1. Blog

Jak się żyje na warszawskich Nowodworach?

Podziel się

Redakcja
08.02.2021

Nowodwory to duże osiedle na warszawskiej Białołęce. Obszar został dosyć późno włączony do Warszawy, gdyż dopiero w 1951 roku. Jednak ma to swoje zalety, ponieważ dzięki temu rzadko spotykane są tu osiedla z wielkiej płyty. Nowodwory usytuowane są w pobliżu licznych terenów zielonych. Graniczą z takimi osiedlami, jak Tarchomin, Dąbrowska Szlachecka, Choszczówka, a także gminą Jabłonna. Dodatkowo, od zachodu oddzielone są Wisłą od dzielnicy Bielany

Nowodwory zyskują na atrakcyjności m.in. ze względu na nowo powstające inwestycje. Warto wspomnieć, że ceny nieruchomości są bardzo konkurencyjne w porównaniu do cen w innych częściach Warszawy. Ponadto infrastruktura tworzona jest pod potrzeby mieszkańców m.in. rodzin z dziećmi - w okolicy powstaje wiele szkół, placówek zdrowotnych, a także przedszkoli. Czym charakteryzuje się rynek nieruchomości na Nowodworach? Sprawdzamy. 

Jak wygląda rynek nieruchomości na Nowodworach? 

Co przemawia za atrakcyjnością rynku mieszkaniowego? Przede wszystkim świetna cena oraz dobra lokalizacja przyczyniają się do wzrostu popularności nieruchomości na Nowodworach. Ta okolica wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród zarówno mieszkańców, jak i inwestorów. Wiele osób jest zainteresowanych zakupem nieruchomości właśnie na Nowodworach - takich lokali poszukują rodziny, pracujący i obcokrajowcy. Nowodworskie mieszkania cieszą się dużą popularnością m.in. ze względu na korzystny stosunek wysokości czynszu do jakości. Ile można zarobić inwestując w mieszkania do wynajęcia w Warszawie na Nowodworach?

Wynejm krótkoterminowy, czy mieszkanie na sprzedaż?

Wynajem krótkoterminowy cieszy się sporym zainteresowaniem, wśród właścicieli nieruchomości. Jest to też świetna alternatywa na szybki zarobek. Przykładowo, w okresie akademickim mieszkania są wynajmowane studentom. Warto również dodać, że zysk z wynajmu krótkoterminowego jest znacznie wyższy niż, gdyby ten sam lokal wynająć jednej osobie. Zdecydowanie jest to opłacalna inwestycja. Jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o sprzedaż? Mieszkania na sprzedaż na Nowodworach cieszą się niesłąbnącym zainteresowaniem. Rośnie na nie popyt, jednak należy zastanowić się, które z rozwiązań będzie korzystniejsze i w przyszłości przyniesie większy zysk. Warto zatem kupować lokale położone w bardzo atrakcyjnych miejscach z punktu widzenia przyszłego Klienta.

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości na Nowodworach? Sprawdź dostępne oferty nowodworskich domów na sprzedaż na portalu GetHome.

Nowodwory - przyjazna okolica 

Nowodwory uznawane są za osiedle typowo sypialniane, ze względu na położenie. Warto wspomnieć, że osiedle zyskuje na popularności przede wszystkim dzięki przystani wiślanej. Latem między nią a innymi przystaniami kursuje prom na Wiśle. Dużym zainteresowaniem cieszą się również wały nadwiślańskie - można tam miło spędzić popołudnie na świeżym powietrzu. To właśnie w tym miejscu mieszkańcy najchętniej spędzają czas. Mogą oni wybrać się na spacer lub jeździć rowerami. Wielu z nich wybiera się również do Rezerwatu Przyrody Ławice Kiełpińskie czy na Cypelek. Oprócz tego, do dyspozycji przyszłych lokatorów są liczne restauracje, puby a także kawiarnie. 

Redakcja

Wiadomości - Nieruchomości - Finanse

O autorze

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd. Staramy się także przedstawić wiele informacji przydatnych poszukującym mieszkania czy domu w danej lokalizacji.

Znajdź i zamieszkaj

GetHome to pierwszy w Polsce portal z ofertami nieruchomości na sprzedaż i wynajem, który zapewnia maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez duplikatów ofert i reklam! Portal prezentuje ogłoszenia sprzedaży i wynajmu mieszkań oraz domów z rynku pierwotnego oraz wtórnego dając internautom bezpośredni kontakt do osób odpowiedzialnych za konkretne oferty.