mebli. Pozwolą zaoszczędzić miejsce i zyskać dodatkową przestrzeń użytkową. To rozwiązanie poleca się wszystkim, bo nawet niskie osoby mogą trzymać na górze mniej używane artykuły.

Przeczytaj także:  Aranżacja sypialni

mala kuchnia aranżacja inspiracje

Aranżacja małej, nowoczesnej kuchni bazuje na perfekcyjnym wykorzystaniu wolnego miejsca. Oczywiście, przy zakupie trzeba zastanowić się, ile mebli jest koniecznych. Niekiedy wystarczy dobrać je w kształt litery L, aby zachować funkcjonalność i zostawić dostateczną ilość miejsca. Użytkownik, który nie potrzebuje wielu szafek, powinien pomyśleć o ustawieniu sprzętów (np. zmywarki) w zabudowę. Mała kuchnia będzie dzięki temu optycznie większa.

Ważny jest też dobór barw. W modzie są meble jasne, w odcieniach niebieskiego i zielonego. Projektanci wracają też do klasycznych wzorów lub kroju rodem z PRL-u. Zwolennicy bardziej designerskiego rozwiązania mogą sięgnąć po angielski styl – połączenie jasnych barw i złotych, otwartych klamek. Aranżacja małej kuchni to również dobór oświetlenia i powiększanie przestrzeni. Światło powinno być ciepłe i górne. Zwolennicy gadżetów mogą poprowadzić listwy LED-owe w szafkach, aby nadać kuchni klimatu. Przestrzeń można powiększyć łatwo – wystarczy zrezygnować z montowania drzwi.

mała kuchnia w bloku jak urządzić

Kuchnia w bloku

Młodzi użytkownicy mieszkań, lokatorzy na wynajętych „M” oraz studenci często spotykają się z problemem urządzenia kuchni w bloku z wielkiej płyty. Takie pomieszczenie niesie ze sobą sporo możliwości, ale ma też pewne ograniczenia związane z charakterystyką budynku.

Przede wszystkim – podlega kontroli. Musi być odpowiednio wietrzona i wentylowana. Liczniki wody powinny być w miejscu przystępnym i umożliwiającym odczyt. Szybu wentylacyjnego nie można niczym zasłaniać, natomiast okap nie może mieć wentylatora wdmuchującego powietrze do środka.Jeżeli w kuchni jest kaloryfer to ciężko będzie go usunąć (wiele spółdzielni nie zgadza się na takie zmiany). Konieczna jest też kuchenka, bo przepływ gazu musi być swobodny.

Ograniczenia te nie tworzą jednak wielkich barier przy aranżacji pomieszczenia. Zupełnie inaczej jest z wymiarami. Kuchnia w bloku jest najczęściej bardzo mała. Ten fragment mieszkania przystosowano pod gotowanie i nic poza tym. Niekiedy ma ciasny kształt, ograniczony dodatkowo wstawionym w nią kominem. Nie zmienia to faktu, że miliony mieszkańców świetnie radzą sobie z tym problemem. Aranżacja kuchni w bloku wymaga wyobraźni i odpowiedniego podejścia do pomieszczenia. Nie można wymagać, że będzie jadalnią, poczekalnią i gotowalnią w jednym.

stół do małej kuchni gethome.pl

Aranżacja kuchni – proste rozwiązania

Jak powinna wyglądać kuchnia w bloku z wielkiej płyty? Zabudowę warto umieścić na jednej, ewentualnie dwóch ścianach (w tym tej pod oknem). Jedną stronę należy zostawić pustą lub zagospodarować tę przestrzeń na kąt dla gości.  Niekoniecznie trzeba ustawiać tam od razu stół. Dobrym rozwiązaniem będzie wiszący blat i dwa wysuwane stołki. Ten można opuszczać w dogodnych momentach. Jasne odcienie ścian i mebli, bliskie bieli, zwiększą naświetlenie.

Bardzo mała kuchnia w bloku nie musi mieć stołu - zamiast tego warto zamontować więcej szafek i dodatkowy blat. Gości można przyjąć w salonie. Pełna zabudowa kuchni sprawi, że sprzęty pochowają się w środku a cała przestrzeń będzie wydawać się dużo większa i bardziej przyjazna. Warto przemyśleć montaż punktowego oświetlenia (lub podwieszanego sufitu) by podkreślić klimat.

okap w kuchni pomysły i inspiracje

Okap w kuchni – przy ścianie czy na suficie?

Aranżacja małej kuchni w bloku to również wybór odpowiedniego okapu i kuchenki. I tu uwaga – odpowiednia wentylacja wymaga założenia tej pierwszej części! Ta nie musi być jednak montowana do ściany. Na rynku coraz więcej jest rozwiązań, które umożliwiają założenie okapu… na suficie. Warto pamiętać też, że bardzo mała kuchnia w bloku nie musi być też bardzo niska. Stąd należy rozważyć montaż szafek kuchennych do samego sufitu. Takie ściany mebli kuchennych są modne i nie zajmą wiele użytkowego miejsca.

stół w kuchni gethome.pl

Dodatki w kuchni w bloku z wielkiej płyty

Czas na dodatki i wykończenia. Kuchnia w bloku z wielkiej płyty też może być atrakcyjna i nowoczesna. Ważny jest dobór płytek na podłodze i ścianach. Podłogowy wzór powinien współgrać z przedpokojem – można też pomyśleć o montażu takich samych w dwóch pomieszczeniach. Oczywiście, warunkiem jest brak drzwi oddzielających kuchnię i przedpokój. Jeżeli chodzi o ściany, to warto poszaleć. Modna jest imitacja drewna. Dobrze będzie wyglądać w stylu rustykalnym. Białe meble z klasycznymi, okrągłymi klamkami, duża lampa na środku i stolik pod kątem. Gustownie prezentować będą się również zioła w doniczkach – nie dość, że można je wykorzystywać w gotowaniu, to dodatkowo ocieplą to miejsce.

Przeczytaj także:  Wynajem mieszkania – wszystko, co musisz wiedzieć

A może meble na wymiar?

Aranżacja kuchni w bloku może być łatwiejsza z meblami na wymiar. To rozwiązanie dla wybrednych i wymagających osób, które nie mogą znaleźć w sieciówkach wystarczająco praktycznej i eleganckiej zabudowy. Okazuje się, że jest to też sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Rachunek od stolarza jest niekiedy mniejszy niż dostosowanie mebli z sieciówki do małego pomieszczenia. Kuchnia w bloku nie musi być więc wcale nudna i taka sama. Bazą jest pomysł i znajomość specyfiki miejsca.

salon z aneksem kuchennym

Salon z aneksem kuchennym – wady i zalety

Zarówno w nowych blokach, jak i domach jedno- i wielorodzinnych coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest kuchnia z salonem. To ogromne pomieszczenie łączące ze sobą te dwie funkcje. Miejsce do gotowania nie zostało oddzielone ścianą, a rozpoznać je można po sprzęcie, innej podłodze lub wyspie na środku.

Aranżacja kuchni z jadalnią nie jest niczym nowym – już pierwsi mieszkańcy bloków z wielkiej płyty burzyli ściany działowe, aby połączyć te dwie przestrzenie. Kuchnia z salonem to jednak bardziej otwarta przestrzeń, wolna od ograniczeń – co wiąże się też z pewnymi niedogodnościami. Przed decyzją o postawieniu takiego pomieszczenia należy rozważyć zarówno jego wady, jak i zalety.

Zalety kuchni z salonem

Zacznijmy od zalet. Największą jest miejsce. Aranżacja kuchni z salonem sprawia, że nie trzeba ograniczać wyobraźni i przestrzeni. Rozwiązanie stosowane jest w małych mieszkaniach, bo powiększa optycznie ich przestrzeń. Dzięki temu kuchnia zyskuje dodatkowe oświetlenie i możliwość wietrzenia. Duży rozmiar sprawia też, że można poszaleć z dodatkami.

Większy okap, większe krzesła, spore lampy – kuchnia w bloku nie da takich atrakcyjnych możliwości. Można pokusić się o duże szafki oraz spory blat do przygotowywania posiłków. Na miejscu nie trzeba ustawiać stołu do jedzenia, bo ten będzie ustawiony dalej. Aranżacja kuchni z salonem daje również możliwość zaoszczędzenia miejsca w innych pomieszczeniach, np. poprzez przeniesienie pralki z łazienki.

Kuchnia z salonem to również świetna możliwość spędzenia czasu z bliskimi – łatwiej o przygotowywanie wspólnych posiłków i jedzenie ich w rodzinnym gronie. Nawet oglądanie programów kulinarnych będzie dużo łatwiejsze. Takie rozwiązanie przydaje się też osobom, które mają rozbudowane życie towarzyskie. Impreza w kuchni i salonie jednocześnie? To możliwe.

Wady kuchni z salonem

Niestety, dwa w jednym ma też wady. Największym są zapachy. Aranżacja kuchni z jadalnią sprawia, że przygotowanie obiadów roznosi się na praktycznie całą powierzchnię mieszkania. Niektórzy lubią zapach jedzenia, ale przygotowywanie wielu potraw może być dla domowników nieprzyjemne. Trzeba pamiętać, że nawet najlepszy okap nie będzie w stanie pochłonąć wszystkich zapachów. Kolejną niedogodnością, jaką niesie za sobą kuchnia z salonem, jest obowiązkowe utrzymywanie pełnego porządku w pomieszczeniu do gotowania. W oddzielnej kuchni garnki, talerze czy szklanki w zlewie nie będą stanowiły tak dużego problemu natury estetycznej. Natomiast połączenie dwóch pomieszczeń sprawia, że przyjmując kogoś w salonie, brud będzie przeszkadzał już bardzo.

Należy wiedzieć, że kuchnia z jadalnią świetnie sprawdza się wśród osób, które nie używają jej do przyrządzania bardzo angażujących potraw. Najładniej wygląda też nietknięta. To bardziej element wystroju niż użytkowe miejsce. Kolejnym problemem jest też to, że zanieczyszczenia mogą przenieść się na inne urządzenia – niekoniecznie kuchenne. Telewizor lub kanapa w mące nie są niczym nadzwyczajnym, jeżeli czystość nie jest utrzymywana regularnie, od razu po przygotowaniu posiłku.

Nie tylko wygląd i zapach mogą przeszkadzać pozostałym lokatorom. Odgłos działającego miksera lub blendera jest nieprzyjemny nawet, gdy drzwi są zamknięte, a kuchnia z salonem to idealne miejsce do przesadnego roznoszenia się hałasu. Oglądanie telewizji czy słuchanie muzyki jest wtedy prawie niemożliwe. Jeżeli w kuchni znajduje się pralka, to i ona może zaburzać normalne używanie salonu. Ciężko myśleć też o odpoczynku po pracy – albo popołudniowa drzemka, albo smaczny obiad.

Problem połączenia dwóch pomieszczeń w jedno dotyczy także osób, które posiadają małe dzieci. Kuchnia z salonem uniemożliwia łatwe odseparowanie ich od niebezpiecznych sprzętów kuchennych, prac przy gotowaniu lub prób wejścia na wysokie blaty. Pociechy trzeba bardziej kontrolować i mieć więcej baczności na szuflady ze sztućcami lub talerze. Aranżacja kuchni z jadalnią nakłada więc na użytkowników pewne obowiązki.

kuchnia w stylu angielskim

Kuchnia z wyspą i inne sposoby aranżacji

Aranżacja kuchni stawia przed projektantem wiele wyzwań, ale nowoczesne rozwiązania umożliwiają wykorzystanie ciekawych produktów architektonicznych i użytkowych. Jaka powinna być więc nowoczesna i praktyczna kuchnia?

Meble mają odpowiadać potrzebom użytkownika. Nie warto kupować ich tylko dlatego, że są ładne. W mieszkaniu nie ma pomieszczenia, które tak bardzo powinno cechować się ergonomią. Niektóre powierzchnie mają niestety ograniczone możliwości przez swoje ustawienia. Aranżacja kuchni z oknem, które zajmuje prawie całą ścianę, może bardzo utrudniać dopasowanie zabudowy z sieciówki. Tu pojawia się rozwiązanie: kuchnia na wymiar.

Kuchnia na wymiar

Zabudowa przygotowana przez stolarza nie tylko jest idealna pod względem praktycznym, ale cechuje się też wyjątkowością i estetyką. Dlaczego żadne rozwiązanie nie będzie wyglądać lepiej niż taka kuchnia? Meble idealnie wypełnią wszystkie wnęki i zagospodarują przestrzeń, którą ciężko byłoby wypracować w standardowym rozwiązaniu. Ponadto w wąskich szparach warto umieścić szafki cargo – ułatwią one życie domownikom.

Kuchnia na wymiar to koszt, który zależy od wybranych materiałów, wielkości i zaawansowania technicznego. Dużo droższa będzie zabudowa z drewna niż standardowej płyty wiórowej.

wyspa w kuchni gethome.pl

Kuchnia z wyspą

W większych pomieszczeniach sprawdzi się też kuchnia z wyspą. To rozwiązanie świetnie znane z programów kulinarnych. Zabudowa umieszczona jest wyłącznie na jednej ścianie. To tam przechowywane są wszystkie niezbędne sprzęty, przyprawy czy składniki. Jak zyskuje na tym kuchnia? Z wyspą wygląda dużo bardziej estetycznie a dodatkowo jest praktyczna.

Wyspa to sporej wielkości blat o podwyższonym stanie i mocnej konstrukcji. Daje możliwość swobodnego gotowania, krojenia, mieszania i wszystkich niezbędnych czynności. To wszystko, czego potrzebuje kuchnia. Meble nie stanowią głównego punktu pomieszczenia, projekt jest bardziej uporządkowany, a całość wygląda jak ze studia telewizyjnego. Czy takie rozwiązanie ma jakieś wady? Z pewnością nie nadaje się do małych kuchni w bloku. Wyspa ma spore rozmiary i bardzo ogranicza użytkowanie kuchni. Ciężko będzie wstawić tam też dodatkowy stół lub ławę. Pocieszeniem jest to, że wyspa może pełnić rolę wymienionych mebli.

aranzacja kuchni kuchenka indukcyjna

Kuchenka indukcyjna

Co jeszcze może sprawić, że aranżacja kuchni będzie bardziej oryginalna i praktyczna? Odpowiednia płyta do gotowania. Fani innowacji mogą skorzystać z rozwiązania, jakim jest kuchnia indukcyjna. Dotykowy panel ma wiele zalet. To bezpieczny patent, który polecany jest w rodzinach z małymi dziećmi.

Użytkownicy nie muszą martwić się o poparzenia pociech. To dlatego, że urządzenie reaguje tylko na kontakt z podgrzewanym naczyniem. Kuchnia indukcyjna na początku dostępna była tylko w formie elektrycznej. Dziś możliwe jest nabycie wersji gazowej. To ważne, bo posiadacze małej kuchni w bloku korzystają często z gazu ryczałtowanego i nie chcą marnować prądu na gotowanie.

Inną zaletą płyty indukcyjnej jest wygląd i miejsce. Płaski blat prezentuje się zdecydowanie lepiej niż wysokie palniki. Można też na niej postawić więcej garnków. Wady? Do tych należą z pewnością spore zabrudzenia. Na kuchni indukcyjnej zostaje praktycznie każdy ślad i później ciężko doprowadzić ją do porządku. Często trzeba ją też czyścić, bo odciski palców są bardzo widoczne.

Okno w kuchni – funkcjonalna aranżacja

Jak powinna wyglądać aranżacja okna w kuchni? Przede wszystkim musi ono spełniać kilka funkcji. Okno bardzo doświetla pomieszczenie. Sprawia też, że łatwo wywietrzyć kuchnię. Z promieniami słonecznymi trzeba jednak uważać, bo niekiedy robi się w niej bardzo gorąco. Trzeba więc przygotować rozwiązanie, które ograniczy dostęp słońca w kluczowych momentach. Tu sprawdzą się rolety.

Aranżacja kuchni z oknem powinna być spójna, dlatego żaluzje warto dopasować do mebli i płytek. Z firan i zasłon najczęściej się już rezygnuje – szybko się brudzą i nie wyglądają estetycznie. Ładne firany będą pasować jednak do stylu tradycyjnego i można traktować je jako gustowny dodatek. W sporej kuchni świetnie wyglądać będą jeszcze zasłony – szczególnie, jeżeli jest to kuchnia z salonem.

biała kuchnia inspiracje wskazówki

Czym jest nowoczesna kuchnia?

Aranżacja kuchni to nie tylko praktyczność i sprzęty. Ta część mieszkania lub domu powinna prezentować się jak przystało na wizytówkę domowników. Jeden z popularnych producentów sprzętu AGD podaje, że Polacy spędzają w kuchni czas codziennie, a przynajmniej 5 razy w tygodniu gotują tam posiłki. Trzeba więc przygotować ją tak, żeby dobrze się w niej czuć. Z tego powodu na rynku jest mnóstwo wariantów odpowiednich dla każdego typu osobowości. Nowoczesna kuchnia to pomieszczenie łączące zalety wspomniane we wcześniejszych rozdziałach z pięknem i szykiem. Choć moda się zmienia, to niektóre warianty są uwielbiane bez względu na czasy użytkowania.

biała kuchnia pomysły

Uniwersalna biała kuchnia

Z pewnością modna będzie zawsze biała kuchnia. Tak naprawdę zmieniają się tylko wzory i sposób wykonania. Żaden kolor nie daje takiego poczucia światła, przestrzeni i czystości jak właśnie biel. Jakie zalety ma biała kuchnia i w jaki styl najlepiej ją wkomponować? Tu przebija się najczęściej skandynawska surowość, prowansalska forma, a także vintage. Ostatni styl, zwany inaczej retro, wraca do łask. Niektórzy użytkownicy chcą, by ich kuchnia przypominała tę rodem z PRL-u. Szafki mają staroświeckie klamki, stoły długie i wąskie nogi. Klasyczna zabudowa nie posiada intensywnych wzorów, a widoczne wgłębienia na meblach. Próżno szukać też na nich połysku – króluje głównie mat. 

Biała kuchnia ma też swoje zalety i wady. Do pierwszych należy bardzo dobre oświetlenie, przejrzystość i uniwersalność (pasuje do praktycznie każdego pomieszczenia – większego i mniejszego). Jeżeli w mieszaniu występuje kuchnia z salonem, to biały kolor będzie pasował do każdego kompletu mebli w salonie. Wady? Zdecydowanie częściej widać na niej przebarwienia, na fugach pozostaje tłuszcz, a fronty szybko się rysują. Każda rysa jest natomiast na białej kuchni bardzo widoczna.

szara kuchnia inspiracje

A może szara kuchnia?

Zwolennicy jasnych barw, wolący bardziej intensywny kolor, mogą postawić na szarą kuchnię. Takie rozwiązanie wygląda bardzo nowocześnie. Świetnie wkomponuje się też w sprzęt AGD. Zmywarka i lodówka w inoxie (ozdobnej stali nierdzewnej) będą wyglądać jak jednolita zabudowa. To dlatego szara kuchnia króluje u fanów sprzętów wolnostojących. Niekoniecznie trzeba od razu budować projekt w jednym odcieniu.

Szary blat będzie prezentował się świetnie w połączeniu z drewnem lub czernią. Kuchnia w stylu skandynawskim, która tak bardzo zagościła u Polaków, również przyjmuje szarą surowość. Warto wspomnieć, że ostatnio w modzie jest wprowadzanie niespotykanych dotąd kolorów – często spotyka się kuchnie w odcieniach niebieskiego czy butelkową zieleń.

Oczywiście nowoczesna kuchnia to nie tylko kolory mebli. Bardzo ważne są dodatki i wykończenia. Wybór płytek powinien komponować się z zabudową i odwrotnie. Te pierwsze kładziemy jednak szybciej i dopiero po wyborze koloru ścian warto zastanowić się nad meblami. Jakie płytki ma modna kuchnia? W stylu skandynawskim widuje się najczęściej białe, cegłę lub drewno. Głównie przeważają jednak kolory jasne.

szara kuchnia gethome.pl

Aranżacja kuchni - podsumowanie

Powyższe słowa potwierdzają, że zarówno mała kuchnia, jak i kuchnia z salonem mogą być urządzone zgodnie z potrzebami każdego użytkownika. Duży wybór rynku sprawia, że nie jest to też ogromny koszt. Nawet studenci są w stanie przygotować ładną kuchnię małymi nakładami sił. Warto jednak zwrócić uwagę, że remont tego pomieszczenia może spowodować wiele czasu poświęconego na późniejsze porządki.

Jeżeli w planach lokatorów jest remont łazienki lub salonu, to trzeba przemyśleć zrobienie wszystkiego od razu. Uniknie się ciągłego sprzątania. Sam projekt powinien być spójny i każde pomieszczenie należy przygotować w jednolitym stylu. Wcześniejsze przygotowanie któregoś z nich może bardzo ograniczyć późniejsze działania, szczególnie jeżeli kuchnia z jadalnią to jedno większe pomieszczenie.

Czy przygotowanie nowoczesnej kuchni w samodzielny sposób jest możliwe? Tak, ale trzeba mieć na uwadze wszystkie obostrzenia techniczne i poprosić o radę osoby, które przeprowadzały już takie czynności. Konieczna jest też konsultacja specjalistów od gazu w przypadku ruszania przepływu tego paliwa. Na koniec ostatnia rada – nie warto robić nic na siłę. Jeżeli proponowane i sugerowane projekty kuchni nie odpowiadają lokatorom, to trzeba dać sobie czas na przygotowanie kolejnych pomysłów. Remont kuchni robi się raz na kilka dobrych lat i nie polega tylko na odmalowaniu ścian. Z tego powodu musi być dokładnie przemyślany i cieszyć oczy każdego użytkownika.

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd.

Artykuły powiązane

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: