placement placeholder
placement placeholder

Zalety Saskiej Kępy - dlaczego jest taka wyjątkowa?

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 21.07.2021

Saska Kępa stale przyciąga nowych mieszkańców atrakcyjnymi ofertami. Przeczytaj nasz przewodnik i dowiedź się jak się mieszka na Saskiej Kępie.

Saska Kępa to jedno z kluczowych osiedli warszawskiej dzielnicy Praga-Południe. Ze względu na jej dużą powierzchnię oraz ogromną popularność, Saska Kępa powszechnie uznawana jest za jedną z dzielnic stolicy Polski. Osiedle to posiada niezwykle atrakcyjny rynek nieruchomości, który przyciąga przede wszystkim atrakcyjnymi ofertami i dogodnymi warunkami mieszkaniowymi. Poznaj Saską Kępę z GetHome.pl.

Saska Kępa z dogodnym położeniem

Te położone na wschodnim brzegu Wisły osiedle jest obecnie miejscem tętniącym życiem. Dawniej, była to wyspa, która z prawobrzeżną Warszawą łączyła się lądem jedynie w okresie suszy. Natomiast od zawsze Saska Kępa stanowiła ważny punkt na stołecznej mapie. Przez długi okres czasu była to rekreacyjna część Warszawy, kojarzona przez warszawiaków głównie z weekendowym wypoczynkiem. Jednak jej doskonała lokalizacja blisko centrum miasta szybko została zauważona i wykorzystana w rozbudowie Warszawy. Duża rolę odegrała tu budowa mostów nad Wisłą, które stanęły na Saskiej Kępie i połączyły po dziś dzień lewobrzeżną i prawobrzeżną Warszawę. Most Łazienkowski oraz Most Poniatowski, do których bezpośredni dostęp mają mieszkańcy Saskiej Kępy, odgrywają kluczową rolę w stołecznej infrastrukturze. Zapewniają one doskonałe, szybkie połączenie praskiego osiedla ze ścisłym centrum Warszawy, a także są wykorzystywane w transporcie i komunikacji międzymiastowej.

Sprawdź ofertę nieruchomości na sprzedaż na Saskiej Kępie:

Wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy

Oprócz doskonałego położenia Saskiej Kępy względem centrum miasta, posiada ona jeszcze inne liczne zalety, które stale przyciągają tu nowych mieszkańców. Saska Kępa leży w bardzo ważnej części Pragi-Południe, szczególnie pod względem komunikacyjnym. Sąsiaduje z takimi osiedlami, jak: Kamionek, Grochów i Gocław. Saska Kępa wyróżnia się niezwykłą zabudową, przypominającą klimat miejscowości kurortowych na południu Francji. Niska zabudowa, liczne ogrody, duża liczba terenów zielonych, a także modne restauracje i bary to wizytówka praskiego osiedla. Jego najpopularniejszą częścią jest ulica Francuska, na której znajdziemy modernistyczne wille, najlepsze warszawskie restauracje oraz klimatyczny deptak.

Dogodne warunki mieszkaniowe na Saskiej Kępie

Saska Kępa zapewnia swoim mieszkańcom wyjątkowe warunki mieszkaniowe - blisko centrum Warszawy, w otoczeniu zieleni, z doskonałą infrastrukturą drogową i rozwiniętą siecią połączeń komunikacji miejskiej. Co więcej, położone bezpośrednio nad Wisłą osiedle otoczone jest od północy terenem Stadionu Narodowego, Parkiem Skaryszewskim oraz Kamionkowskim Błoniami Elekcyjnymi. Z kolei, od wschodu osiedle sąsiaduje z jednymi z największych Ogródków Działkowych w Warszawie - "Waszyngtona" i "Kolejarz", z Jeziorem Gocławskim czy z Parkiem nad Balatonem. Zachodnia część Saskiej Kępy to rozległy brzeg Wisły z dzikimi plażami, basenami i innymi punktami rekreacyjnymi, które przyciągają tu warszawiaków również z innych dzielnic. Takie uwarunkowania sprawiają, że na zakup lub wynajem mieszkania na Saskiej Kępie decyduje się coraz więcej osób.

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd.

Artykuły powiązane

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: