Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Kępno

  - 9 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 0 mieszkań na sprzedaż w Kępnie

  Rynek wtórny - 7 mieszkań na sprzedaż w Kępnie

  • Wybrane dla Ciebie
  • Najnowsze
  • Najtańsze
  • Najdroższe
  • Najtańsze za m2
  • Najdroższe za m2
  • Powierzchnia (rosnąco)
  • Powierzchnia (malejąco)
  placement placeholder
  Poznaj region

  Mieszkania na sprzedaż – Kępno z bogatą ofertą

  Kępno to jedna z wielkopolskich miejscowości. Nieduża i spokojna - idealna do zamieszkania. Jesteś zainteresowany zakupem mieszkania na sprzedaż w Kępnie? W tym artykule sprawdzisz, jak wygląda życie w tym mieście i co Kępno oferuje swoim mieszkańcom. Dowiesz się również jak prezentuje się lokalny rynek nieruchomości i jakie udogodnienia czekają na osoby zainteresowane zakupem własnego M.  

  Kępno – co warto wiedzieć?

  Kępno znajduje się w regionie historycznym Kaliskie na Wysoczyźnie Wieruszowskie. Przez miasto przepływa rzeka Niesób. Powierzchnia Kępna to niecałe 8 km², a liczba ludności to zaledwie nieco ponad 14 tys. osób. Najbliższe duże miasta w okolicy to Wrocław (niecałe 80 km), Kalisz (68 km), Opole (80 km) i Częstochowa (nieco ponad 100 kilometrów odległości).

  Wykopaliska archeologiczne wskazują, że pierwsze ślady osad na tym terenie sięgają epoki brązu. Po raz pierwszy Kępno zyskało prawa miejskie w roku 1283 - początkowo było to miasto królewskie, a do rąk prywatnych zostało przekazane przez Kazimierza Wielkiego w 1365 roku. Kępno coraz bardziej podupadało wraz z każdą zmianą właściciela, aż w końcu z racji utraty rangi, straciło również prawa miejskie. Udało się je jednak odzyskać w roku 1661. Podczas II wojny światowej do miasto wkroczyły niemieckie wojska, a duża część ludności polskiej została wysiedlona. Po wojnie w Kępnie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego założyło obóz pracy nr 113. Od roku 1945 miasto znów zaczęło się rozwijać, a wokół starego miasta powstały nowe budynki, a dalej także szkoły i zakłady przemysłowe.

  Infrastruktura miejska w Kępnie

  Miasto nie jest duże, a liczba mieszkańców niewysoka, nie ma więc potrzeby wielu placówek edukacyjnych. W Kępnie działa kilka przedszkoli, kilka szkół podstawowych, a także szkoły średnie: Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 oraz Zespół Szkół Specjalnych. Najpopularniejszym obiektem sportowym jest hala sportowa KOSiR (Kępiński Ośrodek Sportu i Rekreacji), w której odbywają wszelkie zawody i turnieje sportowe, ale też koncerty i wydarzenia kulturalne. Do dyspozycji mieszkańców jest także boisko piłkarskie oraz dwa boiska do piłki ręcznej.

  Kluby sportowe, które działają w Kępnie to Polonia Kępno oraz TG Sokół Kępno, czyli męska drużyna siatkarska. W mieście działa kino „Sokolnia” oraz założone w 1938 Muzeum Ziemi Kępińskiej im. Tadeusza Piotra Potworowskiego. Najciekawsze zabytki Kępna to kościół rzymskokatolicki pw. św. Marcina, ratusz miejski z 1846 roku oraz unikatowy dwupoziomowy dworzec kolejowy z krzyżowym usytuowaniem peronów.

  W Kępnie znajduje się węzeł kolejowy, gdzie krzyżuje się kilka linii kolejowych. Dojedziemy stąd do Szczecina, Zakopanego, Poznania, Krakowa czy Kluczborka. Działa również dworzec autobusowy, a komunikację obsługuje PPKS Ostrów Wielkopolski. Przez miasto przebiega droga krajowa numer 11, która prowadzi przez Kołobrzeg, Piłę, Poznań, Środę Wielkopolskiej, Kluczbork i Bytom; a także droga wojewódzka numer 484, którą dojechać można do Łodzi i wielu okolicznych miejscowości.

  Rynek nieruchomości w Kępnie

  Kępno to bardzo atrakcyjne miejsce do zamieszkania. Wymarzoną nieruchomość można znaleźć zarówno na rynku wtórnym, jak i rynku pierwotnym. Nowe mieszkania na sprzedaż to przede wszystkim wysoka jakość wykończenia, szereg udogodnień oraz komfort mieszkańców. Wśród deweloperskich rozwiązań coraz częściej pojawiają się rowerownie, wideodomofony, siłownie w plenerze oraz atrakcyjne tereny zielone przeznaczone na relaks i sąsiedzką integrację. Standardem są naziemne i podziemne miejsca postojowe, więc choć w Kępnie nie ma dużego ruchu - nie trzeba martwić się o parkowanie samochodu. Na nowoczesnych osiedlach z rynku pierwotnego w Kępnie coraz częściej można spotkać rozwiązania ekologiczne - specjalne zbiorniki na deszczówkę, panele fotowoltaiczne na dachu, energooszczędne oświetlenie, a także stacje ładowania do samochodów elektrycznych. Nowe mieszkania na sprzedaż to również przestronne tarasy, balkony lub loggie, a w przypadku lokali na parterze - często przytulne ogródki. Wszystko to pozwala na codzienny kontakt z naturą.

  Na rynku wtórnym w Kępnie można natrafić na oferty mieszkań oraz domów. Ceny są przystępne i zaczynają się od około 5 tys. zł za metr kwadratowy. Wśród nieruchomości na sprzedaż są takie, które wymagają remontu lub drobnego odświeżenia, ale również te gotowe do zamieszkania, co może być szczególnie atrakcyjnym rozwiązaniem.

  Mieszkanie na sprzedaż w Kępnie – dla kogo?

  Trzeba przyznać, że Kępno to spokojna miejscowość, w której przeważa niska zabudowa rodzinna, a życie płynie tu nieco wolniej. Jest to więc świetna lokalizacja dla wszystkich, którzy szukają ciszy i sielanki. Kępno wydaje się stwarzać atmosferę zupełnej bezstresowości. Jednocześnie w mieście nie brakuje podstawowych sklepów i usług, z powodzeniem zatem załatwimy wszystkie potrzebne sprawy na miejscu, a dalsze wycieczki do dużego miasta będą na co dzień zbędne.

  Interesuje Cię mieszkanie na sprzedaż w Kępnie? Sprawdź najlepsze oferty na GetHome.pl i znajdź wymarzoną nieruchomość!

  Mieszkania Kępno - oferty

  W Kępnie dostępne jest 9 ofert mieszkań na sprzedaż o powierzchni od 34 m2 do 104 m2.

  Jeśli szukasz mieszkania w Kępnie, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • 3 kawalerki na sprzedaż;
  • 1 2-pokojowe mieszkanie na sprzedaż;
  • 1 3-pokojowe mieszkanie na sprzedaż;
  • 2 4-pokojowe mieszkania na sprzedaż;
  Jeśli chcesz kupić mieszkanie w Kępnie z dodatkowymi udogodnieniami, na gethome.pl znajdziesz:
  • 2 mieszkania na sprzedaż z ogródkiem;
  • 2 mieszkania na sprzedaż z balkonem;
  • 3 mieszkania na sprzedaż z tarasem.

  Nie łatwo trafić na ogłoszenie “sprzedam mieszkanie Kępno”, które spełni wszystkie oczekiwania. Dzięki filtrom gethome.pl znajdziesz zarówno interesujące nowe inwestycje od dewelopera, jak i mieszkania bezpośrednio Kępno.

  Pilnie sprzedam lub pilnie kupię mieszkanie w Kępnie? Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki katalogowi ofert nieruchomości gethome.pl.

  Rynek wtórny Kępno

  Interesuje Cię rynek wtórny? Kępno oferuje 7 ofert z rynku wtórnego o powierzchni od 34 m2 do 104 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Kępnie to 55 m2.

  Chcesz kupić mieszkanie Kępno bezpośrednio lub z pomocą pośrednika? Pilnie sprzedam lub pilnie kupię? Niezależnie czego szukasz, dzięki gethome.pl możesz zarówno znaleźć klienta zainteresowanego rynkiem wtórnym w Kępnie, jak i swoje wymarzone mieszkanie bezpośrednio od właściciela. Znajdź i zamieszkaj dzięki gethome.pl.

  Ceny mieszkań w Kępnie

  Zastanawiasz się, ile kosztują nowe inwestycje od dewelopera lub mieszkania bezpośrednio od właściciela z rynku wtórnego w Kępnie? Przeglądając ogłoszenia spod znaku "sprzedam mieszkanie Kępno", zobaczysz, że:

  • średnia cena mieszkania na sprzedaż w Kępnie to 7 510 zł za m2;
  • średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Kępnie to 5 287 zł za m2 ;

  Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Kępnie? Powtarzasz sobie "kupię mieszkanie w Kępnie", nie zważając na stawki? Uwzględnij, że jak wynika z naszej bazy:

  • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Kępnie (bezpośrednio lub z pomocą pośrednika) znajdziesz w cenie 730 000 zł;
  • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Kępnie wynosi 8 300 zł/m2;

  Tanie mieszkania Kępno. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

  Interesują Cię tanie mieszkania? Kępno bezpośrednio lub z pomocą pośrednika?

  Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 280 000 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 6 185 zł/m2.

  Tanie mieszkania Kępno? Okazja? Bezpośrednio i pilnie? Te i wiele więcej ofert znajdziesz dzięki gethome.pl.

  Oferty w okolicy

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: