Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Warszawa, Grochów

  - 461 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 290 mieszkań na sprzedaż na Grochowie

  Rynek wtórny - 173 mieszkania na sprzedaż na Grochowie

  Mieszkania na Grochowie - statystyki mieszkań na sprzedaż portalu Gethome

  Mieszkania na Grochowie kawalerki:

  Na Grochowie jest 107 ofert kawalerek

  Średnia cena kawalerek to 503 095 zł

  Średni metraż kawalerek to 25 m2

  Mieszkania na Grochowie dwupokojowe:

  Na Grochowie jest 149 ofert mieszkań dwupokojowych

  Średnia cena mieszkań dwupokojowych to 785 054 zł

  Średni metraż mieszkań dwupokojowych to 42 m2

  Mieszkania na Grochowie trzypokojowe:

  Na Grochowie jest 149 ofert mieszkań trzypokojowych

  Średnia cena mieszkań trzypokojowych to 1 008 446 zł

  Średni metraż mieszkań trzypokojowych to 64 m2

  Mieszkania na Grochowie czteropokojowe:

  Na Grochowie jest 50 ofert mieszkań czteropokojowych

  Średnia cena mieszkań czteropokojowych to 1 414 207 zł

  Średni metraż mieszkań czteropokojowych to 86 m2

  Mieszkania bezpośrednio na Grochowie - oferty deweloperów

   - 290 ogłoszeń

  Mieszkania używane na Grochowie - oferty agencji nieruchomości

   - 173 ogłoszenia
  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym - Warszawa Grochów

  Warszawa to miasto, którego nie trzeba przedstawiać. Stolica jest nie tylko centralnym ośrodkiem administracyjnym, ale także najważniejszym centrum gospodarczym i kulturalnym. Miasto stwarza ogromne możliwości rozwoju i stale przyciąga nowych mieszkańców, którzy rozglądają się za własnym lokum. Gdzie warto szukać mieszkania? Grochów to obszar wydzielony z warszawskiej dzielnicy Praga-Południa. Jego atutem jest zróżnicowany rynek nieruchomości, dobra komunikacja z innymi częściami miasta oraz rozwinięta infrastruktura, które sprawiają, że żyje się tu wygodnie. Mieszkańcy mogą także liczyć na niższe ceny nieruchomości niż w obrębie centrum i Śródmieścia.

  Przeglądając ogłoszenia mieszkań na Pradze Południe, łatwo zauważyć, że wiele z ofert dotyczy osiedla Grochów.  Obszar stanowi aż 60% dzielnicy, granicząc z Kamionkami, Saską Kępą, Gocławiem i Gocławkiem. Historia osiedla sięga XIII wieku, kiedy to Grochów został założony jako wieś rycerska. Następnie obszar został stopniowo wchłonięty przez miasto, by w XIX wieku stać jednym z ważniejszych ośrodków przemysłowych. W XX wieku zaczęła się u rozwijać zabudowa willowa i wielorodzinna. Po wojnie pojawiły się PRL-owskie osiedla mieszkaniowe, a współcześnie przybywa nowoczesnych inwestycji deweloperskich. Zabudowa zorganizowana jest w większości przy głównych arteriach dzielnicy jak ul. Ostrobramska, ul. Grochowska i al. Stanów Zjednoczonych.

  Najważniejszym punktem komunikacyjnym dzielnicy jest Rondo Wiatraczna, przy którym znajduje się pętla autobusowo-tramwajowa. Komunikację ułatwia także stacja kolejki podmiejskiej oraz planowane przystanki trzeciej linii metra. Miejscem spotkań i odpoczynku mieszkańców jest Plac Szembeka oraz Park Polińskiegi i Park Znicza. Mieszkańcy mogą także skorzystać ze Skwerku na Majdańskiej oraz Parku Obwodu Praga Armii Krajowe, w których znajdują się place zabaw i zadbana zieleń. Oferty osiedla dopełnia bogata infrastruktura, a wśród niej liczne placówki edukacyjne, sklepy, punkty usługowe oraz kawiarnie i restauracje. 

  Rynek wtórny na Grochowie

  Grochów oferuje zróżnicowane opcje mieszkaniowe, od starszych bloków z czasów PRL-u po nowoczesne apartamentowce. Dostępne są zarówno mniejsze mieszkania o niewielkiej powierzchni, jak i większe apartamenty dla rodzin. Istnieje także możliwość znalezienia mieszkań do remontu lub gotowych do wprowadzenia. Szczególną popularnością cieszą się 3 pokoje lub dwupokojowe lokale o wielkości około 50 m2. Nieruchomości często posiadają balkon. Atutem jest także widna kuchnia oraz przestronna łazienka. Osoby zainteresowane kupnem nieruchomości chętnie wybierają mieszkania położone w pobliżu przystanków komunikacyjnych lub parków. Większość ofert stanową mieszkania z rynku wtórnego, choć na osiedlu nie brakuje także nowych mieszkań od deweloperów. 

  Dzielnica Grochów dynamicznie się rozwija, a inwestycje w jej infrastrukturę przyczyniają się do wzrostu jej atrakcyjności. Istnieją plany na dalszy rozwój transportu publicznego, powstawanie nowych punktów usługowych oraz modernizację istniejącej infrastruktury. Wszystko to może wpływać na wzrost wartości nieruchomości w przyszłości, co czyni zakup mieszkania dobrą inwestycją.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: