Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Kępno

  - 11 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 0 mieszkań na sprzedaż w Kępnie

  Rynek wtórny - 11 mieszkań na sprzedaż w Kępnie

  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym w Kępnie

  Kępno to jedna z wielkopolskich miejscowości. Nieduża i spokojna - idealna do zamieszkania. Jesteś zainteresowany zakupem mieszkania w Kępnie? W tym artykule sprawdzisz, jak wygląda życie w tym mieście i co Kępno oferuje swoim mieszkańcom. Dowiesz się również jak prezentuje się lokalny rynek nieruchomości i jakie udogodnienia czekają na osoby zainteresowane zakupem własnego M.  

  Miasto nie jest duże, a liczba mieszkańców niewysoka, nie ma więc potrzeby wielu placówek edukacyjnych. W Kępnie działa kilka przedszkoli, kilka szkół podstawowych, a także szkoły średnie: Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 oraz Zespół Szkół Specjalnych. Najpopularniejszym obiektem sportowym jest hala sportowa KOSiR (Kępiński Ośrodek Sportu i Rekreacji), w której odbywają wszelkie zawody i turnieje sportowe, ale też koncerty i wydarzenia kulturalne. Do dyspozycji mieszkańców jest także boisko piłkarskie oraz dwa boiska do piłki ręcznej.

  Kluby sportowe, które działają w Kępnie to Polonia Kępno oraz TG Sokół Kępno, czyli męska drużyna siatkarska. W mieście działa kino „Sokolnia” oraz założone w 1938 Muzeum Ziemi Kępińskiej im. Tadeusza Piotra Potworowskiego. Najciekawsze zabytki Kępna to kościół rzymskokatolicki pw. św. Marcina, ratusz miejski z 1846 roku oraz unikatowy dwupoziomowy dworzec kolejowy z krzyżowym usytuowaniem peronów.

  W Kępnie znajduje się węzeł kolejowy, gdzie krzyżuje się kilka linii kolejowych. Dojedziemy stąd do Szczecina, Zakopanego, Poznania, Krakowa czy Kluczborka. Działa również dworzec autobusowy, a komunikację obsługuje PPKS Ostrów Wielkopolski. Przez miasto przebiega droga krajowa numer 11, która prowadzi przez Kołobrzeg, Piłę, Poznań, Środę Wielkopolskiej, Kluczbork i Bytom; a także droga wojewódzka numer 484, którą dojechać można do Łodzi i wielu okolicznych miejscowości.

  Kępno to bardzo atrakcyjne miejsce do zamieszkania. Wymarzoną nieruchomość można znaleźć zarówno na rynku wtórnym, jak i rynku pierwotnym. Nowe mieszkania to przede wszystkim wysoka jakość wykończenia, szereg udogodnień oraz komfort mieszkańców. Wśród deweloperskich rozwiązań coraz częściej pojawiają się rowerownie, wideodomofony, siłownie w plenerze oraz atrakcyjne tereny zielone przeznaczone na relaks i sąsiedzką integrację. Standardem są naziemne i podziemne miejsca postojowe, więc choć w Kępnie nie ma dużego ruchu - nie trzeba martwić się o parkowanie samochodu. Na nowoczesnych osiedlach z rynku pierwotnego w Kępnie coraz częściej można spotkać rozwiązania ekologiczne - specjalne zbiorniki na deszczówkę, panele fotowoltaiczne na dachu, energooszczędne oświetlenie, a także stacje ładowania do samochodów elektrycznych. Nowe mieszkania to również przestronne tarasy, balkony lub loggie, a w przypadku lokali na parterze - często przytulne ogródki. Wszystko to pozwala na codzienny kontakt z naturą.

  Mieszkanie w Kępnie – dla kogo?

  Trzeba przyznać, że Kępno to spokojna miejscowość, w której przeważa niska zabudowa rodzinna, a życie płynie tu nieco wolniej. Jest to więc świetna lokalizacja dla wszystkich, którzy szukają ciszy i sielanki. Kępno wydaje się stwarzać atmosferę zupełnej bezstresowości. Jednocześnie w mieście nie brakuje podstawowych sklepów i usług, z powodzeniem zatem załatwimy wszystkie potrzebne sprawy na miejscu, a dalsze wycieczki do dużego miasta będą na co dzień zbędne.

  Mieszkania Kępno - oferty

  W Kępnie dostępne jest 11 ofert mieszkań na sprzedaż o powierzchni [object Object].

  Jeśli szukasz mieszkania w Kępnie, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • kawalerki na sprzedaż (3 oferty)
  • mieszkania 3 pokoje na sprzedaż (6 ofert)
  • mieszkania 4 pokoje na sprzedaż (2 oferty)

  Dzięki filtrom znajdziesz zarówno interesujące nowe mieszkania Kępno, jak i mieszkania bezpośrednio Kępno.

  Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki gethome.pl.

  Rynek wtórny Kępno

  Interesuje Cię rynek wtórny? W Kępnie mamy 11 ofert z rynku wtórnego o powierzchni od 34 m2 do 104 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Kępnie to 56 m2.

  Ceny mieszkań w Kępnie

  Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Kępnie to 7 232 zł za m2;

   Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Kępnie?

   • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Kępnie znajdziesz w cenie 699 000 zł;
   • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Kępnie wynosi 8 300 zł/m2;

   Tanie mieszkania Kępno. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

   Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 286 848 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 5 700 zł/m2.

   Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

   Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

   Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: