Aranżacja sypialni

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 28.02.2019

Jak urządzić sypialnię, by dobrze się w niej spało? Przeczytaj porady przygotowane przez eksperta portalu GetHome.pl

Sypialnia to pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu. Powszechne są zalecenia zdrowotne wskazujące najbardziej optymalny czas spania w ilości ośmiu godzin w ciągu doby, dlatego niezwykle istotne jest, by wnętrze było przestronne, komfortowe i umożliwiało zasłużony odpoczynek. Jak więc zaprojektować taką sypialnię? Inspiracji możemy szukać w wielu miejscach, a każda może przynieść nam wymarzony wystrój. Musimy jednak pamiętać o kilku podstawowych wskazówkach.

inspiracja jak urządzić sypialnię

Piękna sypialnia – inspiracje

Przy urządzaniu sypialni inspiracji najczęściej szukamy: u znajomych, w katalogach firm meblowych, na stronach internetowych o projektowaniu wnętrz i na blogach. Wszystkie te sposoby na zaprojektowanie sypialni mogą nam przynieść odpowiedź, jak urządzić wnętrze. Warto jednak pamiętać, by sypialniane inspiracje, które znajdziemy w takich miejscach, traktować jako wskazówki. Końcowy wystrój zależy w dużej mierze od czynników, które są od nas niezależne:

 • powierzchni pokoju,
 • lokalizacji gniazdek elektrycznych czy kaloryferów,
 • wysokości sufitu,
 • rozmieszczenia okien.

Nie zawsze również budżet pozwala nam na projektowanie wnętrz według znalezionych w katalogach pomysłów na sypialnię. Aranżacja powinna przede wszystkim służyć do odpoczynku i komfortowego snu. Na tym więc musimy się skupić przede wszystkim.

aranzacja sypialni przyklady

Sypialnia – aranżacje od profesjonalisty

Jeśli dysponujemy sporym budżetem na urządzenie naszej sypialni, inspirację może nam podsunąć profesjonalny dekorator wnętrz. Dzięki temu zyskamy pewność, że wszystkie elementy zostaną do siebie doskonale dobrane, a sam wystrój będzie oddziaływać na nas kojąco. Z drugiej strony jednak mamy mniejsze możliwości wyboru konkretnych sprzętów, a niejednokrotnie projektowanie wnętrz jest kosztowne – nie tylko z powodu wynagrodzenia dekoratora, ale również ze względu na droższe materiały czy meble. Może się to jednak okazać zbawiennym rozwiązaniem, jeśli nie mamy żadnych pomysłów na sypialnianą aranżację.

Przeczytaj także:  Łazienka – podstawowe zasady aranżacji

Projektowanie sypialni – od czego zacząć?

Projektując sypialnię, inspiracje z katalogów, którymi się kierujemy, przedstawiają najczęściej gotowe już pomieszczenie – razem z elementami dekoracyjnymi. W pierwszym kroku jednak powinniśmy zadać sobie pytanie o konkretny styl, kolorystykę czy dodatkowe funkcjonalności sypialni.

Kompletowanie wyposażenia zawsze zaczynajmy od największych mebli, które są obowiązkowe w tym pomieszczeniu. Projektowanie wnętrza o tym charakterze bez łóżka, regału z bielizną czy szafki nocnej raczej nie będzie dla nas zadowalające. Warto skorzystać z jednego z wielu ogólnodostępnych i darmowych programów komputerowych, które pomogą nam w urządzaniu sypialni. Aranżacje wprowadzamy za pomocą kliknięcia myszą. Mamy możliwość dopasowania pomieszczenia do stanu faktycznego i stałych elementów wyposażenia, które zostały wymienione wcześniej.

Projektowanie wnętrz wcale nie jest prostą czynnością. Musimy wybrać tę jedną sypialnię – inspiracji jest bardzo wiele i mogą sprawiać, że wybór nie będzie prosty. Zawsze jednak trzeba go dokonać. Najgorsze, co może nas spotkać, to miszmasz aranżacyjny.

mała sypialnia aranżacje

Mała sypialnia – jak sobie poradzić?

Największe problemy z projektowaniem wnętrz sprawiają nam niewielkie pomieszczenia. Nie inaczej jest z małą sypialnią. W przypadku kawalerek nie mamy w ogóle pokoju o tej funkcjonalności. Urządzenie małej sypialni w bloku stawia przed nami wiele trudności, z którymi jednak można sobie poradzić. Wymaga to jedynie odrobiny kreatywności. Podobnie wygląda sytuacja z sypialniami na poddaszu – są uwielbiane przez dzieci, ale muszą zostać odpowiednio zaprojektowane.

Mała sypialnia w bloku – jakie łóżko?

W blokach najczęściej metraż sypialni nie przekracza kilku metrów kwadratowych. Często wystarczy on na łóżko... i na nic więcej. Jak poradzić sobie z małą sypialnią w bloku? Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego ma nam służyć to pomieszczenie. Czy będziemy w nim tylko spać, czy ma stać się również naszym zacisznym kącikiem do czytania książki lub obejrzenia filmu w telewizji?

W niewielkich mieszkaniach każda wolna przestrzeń jest na wagę złota, a każdy mebel powinien mieć również funkcjonalność skrytki. Jak więc urządzić taką małą sypialnię w bloku, żeby spełniała wszystkie stawiane przed nią wymagania? Z pewnością musimy zapomnieć o wielkim łóżku, ale mamy do dyspozycji wiele innych rozwiązań, takich jak:

 • wersalka ze skrzynią,
 • sofa rozkładana,
 • łóżko rozkładane ze schowkami.

Szczególnie ostatni z tych mebli zasługuje na rozpatrzenie w sypialniach w blokach. Umożliwia wypoczynek na wygodnym i dopasowanym materacu, a bez problemu możemy łóżko zsunąć, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca. Tego typu rozwiązania są szczególnie przydatne w wąskich sypialniach w blokach. Koniecznie jednak musimy pamiętać o skrzyniach czy schowkach na pościel.

Mała sypialnia – niezbędne wyposażenie

Poza łóżkiem, w sypialni mogą znaleźć się takie elementy wyposażenia, jak:

 • szafki nocne,
 • regał na bieliznę,
 • telewizor,
 • toaletka.

Oczywiście pod warunkiem, że dostępna przestrzeń nam na to pozwala. Urządzając małą sypialnię, przede wszystkim musimy dbać o to, by wnętrze nie było przepełnione. Im więcej wyposażenia, tym pomieszczenie wyda się mniejsze. Będzie to miało również wpływ na komfort naszego wypoczynku. Ciekawym pomysłem na aranżację małej sypialni jest powieszenie sporego lustra – na przykład nad wezgłowiem łóżka lub na ścianie przeciwnej do okna. Dzięki temu optycznie powiększymy wnętrze, a jednocześnie zyskamy niesamowity element dekoracyjny.

Przeczytaj również, jak zaprojektować mieszkanie dla seniora

sypialnia z aneksem kuchennym inspiracje

salon z aneksem kuchennym

Sypialnia w salonie – jak urządzić?

Nie zawsze mamy do dyspozycji osobną sypialnię w bloku. W przypadku niewielkich mieszkań czy kawalerek tę funkcję przejmuje salon. Aranżacja sypialni w salonie sprawia dość dużo problemów. Z jednej strony warto mieć komfortowe miejsce do spania, a z drugiej - nasi goście nie powinni widzieć rozrzuconej pościeli. Warto więc zastosować rozwiązania, które pozwolą nam szybko zmienić charakter wnętrza. Będą to:

 • składane wersalki,
 • pufy ze schowkami,
 • pojemne regały na bieliznę, które będą również stanowić miejsce ustawienia dekoracji czy kwiatów.

Niestety składane łóżko może tu nie znaleźć zastosowania. Nie jest to aż tak reprezentacyjny mebel, jak rozkładana sofa czy wersalka, a jeśli wybierzemy bardzo grube i wygodne materace, będziemy mieli problem, by posadzić na nich gości. Aranżacja sypialni w salonie wymaga kompromisów – czasem nawet większych niż w przypadku zwykłej, małej sypialni.

sypialnia na poddaszu

Sypialnia na poddaszu – czy to możliwe?

Nie tylko wąska sypialnia w bloku czy sypialnia w salonie sprawiają problemy. Prawdziwym wyzwaniem może okazać się sypialnia na poddaszu. Nie tylko jest to małe pomieszczenie, ale dodatkowo obecność skosów sprawia, że nie możemy wstawić dowolnych mebli w każdym miejscu.

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest umieszczanie łóżka pod oknem, a tym samym pod skosem. Ma to związek nie tylko z modą, ale również możliwością odpowiedniego ustawienia mebli. Leżanki są z reguły najniższe, stąd bez problemu zmieszczą się w sypialni na poddaszu. Wysoka szafa jednak może mieć z tym problem. Musimy być świadomi, że śpiąc pod skosem okiennym, możemy być narażeni na urazy podczas wstawania – jeśli ściana w tym miejscu jest bardzo niska.

Przeczytaj także:  Sprzedaż mieszkania - wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Styl aranżacji sypialni

Wszystkie style aranżacyjne mają swoje wady i zalety. Czasem musimy z danego stylu zrezygnować lub dość mocno go zmodyfikować – dla dobra naszego snu. Najlepszym przykładem takich problemów jest sypialnia glamour. Powinna zostać zaprojektowana w żywych i jaskrawych barwach, co może uniemożliwić nam odpowiedni relaks. Dlatego musimy lekko ją zmodyfikować i wybrać bardziej pastelowe i spokojniejsze kolory. Prezentujemy pomysły na wnętrza – od sypialni w stylu skandynawskim do sypialni nowoczesnej. Popularne aranżacje mogą być proste i efektowne jednocześnie.

aranzacja sypialni w stylu nowoczesnym

Sypialnia nowoczesna – popularne aranżacje

Nowoczesna sypialnia to wnętrze pozbawione zbędnych elementów dekoracyjnych. Wszystkie znajdujące się w nim przedmioty muszą mieć swoją funkcjonalność. Nie należy jednak mylić tego stylu ze spartańskim. Wystrój wcale nie jest biedny czy oszczędny, a zwyczajnie dobrze rozplanowany. Biel i szarość dominują w sypialni nowoczesnej. Popularne aranżacje wykorzystują wiele źródeł światła, by pomieszczenie było dobrze oświetlone:

 • lampy wiszące,
 • kinkiety,
 • lampy stojące,
 • halogeny ścienne,
 • listwy LED.

Nie możemy również zapominać o doskonale wyeksponowanym oknie, które dostarcza naturalnego światła. Choć wnętrza w tym stylu najczęściej pozbawione są ciężkich zasłon i kotar, nowoczesna sypialnia jest wyjątkiem. Gdyby nie one, mielibyśmy problem z zaśnięciem. Ich obecność jest więc w pełni wytłumaczona. By jednak pozostać zgodnym ze stylem, warto wybrać karnisz ukryty w suficie podwieszanym.

Pamiętajmy, że główną rolę we wnętrzu pełni łóżko. Nigdy nie ustawiajmy go tyłem do wejścia. W przypadku małych sypialni w bloku wyjątkowo trudne może okazać się umieszczenie w nowoczesnym pomieszczeniu szafy. Z pomocą przychodzą nam meble wykonywane na zamówienie. Dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie szafy zabudowanej z frontem lustrzanym. Nie tylko bez problemów umieścimy w niej nasze rzeczy, ale również optycznie powiększy pokój i będzie przypominać zwykłą ścianę.

Często także stosuje się fototapety w sypialniach nowoczesnych. Popularne aranżacje zakładają możliwość umiejscowienia pikowanego obicia nad wezgłowiem łóżka, co dodaje wnętrzu nieco przytulności.

aranzacja sypialni w stylu skandynawskim

Sypialnia w stylu skandynawskim – prosto i przytulnie

Sypialnia w stylu skandynawskim jest w pewnym stopniu podobna do nowoczesnej sypialni. Nie znajdziemy w niej wielu niepotrzebnych przedmiotów, co będzie miało miejsce w sypialni glamour. Każda dekoracja jest dokładnie przemyślana i wkomponowana we wnętrze. Mogą pojawić się tu:

 • półki z książkami,
 • ozdobne kosze na drobnostki,
 • obrazy na ścianach,
 • poduszki,
 • firanki na przelotkach.

Ten styl doskonale pasuje do małych sypialni. To właśnie Skandynawowie są mistrzami w ukrywaniu przedmiotów codziennego użytku czy projektowaniu rozkładanych mebli. Skorzystajmy więc z ich pomysłów. Sypialnia w stylu skandynawskim powinna być jasna, z niewielką dozą elementów ciemniejszych: zielonych, czarnych, szarych i brązowych. Dużą rolę odgrywa naturalne oświetlenie wnętrza – podobnie jak w nowoczesnej sypialni. Popularne aranżacje wykorzystują ciekawie zaprojektowane kinkiety czy asymetrycznie wiszące lampy, które pomogą doświetlić pomieszczenie, a dodatkowo sprawiają, że sypialnia w stylu skandynawskim jest przytulna i wesoła.

styl glamour gethome.pl

Sypialnia glamour, czyli jak spać luksusowo

Sypialnia glamour kojarzy się z luksusem, stosowaniem wielu bibelotów czy dodatków, które sugerują wysoki status społeczny. Tego typu aranżacja kojarzona jest z gwiazdami show-biznesu, stąd nic dziwnego, że podglądamy ich pomysły na wystrój wnętrza. W przeciwieństwie do nowoczesnej sypialni, tutaj powinniśmy używać przepychu. Nie oszczędzajmy na:

 • puchowych poduszkach,
 • kryształowych lampach,
 • ciężkich i miękkich kotarach,
 • złotych wykończeniach.

Jest jednak dość spora różnica między sypialnią glamour a salonem czy innymi pomieszczeniami w tym stylu. Musimy o wiele bardziej stonować używane barwy. Najczęściej sprawdza się biel, lekko wpadająca w odcień różu, złota czy srebra. Ciekawym pomysłem jest efektowne wykończenie ściany za łóżkiem. W sypialni glamour zrezygnujmy jednak z fototapety, która mogłaby znaleźć swoje miejsce w sypialni w stylu skandynawskim. Wybierzmy sgraffito lub tapicerowane zabudowanie ściany. Nie powinniśmy również zbytnio przesadzać z dodatkami ozdobnymi. Ich nadmiar może sprawić, że wnętrze wyda się zagracone, a nasz sen nie będzie należał do najprzyjemniejszych.

Sypialnia glamour czy nowoczesna?

Kolejnym zmartwieniem jest wybór stylu, w którym urządzimy naszą sypialnię. Do dyspozycji mamy ich bardzo wiele. Najpopularniejsze są style: nowoczesne, glamour, skandynawskie czy prowansalskie.

Łącznie jest ich jednak kilkadziesiąt, stąd z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Warto jednak pamiętać, żeby nie mieszać ze sobą kilku różnych aranżacji bez z góry ustalonych proporcji. Decydując się na nowoczesną sypialnię, musimy zrezygnować z obecności bibelotów. Przy sypialni w stylu prowansalskim źle będą wyglądać metalowe elementy mebli czy dekoracji. Jeśli mamy problem z wystrojem wnętrza, lepiej skonsultujmy się z profesjonalnym dekoratorem, który pomoże nam dobrać odpowiednie wyposażenie czy dodatki.

Przeczytaj także:  Wynajem mieszkania – wszystko, co musisz wiedzieć

sypialnia w stylu prowansalskim

Sypialnia w stylu prowansalskim – bogato i przytulnie

Sypialnia w stylu prowansalskim jest nieco bardziej stonowana i domowa od klasycznego stylu francuskiego. Znajdziemy w niej jednak identyczne elementy:

 • gustowne rzeźbienia mebli,
 • zakrzywione nóżki stolików czy szafek,
 • ozdobne i puchowe poduszki,
 • ażurowe lampki nocne.

Sypialnia w stylu prowansalskim kocha drewno i naturalne materiały. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stworzenie klasycznej boazerii ściennej czy paneli podłogowych wzorowanych na Prowansji. Co ciekawe, ten styl dość dobrze łączy się z dodatkami innych sypialnianych aranżacji. Bez obaw możemy zastosować ramkę na zdjęcie, która sprawdzi się także w sypialni w stylu skandynawskim.

Wykorzystujmy tapety i roślinne wzory, które przypominają nam o południu Francji. One również mogą być używane w bardziej nowoczesnych aranżacjach. Sypialnia w stylu prowansalskim charakteryzuje się przytulnością, gościnnością. Uważajmy jednak z nadmiarem dekoracji czy bibelotów, by wnętrze nie zostało zbytnio przytłoczone. Jeśli zaś zdecydowaliśmy się na bardzo zdobione łóżko, liczba ozdób dodatkowych powinna być minimalna.

aranżacja sypialni na biało inspiracje

Czy biała sypialnia to jedyny słuszny wybór?

Z reguły sypialnia kojarzy nam się z kolorem białym. Nic dziwnego. Ta barwa pomaga nam się uspokoić, zrelaksować i zapaść w zdrowy, kojący sen. Z drugiej strony, jeśli nie zastosujemy żadnych dodatków w innych odcieniach, może przywodzić nam na myśl sterylną salę szpitalną. Jak więc sprawić, by to pomieszczenie było idealną sypialnią – przytulną, kolorową i wygodną?

Biała sypialnia – pomyśl o dodatkach

By biała sypialnia nie była nudna i bez wyrazu, warto zastanowić się nad odpowiednimi dodatkami. Wybór jest dość prosty, bo praktycznie każda barwa pasuje do bieli w sypialni. Kolory, których zastosowanie warto rozważyć, to: szarość, zieleń, błękit, róż i brąz.

Często spotykamy również kontrastowe połączenie bieli i czerni, które jest bardzo popularne w sypialniach w stylu skandynawskim. Pamiętajmy jednak, żeby w tych kolorach były dodatki – poduszki ozdobne, ramka fotografii czy klosz lampki nocnej. Jest to szczególnie ważne przy małych sypialniach w blokach, gdzie zastosowana biel ma dodatkową funkcję. Powiększa optycznie wnętrze i sprawia, że jest mniej przytłaczające.

biała sypialnia dodatki

Biała sypialnia – meble

Przy aranżacji sypialni, meble i ich kolorystyka również stanowią ważną funkcję. W białych sypialniach naturalne są oczywiście fronty w tej samej barwie, ale możemy pozwolić sobie na nieco większą swobodę i wykonanie ciekawych zestawień. W wystroju klasycznym bardzo dobrze sprawdzą się meble z litego drewna w naturalnym kolorze. W sypialniach glamour czy ludwikańskich warto rozważyć dodanie złotych zdobień w postaci krawędzi lub uchwytów.

Pamiętajmy, że w każdym pomieszczeniu o tym charakterze najważniejsze jest łóżko. To ono gra pierwsze skrzypce w wystroju wnętrza i to ono powinno dyktować styl aranżacyjny. Jeśli więc chcemy połączyć w sypialni kolory biały i czarny – zacznijmy właśnie od łóżka. Możemy pozwolić sobie również na lekką asymetryczność.

Regał na bieliznę z szufladami może mieć czarny front na tylko jednej lub dwóch szufladach – najlepiej po przeciwnej stronie i lekko pod skosem. Taki niewielki dodatek przełamie monotonię wnętrza i będzie stanowić idealny kontrapunkt kolorystyczny.

jak zaaranżować szarą sypialnię

Szara sypialnia – ciekawa alternatywa

Nie wszyscy lubimy białe sypialnie. Ciekawą alternatywną wydaje się szarość, z którą również możemy połączyć wiele barw w formie kontrastu dla wnętrza. Odpowiednio je ze sobą łącząc, otrzymamy idealną sypialnię – przytulną, ciepłą i wesołą, choć szarość na pierwszy rzut oka wcale taka nie jest. Do takiego zestawienia wybierzmy do sypialni kolory:

 • pudrowy róż,
 • miętowy,
 • beżowy,
 • błękitny.

Choć doskonale pasuje również cytrynowy, w szarej sypialni lepiej się go wystrzegać. To barwa bardzo jaskrawa i rzucająca się w oczy, która może uniemożliwić nam spokojny wypoczynek – szczególnie jeśli znajdzie się jej we wnętrzu za dużo. Szarość doskonale natomiast będzie wyglądać w nowoczesnych sypialniach przy połączeniu ze srebrem i metalem. Nie bójmy się więc używać metalicznych dekoracji, takich jak ramy luster i zdjęć czy kinkiety.

Szarość w sypialni – meble idealne

Szara sypialnia najczęściej będzie urządzona w stylu nowoczesnym czy industrialnym. W takiej sypialni meble również mogą być szare – a raczej metaliczne. Ciekawie będzie wyglądać połączenie metalowej ramy łóżka z bielą pościeli. Nie inaczej dobierajmy regały czy szafę odzieżową. Srebrne nóżki, zawiasy i uchwyty będą się doskonale komponować z kolorem ścian czy dodatków. Pamiętajmy jednak, że nadmiar szarości może przytłaczać i działać zniechęcająco. W sypialni meble są doskonałym elementem, który pozwoli przełamać tę barwę – wystarczy front w innym odcieniu lub kontrastujące obramowania.

Jak urządzić garderobę w sypialni? Sprawdź: Garderoba - jak urządzić?

Sypialnia – kolorystyka

Mamy o wiele więcej możliwości niż tylko aranżacja szarej lub białej sypialni. Ciekawie będzie wyglądać dominacja koloru:

 • niebieskiego,
 • zielonego,
 • fioletowego,
 • czerwonego.

Te propozycje nie są jednak skierowane dla małych sypialni, gdyż mogą optycznie pomniejszyć i przytłoczyć wnętrze – szczególnie jeśli wybierzemy odcienie ciemniejsze. Pamiętajmy również, że każdą barwę musimy nieco przełamać inną, kontrastującą. W przeciwnym wypadku pomieszczenie stanie się chłodne lub nawet agresywne. By zaaranżować idealną sypialnię – przytulną i wygodną – lepiej jest wybierać nieco bardziej pastelowe kolory. Jeśli więc podjęliśmy decyzję o wykorzystaniu fioletu, skupmy się na jego delikatniejszych odcieniach – fiołkowym czy liliowym.

jak zaaranżować sypialnię

W sypialni kolory pełnią istotną funkcję

Wiele pytań zrodzi również wybór koloru dominującego w naszym pomieszczeniu. W sypialni wpływa on na nasz nastrój czy samopoczucie. Od wieków ludzie nadają barwom znaczenie metafizyczne i warto o tym pamiętać podczas aranżacji tego pokoju. Choć szara sypialnia będzie działać uspokajająco, a błękit wspomoże proces regeneracji czy odpoczynku, warto zawsze stosować kontrasty dla ożywienia wnętrza. Wszystkie elementy muszą być ze sobą zgodne i uzupełniać się.

Poświęćmy dłuższą chwilę przed zakupem wyposażenia do sypialni – mebli, dodatków czy roślin – i spróbujmy zwizualizować pomieszczenie jako całość, a nie jedynie poszczególne strefy. Z pomocą przyjdą nam doradcy do spraw dekorowania wnętrz czy programy komputerowe do samodzielnej obsługi.

Rola dodatków

Podczas aranżacji pomieszczenia nie możemy zapominać o bardzo ważnych dodatkach, które sprawią, że otrzymamy sypialnię przytulną i kolorową. Mowa oczywiście o:

 • firankach i zasłonkach,
 • doniczkach z kwiatami,
 • różnych źródłach oświetlenia.

To właśnie te dodatki sprawiają, że wnętrze zyska charakter. Dzięki nim biała lub szara sypialnia nabierze barw. Warto wybrać odcienie kontrastujące z barwą dominującą. Do białych ścian doskonale pasują srebrne lub beżowe kotary i zieleń nielicznych roślin niekwitnących. Przy pudrowym różu sprawdzi się brąz czy nawet czerń, które sprawią, że wnętrze nie będzie zbyt cukierkowe. Przy drewnianym wykończeniu natomiast dobrze będą pasować zwiewne, zielone firanki. Nie zapominajmy również o roślinach. Nawet w sypialni w bloku swoje miejsce znajdą:

 • bluszcz pospolity,
 • zielistka Sternberga,
 • skrzydłokwiat,
 • aloes zwyczajny.

Dzięki swoim zdolnościom produkcji tlenu w nocy sprawią, że sen będzie wyjątkowo przyjemny i odświeżający. Z kolei elegancki i niebanalny wygląd doda sypialni kolorów i ciepła.

Wydawałoby się, że aranżacja sypialni powinna być prosta. Wystarczy przecież wstawić łóżko, nocną szafkę i lampkę nocną. To przecież pomieszczenie, w którym nie przyjmujemy gości ani nie prezentujemy go nieznajomym. Nic bardziej mylnego. Wystrój tego wnętrza ma wpływ na nasze samopoczucie, a nawet zdrowie. Dlatego dobrze jest kierować się własnymi odczuciami niż prezentowanymi sypialnianymi inspiracjami na blogach czy w katalogach meblarskich. Niech te pomysły będą dla nas wskazówką, ale nie wyznacznikiem.

Efektowna sypialnia w bloku

Choć każdy chciałby mieć ogromną sypialnię z wielkim i rozłożystym łóżkiem, to jednak niewiele osób ma taką możliwość. To wcale nie znaczy, że mieszkając w bloku, nie można pozwolić sobie na odrobinę luksusu. Jeśli jednak dość mocno ogranicza nas powierzchnia, w pierwszej kolejności musimy zadbać, by uczynić wnętrze większym i bardziej przestronnym. Kierujmy się zasadą mniej znaczy więcej. Dotyczy to zarówno wąskiej sypialni w bloku, jak i sypialni na poddaszu. Nie starajmy się na siłę wstawiać upatrzonych w sklepie mebli. Może lepiej jest pozostawić nieco pustego miejsca, dzięki czemu będziemy lepiej spać i czuć się komfortowo?

aranżacja sypialni inspiracje

Jeśli chcemy zaprojektować wnętrze, które będzie nam służyć przez lata, poświęćmy temu procesowi nieco czasu i wysiłku. Dzięki temu nasza sypialnia posłuży nam jako schronienie i miejsce odpoczynku przez długi czas.

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: