Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Kielce

  - 544 ogłoszenia

  Rynek pierwotny - 173 mieszkania na sprzedaż w Kielcach

  Rynek wtórny - 371 mieszkań na sprzedaż w Kielcach

  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym w Kielcach

  Kielce to stolica województwa świętokrzyskiego, a jednocześnie najważniejszy ośrodek gospodarczy, turystyczny i akademicki regionu. Położenie w paśmie malowniczych Gór Świętokrzyskich przyciąga tutaj turystów, którzy odwiedzają Kielce i okoliczne miejscowości także poza sezonem. Poza tym rokrocznie organizowane Targi Kielce regularnie przyciągają do miasta ponad 200 000 przyjezdnych, a kilkanaście szkół wyższych zapewnia także dopływ studentów z innych miast, dzięki czemu w Kielcach warto zainwestować w nieruchomości pod przyszły wynajem. Mieszkania w Kielcach również cieszą się dużą popularnością, ponieważ od lat do miasta tłumnie przeprowadzają się mieszkańcy pobliskich miejscowości (np. Jędrzejowa).

  Gdzie zamieszkać w Kielcach?

  Kielce podzielone są na 29 dzielnic (Baranówek, Barwinek, Białogon, Bukówka, Centrum, Czarnów, Dąbrowa, Dobromyśl, Dyminy, Herby, Karczówka, Łazy, Nowy Folwark, Niewachlów I, Niewachlów II, Ostra Górka, Pakosz, Piaski, Pietraszki, Podhale, Posłowice, Sieje, Skrzetle, Słowik, Szydłówek, Wielkopole, Wietrznia, Zagórze, Zalesie), które nie mają statusu jednostek pomocniczych. Podział funkcjonuje jednak w świadomości mieszkańców.

  Największą popularnością cieszą się lokale znajdujące się w ścisłym centrum miasta, najmniej warte są te leżące w nieco zaniedbanych dzielnicach Herby i Czarnów. 

  Rynek nieruchomości w Kielcach

  Od 2015 roku prawdziwy boom przeżywa kielecki rynek pierwotny. Inwestycji buduje się dużo - zarówno mieszkalnych, jak i biurowych. Bardzo szybko wyprzedają się w nich wszystkie dostępne lokale. Mieszkania w Kielcach na rynku pierwotnym zwykle liczą od dwóch do czterech pokoi o średnim lub podwyższonym standardzie, na łącznym metrażu około 60 m2.

  Działa tutaj kilkunastu deweloperów, których inwestycje wyróżniają się na tle powszechnych tutaj bloków z wielkiej płyty. Mieszkania w Kielcach na rynku wtórnym są świetną opcją dla osób o ograniczonym budżecie – zwykle sprzedaje się je w wykończeniu pod klucz, a więc są w pełni umeblowane. Ich ostateczna cena zależy od lokalizacji, standardu wykończenia oraz roku budowy i stanu technicznego budynku.

  Czy warto inwestować w nieruchomości w Kielcach?

  Mieszkaniami w Kielcach zainteresowani są studenci, osoby rozpoczynające pracę w zawodzie, turyści i uczestnicy Targów. Nieruchomości w Kielcach można łatwo sprzedać, sprzyja temu wyjątkowo dogodne usytuowanie Kielc na przecięciu kilku istotnych ciągów komunikacyjnych, w tym dróg krajowych S7 i DK7 oraz linii kolejowych łączących Warszawę, Kraków i Częstochowę. Dzięki temu lokata kapitału na w Kielcach jest świetną inwestycją na przyszłość.

  Mieszkania Kielce - oferty

  W Kielcach dostępne jest 385 ofert mieszkań na sprzedaż o powierzchni od 21 m2 do 202 m2.

  Jeśli szukasz mieszkania w Kielcach, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • kawalerki na sprzedaż (69 ofert)
  • mieszkania 2 pokoje na sprzedaż (140 ofert)
  • mieszkania 3 pokoje na sprzedaż (223 oferty)
  • mieszkania 4 pokoje na sprzedaż (97 ofert)
  • mieszkania 5 pokoi i więcej (97 ofert)

  Dzięki filtrom znajdziesz zarówno interesujące nowe mieszkania Kielce, jak i mieszkania bezpośrednio Kielce.

  Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki gethome.pl.

  Rynek wtórny Kielce

  Interesuje Cię rynek wtórny? W Kielcach mamy 371 ofert z rynku wtórnego o powierzchni od 21 m2 do 145 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Kielcach to 58 m2.

  Ceny mieszkań w Kielcach

  Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Kielcach to 9 791 zł za m2;

  • średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Kielcach to 8 566 zł za m2 ;
  • rynek pierwotny w Kielcach to z kolei wydatek średnio 9 825 zł za m2.

  Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Kielcach?

  • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Kielcach znajdziesz w cenie 1 950 000 zł;
  • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Kielcach wynosi 20 174 zł/m2;
  • za najdroższe nowe mieszkanie z rynku pierwotnego w Kielcach należy zapłacić 1 329 350 zł;
  • najwyższa cena metra kw. nowego mieszkania na rynku pierwotnym sięga 12 663 zł/m2.

  Tanie mieszkania Kielce. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

  Według naszej bazy najtańsze mieszkanie z rynku pierwotnego w Kielcach to wydatek 255 211 zł. Co więcej, najniższa cena mieszkania za metr kwadratowy na rynku pierwotnym wynosi 8 500 zł/m2.

  Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 168 000 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 4 000 zł/m2.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: