placement placeholder
placement placeholder

Kredyt 2 procent w BNP Paribas

Daniel Grzegorzek
Daniel Grzegorzek

Data publikacji: 28.07.2023

BNP Paribas jeszcze nie ma swojej oferty Bezpiecznego Kredytu 2 procent. Bank ten zamierza dołączyć do programu - wkrótce poznamy warunki.

Klienci nie mogą jeszcze składać wniosków o Bezpieczny Kredyt 2 procent w BNP Paribas. Władze tego banku nadal rozważają, czy przystąpić do programu Pierwsze Mieszkanie. Już teraz można jednak przewidzieć warunki kredytu 2 procent w BNP Paribas – na podstawie obecnej oferty kredytów hipotecznych w tym banku.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jakie mogą być korzyści z Kredytu 2 procent w BNP Paribas,
 • jak uzyskać kredyt 2 procent w BNP Paribas,
 • jakie mogą być szczegóły Kredytu 2 procent w BNP Paribas,
 • czy warto wziąć Bezpieczny Kredyt 2 procent w BNP Paribas.

Czytaj także: Kredyt 2 procent w PKO BP

Ogólne warunki Kredytu 2 procent w BNP Paribas

Oferta Kredytu 2 procent w BNP Paribas będzie odpowiadać ogólnym założeniom rządowego programu Pierwsze Mieszkanie. W jego ramach kredytobiorcy mogą otrzymać dopłaty do pierwszych 120 rat kapitałowo-odsetkowych. Przez 10 lat oprocentowanie kredytu będzie stałe, a następnie bank zacznie stosować zmienną stopę.

Kredytobiorca otrzyma Kredyt 2 procent w BNP Paribas nawet bez wkładu własnego. Umożliwi mu to gwarancja Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK), którą można uzyskać po zapłaceniu prowizji 1% (maksymalnie 1000 zł) od kwoty gwarancji. Bank przyjmie również udział własny wnioskodawcy – nie może być on wyższy niż 200 tys. zł. Nadpłata kredytu 2 procent będzie możliwa najwcześniej po upływie 3 lat od rozpoczęcia kredytowania.

Skocz do: Kredyt 2 procent w Santander Bank Polska

Kredyt hipoteczny w programie Kredyt 2 procent w BNP Paribas oraz innych bankach, które uczestniczą w programie, jest przeznaczony dla:

 • singli, małżeństw oraz gospodarstw domowych z co najmniej jednym dzieckiem,
 • osób, które dotychczas nie posiadały na własność nieruchomości mieszkalnej ani nie nabyły do niej spółdzielczego prawa – w przypadku par warunek ten muszą spełnić obie osoby, które wnioskują o kredyt,
 • wnioskodawców, którzy nie spłacają innego kredytu hipotecznego – nie można skorzystać z dopłat, jeśli został on udzielony w okresie ostatnich 36 miesięcy,
 • kredytobiorców, którzy nie ukończyli 45 roku życia – w przypadku wspólnego starania się o kredyt 2 procent warunek ten musi spełnić co najmniej jeden wnioskodawca.

Jak zakłada rządowy program, Bezpieczny Kredyt 2 procent w BNP Paribas pozwoli otrzymać finansowanie w maksymalnej kwocie:

 • 600 tys. zł – małżeństwa i gospodarstwa domowe z co najmniej jednym dzieckiem,
 • 500 tys. zł – single.

Uzyskane środki można przeznaczyć zarówno na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego, jak i wtórnego – nie obowiązuje minimalna ani maksymalna cena za 1 m2.

Będzie także można złożyć wniosek o Kredyt 2 procent w BNP Paribas na dokończenie budowy domu. Limit finansowania wyniesie w tym przypadku 150 tys. zł (małżeństwa i gospodarstwa domowe z dzieckiem) lub 100 tys. zł (single). 

Sprawdź też: Kredyt 2 procent w ING Bank Śląski 

Program Bezpieczny Kredyt 2 procent w BNP Paribas

Szczegóły Kredytu 2 procent w BNP Paribas nie są jeszcze znane, lecz najprawdopodobniej warunki będą zbliżone do standardowej oferty kredytów hipotecznych. Bank ten udziela wyłącznie kredytów ze stałym oprocentowaniem, które obowiązuje przez 5 lub 10 lat. Następnie stosuje zmienną stopę WIBOR 3M, lecz w niedalekiej przyszłości planuje posługiwać się wskaźnikiem WIRON. Okres karencji w spłacie może wynieść maksymalnie 2 lata.

Minimalna kwota finansowania to:

 • 100 tys. zł – w przypadku klientów, którzy mają konto osobiste w BNP Paribas,
 • 150 tys. zł – w przypadku pozostałych kredytobiorców.

Sprawdź również: Kredyt 2 procent w Alior Bank 

Oferta Kredytu 2 procent w BNP Paribas

Najprawdopodobniej wnioskodawcy będą mogli obniżyć marżę i dodatkowe prowizje, jeśli oprócz Kredytu 2 procent w BNP Paribas skorzystają z innych produktów tego banku. Nalicza on standardową prowizję za udzielenie kredytu w wysokości 2%, lecz można ją zmniejszyć do 0% po wykupieniu polisy na życie w BNP Paribas. Bank ten oferuje także niższe oprocentowanie, jeśli klient wnioskuje o kredyt na energooszczędną nieruchomość – potwierdzeniem tego będzie świadectwo charakterystyki energetycznej.

BNP Paribas akceptuje różne źródła dochodów kredytobiorców przy ocenie zdolności kredytowej. Nie przyjmuje natomiast zabezpieczenia umowy kredytu mieszkaniowego w formie nieruchomości, lecz jedynie środków pieniężnych.

Porównaj: Kredyt 2 procent w Pekao S.A.

Jak uzyskać Kredyt 2 procent w BNP Paribas?

Wniosek o kredyt hipoteczny w BNP Paribas będzie można złożyć osobiście w oddziale banku lub w trakcie rozmowy wideo z pracownikiem Centrum Ekspertów Online.

Przejdź do: Kredyt 2 procent w mBank 

Korzyści z Kredytu 2 procent w BNP Paribas

Oferta kredytów mieszkaniowych w BNP Paribas wyróżnia się zwłaszcza tym, że kredytobiorca może łatwo obniżyć marżę i prowizje – wystarczy, że założy w tym banku konto osobiste wraz z kartą debetową lub wykupi ubezpieczenie na życie. Sporą zaletą jest także możliwość złożenia wniosku o kredytowanie bez wychodzenia z domu – podczas wideorozmowy z doradcą.

Zobacz też: Kredyt 2 procent w VeloBanku

Kredyt 2 procent w BNP Paribas: podsumowanie

Na ten moment jeszcze nie wiadomo, czy będzie udzielany kredyt hipoteczny w programie Kredyt 2 procent w BNP Paribas. Bank ten analizuje możliwość zawarcia umowy z BGK. Na podstawie standardowej oferty kredytów hipotecznych można przypuszczać, że warunki Kredytu 2 procent w BNP Paribas okażą się atrakcyjne. Zapewne klient będzie mógł uzyskać niską stopę RRSO, jeśli wykupi w tym banku polisę na życie lub założy konto osobiste.

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Daniel Grzegorzek

Daniel Grzegorzek

Copywriter z niespełna 10-letnim doświadczeniem, były pracownik agencji badawczej, z wykształcenia socjolog. Specjalizuje się w tworzeniu treści o tematyce biznesu, finansów, nieruchomości i marketingu. Pisanie artykułów poprzedza głębokim researchem. Skomplikowane zagadnienia przedstawia w przystępny sposób.

Artykuły powiązane

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: