Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Środa Wielkopolska

  - 82 ogłoszenia

  Rynek pierwotny - 61 mieszkań na sprzedaż w Środzie Wielkopolskiej

  Rynek wtórny - 21 mieszkań na sprzedaż w Środzie Wielkopolskiej

  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym w Środzie Wielkopolskiej 

  Środa Wielkopolska znajduje się w województwie wielkopolskim, około 35 kilometrów od Poznania. Jej powierzchnia to zaledwie 17,98 km², a liczba ludności nie przekracza 23 tys. mieszkańców. Przez miasto przepływa Maskawa oraz Struga Średzka, a częściowo na jego terenie występuje również Jezioro Średzkie.

  Obwodnicę miasta tworzy droga krajowa nr 11, która prowadzi do Oborników, Chodzieży, Piły, Szczecinka, Koszalina i Kołobrzegu. Przez miasto przebiega także droga wojewódzka 432 (Września – Leszno). Do Środy Wielkopolskiej dojechać można także PKS-em oraz koleją, której główne kierunki to Poznań oraz Jarocin. Do wspomnianego Poznania i Jarocina dojedziemy autem w niecałą godzinę, natomiast droga do Konina zajmie około 15, godziny.

  W mieście znajduje się wiele ciekawych zabytków. Warto odwiedzić miejski rynek i zachowany historyczny układ urbanistyczny starego miasta, ratusz z połowy XIX w., Kolegiata pw. Wniebowzięcia NMP z początku XV w. oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej wraz z całą infrastrukturą. Środa posiada również kilka parków miejskich o łącznej powierzchni ponad 15 ha oraz Obszar Chronionego Krajobrazu Bagna Średzkie, częściowo umiejscowiony w granicach miasta. Ochronie podlega niemal 200 gatunków ptaków, między innymi czapla siwa, rybitwa białowąsa, czajka i żuraw.

  W Środzie Wielkopolskiej funkcjonuje kilka szkół podstawowych, Zespół Szkół Rolniczych im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, Zespół Szkół Akademickich oraz Wielkopolska Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna. Bogata tradycja sportowa pozwala na rozwijanie swoich sportowych pasji. Mieszkańcy Środy mogą skorzystać ze stadionu miejski wraz z boiskami bocznymi i boiskami ze sztuczną nawierzchnią do hokeja na trawie, kilku hal sportowych, basenu oraz sezonowego sztucznego lodowiska ŚOSiR.

  Na rynku nie ma zbyt wielu nieruchomości w Środzie Wielkopolskiej, jednak nie powinno to zniechęcać potencjalnych mieszkańców. Miasto będzie dobrym miejsce zamieszkania dla rodzin z dziećmi czy młodych dorosłych. Sama Środa nie jest dużą miejscowością, ale bliska odległość do Poznania zapewnia dostęp do wszystkich potrzebnych usług - nie brakuje tam lokali gastronomicznych; kin, teatrów i muzeów; a także licznych punktów handlowo-usługowych.

  Mieszkania Środa Wielkopolska - oferty

  W Środzie Wielkopolskiej dostępne  22 oferty mieszkań na sprzedaż o powierzchni od 27 m2 do 133 m2.

  Jeśli szukasz mieszkania w Środzie Wielkopolskiej, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • mieszkania 2 pokoje na sprzedaż (33 oferty)
  • mieszkania 3 pokoje na sprzedaż (48 ofert)
  • mieszkania 4 pokoje na sprzedaż (1 oferta)

  Dzięki filtrom znajdziesz zarówno interesujące nowe mieszkania Środa Wielkopolska, jak i mieszkania bezpośrednio Środa Wielkopolska.

  Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki gethome.pl.

  Rynek wtórny Środa Wielkopolska

  Interesuje Cię rynek wtórny? W Środzie Wielkopolskiej mamy 21 ofert z rynku wtórnego o powierzchni od 27 m2 do 133 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Środzie Wielkopolskiej to 52 m2.

  Ceny mieszkań w Środzie Wielkopolskiej

  Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Środzie Wielkopolskiej to 8 059 zł za m2;

  • średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Środzie Wielkopolskiej to 7 268 zł za m2 ;
  • rynek pierwotny w Środzie Wielkopolskiej to z kolei wydatek średnio 7 976 zł za m2.

  Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Środzie Wielkopolskiej?

  • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Środzie Wielkopolskiej znajdziesz w cenie 990 000 zł;
  • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Środzie Wielkopolskiej wynosi 10 760 zł/m2;
  • za najdroższe nowe mieszkanie z rynku pierwotnego w Środzie Wielkopolskiej należy zapłacić 533 676 zł;
  • najwyższa cena metra kw. nowego mieszkania na rynku pierwotnym sięga 8 100 zł/m2.

  Tanie mieszkania Środa Wielkopolska. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

  Według naszej bazy najtańsze mieszkanie z rynku pierwotnego w Środzie Wielkopolskiej to wydatek 319 302 zł. Co więcej, najniższa cena mieszkania za metr kwadratowy na rynku pierwotnym wynosi 7 800 zł/m2.

  Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 219 000 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 3 759 zł/m2.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: