Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Dziwnów

  - 313 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 295 mieszkań na sprzedaż w Dziwnowie

  Rynek wtórny - 19 mieszkań na sprzedaż w Dziwnowie

  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym w Dziwnowie

  Dziwnów to nadmorska miejscowość położona w północno-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. Jest to atrakcyjne miasto o małej powierzchni, jednak z dużym potencjałem inwestycyjnym. Przekłada się to na zainteresowanie inwestorów oraz nowych mieszkańców, wśród których dużą popularnością cieszą się mieszkania.

  Morze Bałtyckie stanowi jeden z najważniejszych punktów turystycznych w Polsce. Z tego względu, stali bywalcy polskich plaż coraz częściej poszukują mniejszych miejscowości, które mogą zaoferować dogodne warunki mieszkalne, gwarantując im jednocześnie znacznie większy komfort, niż w zatłoczonych aglomeracjach. Takim miastem z pewnością jest Dziwnów, którego powierzchnia wynosi niecałe 5 km2, jednak liczne atrakcje oraz odpowiednie zagospodarowanie terenu sprawiają, że jest to niezwykła miejscowość.

  Dziwnów położony jest bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim, przy ujściu cieśniny Dziwny. Od południa miasto leży nad Zalewem Kamieńskim oraz nad Zatoką Wrzosowską, a w pobliżu zachodniej granicy miasta znajduje się Jezioro Martwa Dziwna. Takie położenie warunkują stworzenie odpowiedniej infrastruktury dla transportu wodnego i dlatego znajdziemy tu: Port Morski, Marinę Dziwnów z Basenem Zimowym oraz z Basenem Jachtowym, Port Jachtowy, duże falochrony wzmacniające Port Morski, a także specjalny most zwodzony. Taka infrastruktura pozwala na wykorzystywanie walorów miasta względem żeglugi morskiej i śródlądowej, a także znacząco wpływa na atrakcyjność miejscowości. W zakresie lokalizacji miasta atutem jest bezpośrednie sąsiedztwo słynnej wyspy Wolin oraz bliskość takich miast, jak Kamień Pomorski, Międzyzdroje czy Gryfice.

  Pomimo małej powierzchni miasta, lokalny rynek nieruchomości jest zróżnicowany. Tworzą go zarówno oferty nieruchomości rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Prowadzone tu w ostatnich latach liczne inwestycje deweloperskie w szczególności pobudzają lokalny rynek. Inwestorzy starają się wykorzystać dogodne uwarunkowania przyrodnicze oraz geograficzne miasta i tworzą nowoczesne inwestycje doskonale wkomponowane w otaczającą je naturę. To sprawia, że wiele osób poszukuje tu mieszkań, nie tylko w celu inwestycji i wynajmu dla turystom, ale również ze względu na chęć zamieszkania tu na stałe.

  Podobnie jak w przypadku niemal wszystkich nadmorskich miejscowości, lokalna gospodarka w dużej mierze opiera się na turystyce. Wpływa to również na wiele atrakcji przygotowanych dla przyjezdnych, które funkcjonują nie tylko latem, ale także przez resztę roku. Znajdziemy tu takie miejsca, jak: Aleja Gwiazd Sportu, Park Miniatur i Kolejek, Morskie Centrum Nauk, Porty i Przystanie, Promenada w Dziwnowie oraz wiele punktów rekreacyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszą się dziwnowskie falochrony, most zwodzony, kąpielisko morskie oraz pobliskie Jezioro Martwa Dziwna.

  Mieszkańcy i turyści mogą korzystać również ze szlaków turystycznych, dedykowanych zarówno osobom poruszającym się na rowerach, jak i tym, które preferują wyprawy piesze. Co więcej, Dziwnów jest miastem leżącym na Błękitnym Samochodowym Szlaku Turystycznym, którego trasa prowadzi przez najciekawsze zakątki województwa zachodniopomorskiego.

  Mieszkania Dziwnów - oferty

  W Dziwnowie dostępne  22 oferty mieszkań na sprzedaż o powierzchni od 25 m2 do 100 m2.

  Jeśli szukasz mieszkania w Dziwnowie, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • kawalerki na sprzedaż (3 oferty)
  • mieszkania 2 pokoje na sprzedaż (235 ofert)
  • mieszkania 3 pokoje na sprzedaż (72 oferty)
  • mieszkania 4 pokoje na sprzedaż (4 oferty)

  Dzięki filtrom znajdziesz zarówno interesujące nowe mieszkania Dziwnów, jak i mieszkania bezpośrednio Dziwnów.

  Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki gethome.pl.

  Rynek wtórny Dziwnów

  Interesuje Cię rynek wtórny? W Dziwnowie mamy 19 ofert z rynku wtórnego o powierzchni od 25 m2 do 82 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Dziwnowie to 47 m2.

  Ceny mieszkań w Dziwnowie

  Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Dziwnowie to 19 527 zł za m2;

  • średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Dziwnowie to 14 555 zł za m2 ;
  • rynek pierwotny w Dziwnowie to z kolei wydatek średnio 19 798 zł za m2.

  Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Dziwnowie?

  • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Dziwnowie znajdziesz w cenie 1 422 717 zł;
  • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Dziwnowie wynosi 19 283 zł/m2;
  • za najdroższe nowe mieszkanie z rynku pierwotnego w Dziwnowie należy zapłacić 3 562 880 zł;
  • najwyższa cena metra kw. nowego mieszkania na rynku pierwotnym sięga 42 000 zł/m2.

  Tanie mieszkania Dziwnów. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

  Według naszej bazy najtańsze mieszkanie z rynku pierwotnego w Dziwnowie to wydatek 489 530 zł. Co więcej, najniższa cena mieszkania za metr kwadratowy na rynku pierwotnym wynosi 12 400 zł/m2.

  Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 330 000 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 6 426 zł/m2.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: