Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Szczecin

  - 1 924 ogłoszenia

  Rynek pierwotny - 1 521 mieszkań na sprzedaż w Szczecinie

  Rynek wtórny - 405 mieszkań na sprzedaż w Szczecinie

  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym w Szczecinie

  Szczecin to największe miasto w województwie zachodniopomorskim i jednocześnie jego stolica. Mylnie kojarzony jako miejscowość nadmorska, choć odległość stąd do Morza Bałtyckiego to niemal 100 kilometrów. W Szczecinie jednak wody nie brakuje, bowiem jest on położony nad rzeką Odrą oraz jeziorem Dąbie. To właśnie dzięki żeglownej Odrze Szczecin jest połączony z morzem, dzięki czemu znajduje się tu port morski oraz stocznie remontowe. Miasto zajmuje powierzchnię 300 km², z czego ponad 50 km² stanowi wspomniane jezioro.

  Szczecin - miasto idealne do życia

  Szczecin stanowi centrum akademickie i kulturalne, jest także ​​ośrodkiem turystycznym oraz ośrodkiem gospodarczym regionu. W mieście nie brakuje więc rozrywki i kultury, miejsc pracy, oferty edukacyjnej, a także szerokiego dostępu do usług i handlu. Wśród największych obiektów handlowych wyróżnić można CHR Galaxy oraz CH Kaskada. Nie brakuje także miejskich targowisk oraz licznych sklepów i punktów usługowych. Na terenie Szczecina kursuje 12 linii tramwajowych, które stanowią podstawę transportu zbiorowego oraz kilkadziesiąt autobusów, które kursują po mieście oraz jego najbliższej okolicy. Do najważniejszych obiektów kulturowych należy Muzeum Narodowe, Zamek Książąt Pomorskich, Książnica Pomorska i Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza. Mieszkańcy w wolnych chwilach mogą odwiedzić także Teatr Polski, Operę na Zamku oraz liczne kina i muzea. Miasto organizuje także kilkadziesiąt imprez cyklicznych, jak na przykład Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE.

  Mieszkania znajdują się głównie w lewobrzeżnych osiedlach Szczecina, jak Centrum, Pogodno, Gumieńce czy Turzyn. Centrum jest okolicą szczególnie atrakcyjną dla studentów - miasto ma im wiele do zaoferowania. Do najpopularniejszych placówek edukacyjnych należy Akademia Morska na Starym Mieście, Pomorski Uniwersytet Medyczny 2 kilometry dalej, Uniwersytet Szczeciński w ścisłym Centrum oraz Akademia Sztuki. Ze względu na obecność studentów, Szczecin to również świetne miejsce, by kupić mieszkanie na sprzedaż pod inwestycję, w tym przypadku najem długoterminowy. Ceny mieszkań w Szczecinie są zróżnicowane i choć stale rosną, nadal daleko im do choćby stawek w stolicy. Na cenę wpływa przede wszystkim lokalizacja nieruchomości, i tu bowiem działa zasada: im dalej od centrum - tym taniej. Mimo wszystko zakup mieszkania w ścisłym centrum może być opłacalną inwestycją na lata, a chętnych na najem w tej okolicy nie brakuje.

  Mieszkania Szczecin - oferty

  W Szczecinie dostępne jest 427 ofert mieszkań na sprzedaż o powierzchni od 15 m2 do 261 m2.

  Jeśli szukasz mieszkania w Szczecinie, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • kawalerki na sprzedaż (350 ofert)
  • mieszkania 2 pokoje na sprzedaż (897 ofert)
  • mieszkania 3 pokoje na sprzedaż (489 ofert)
  • mieszkania 4 pokoje na sprzedaż (170 ofert)
  • mieszkania 5 pokoi i więcej (170 ofert)

  Dzięki filtrom znajdziesz zarówno interesujące nowe mieszkania Szczecin, jak i mieszkania bezpośrednio Szczecin.

  Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki gethome.pl.

  Rynek wtórny Szczecin

  Interesuje Cię rynek wtórny? W Szczecinie mamy 405 ofert z rynku wtórnego o powierzchni od 21 m2 do 261 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Szczecinie to 64 m2.

  Ceny mieszkań w Szczecinie

  Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Szczecinie to 11 609 zł za m2;

  • średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Szczecinie to 7 362 zł za m2 ;
  • rynek pierwotny w Szczecinie to z kolei wydatek średnio 11 894 zł za m2.

  Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Szczecinie?

  • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Szczecinie znajdziesz w cenie 4 250 000 zł;
  • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Szczecinie wynosi 27 826 zł/m2;
  • za najdroższe nowe mieszkanie z rynku pierwotnego w Szczecinie należy zapłacić 2 419 956 zł;
  • najwyższa cena metra kw. nowego mieszkania na rynku pierwotnym sięga 21 199 zł/m2.

  Tanie mieszkania Szczecin. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

  Według naszej bazy najtańsze mieszkanie z rynku pierwotnego w Szczecinie to wydatek 191 227 zł. Co więcej, najniższa cena mieszkania za metr kwadratowy na rynku pierwotnym wynosi 7 500 zł/m2.

  Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 225 000 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 3 750 zł/m2.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: