Psie Pole Wrocław

Redakcja

Redakcja

10.02.2020

Co musisz wiedzieć o wrocławskiej dzielnicy Psie Pole? Sprawdź kompleksowy przewodnik na GetHome.pl.

Psie Pole może odstraszać wielu chętnych, bowiem prawobrzeżny Wrocław kojarzy się głównie z łąkami i polami. Popularności nie przysparza mu też fakt, że jeszcze do 1928 roku było ono odrębnym miastem. Jednak należy pamiętać, że ten obszar liczy prawie 100 km2 i jest bardzo zróżnicowany. Dlatego wielu potencjalnych mieszkańców może znaleźć idealny teren dla siebie.

W dodatku dzielnica ma ogromny potencjał i w przyszłości może oferować jeszcze więcej zalet. Obszar ten często bywa uważany za miasto w mieście, ponieważ nie tylko obejmuje wiele mniejszych dzielnic, ale też posiada swój rynek i centrum kulturalne.

Obszar ten jest bardzo zróżnicowany. Można tu znaleźć liczne tereny zielone, duże osiedla mieszkaniowe, a także miejsca typowo przemysłowe. Psie Pole może też pochwalić się doskonałą ofertą edukacyjną. Na tym obszarze znajdują się placówki na każdym etapie nauki. Swoje siedziby ma też kilka uczelni. Również opieka medyczna i bezpieczeństwo w dzielnicy jest doceniane przez mieszkańców.

Największą wadą Psiego Pola jest komunikacja. W planach jest kilka inwestycji, ale mieszkańcy nadal się nie mogą na nie doczekać. Obecnie dojazd do centrum dostarcza wielu trudności i zajmuje dużo czasu. Jednak nie wszyscy mieszkańcy mają potrzebę opuszczania tego terenu. Na Psim Polu znajduje się bowiem wszystko to, czego im potrzeba do życia. Dopóki jednak nie zakończą się inwestycje drogowe, to w tej dzielnicy mogą się nie odnaleźć miłośnicy typowo wielkomiejskiego życia.

Sprawdź oferty w tej dzielnicy:

oferty mieszkań na sprzedaż na wrocławskim Psim Poli

oferty domów na sprzedaż na wrocławskim Psim Polu

1. Informacje ogólne

Psie Pole – położenie na mapie Wrocławia

Psie Pole to obszar położony w północnej części miasta na wschodnim brzegu Odry. To 8 marca 1990 roku pełnił rolę dzielnicy samorządowej Wrocławia, następnie jego funkcje przejął Urząd Miejski nowo powstałej Gminy Wrocław. Nazwa Psie Pole stosowana jest do celów statycznych i nadal funkcjonuje w świadomości mieszkańców. W dodatku nadal funkcjonuje w organach administracji rządowej i specjalnej takich, jak urząd skarbowy, prokuratura, czy policja.

Psie Pole dzieli się na następujące osiedla:

 • Karłowice-Różanka – osiedle położone w północnej części Wrocławia składające się z Różanki, Karłowic, Mirowca i Polanki. Jego zabudowa to zarówno wille, domki wielorodzinne oraz niskie budynki wielorodzinne, jak i bloki z wielkiej płyty.
  Znajduje się tam zabytkowy Cmentarz Osobowicki (największy we Wrocławiu), koszary Akademii Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki, szpitale, a także kilka wydziałów Uniwersytetu Wrocławskiego.
 • Kleczków – jedyne osiedle na terenie Psiego Pola, które leży południowym brzegu Starej Odry zaledwie dwa kilometry na północ od ścisłego centrum Wrocławia. To typowo przemysłowa część miasta, ale ma ogromny potencjał deweloperski.
 • Kowale – osiedle położone w północno-wschodniej części Wrocławia. Zabudowa osiedla jest bardzo zróżnicowana, a dominują budynki dwu- lub kilkurodzinne, a także wille.
 • Lipa Piotrowska – osiedle położone w północno-zachodniej części miasta. Znajdują się tam zabudowania jednorodzinne, a także kompleksy budynków wielorodzinnych. Na terenie osiedla nie brakuje też hal fabrycznych oraz targu rolno-spożywczego.
 • Osobowice-Rędzin – osiedle, składające się z Osobowic i Rędzina, położone na zachodzie miasta. Na tym obszarze znaczną część powierzchni zajmują dawne pola irygacyjne wrocławskiej oczyszczalni ścieków, las osobowicki i rędziński, a także most Milenijny będący fragmentem obwodnicy śródmiejskiej.
 • Pawłowice – główną atrakcję osiedla stanowi pałac Kornów, który wpisano do rejestru zabytków, który obecnie stanowi Ponadregionalne Rolnicze Centrum Kongresowe. W dzielnicy dominuje budownictwo jednorodzinne typu miejskiego.
 • Polanowice-Poświętne-Ligota – osiedle, składające się z Polanowic, Poświetnego oraz Ligoty, położone w północnej części Wrocławia. Znajduje się tam zarówno zabudowa jednorodzinna, jak i kompleksy wielorodzinne.
 • Psie Pole-Zawidawie – osiedle zostało utworzone w 2004 roku z  Psiego Pola, Zakrzowa, Zgorzeliska i Kłokoczyc. Ma ono swój rynek, w którym znajdują się lokale, ławeczki oraz fontanna. Zabudowa osiedla jest bardzo zróżnicowana – można tam znaleźć domy jednorodzinne, niskie budynki wielorodzinne oraz osiedla z wielkiej płyty.
 • Sołtysowice – osiedle położone w północnej części miasta. Obecnie mocno się rozbudowuje, a dominują w nim domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej lub wolnostojącej oraz wielorodzinne w niskiej zabudowie. Na terenie osiedla swoje siedziby ma też kilka większych firm.
 • Swojczyce-Strachocin-Wojnów – osiedle obejmujące część dawnych wsi Swojczyce, Strachocin i Wojnów, a także dawnej osady Popiele. Część granic osiedla stanowi równocześnie granice Wrocławia. W tej części Wrocławia, poza budynkami mieszkalnymi, znajduje się zabudowa przemysłowa, Las Strachociński, a także przebiega przez nie część Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.
 • Świniary – osiedle położone w północnej części Wrocławia, które graniczy z gminą Wisznia Mała. Na tym obszarze dominuje zabudowa jednorodzinna, a największą atrakcję stanowi zabytkowy Pałac Stolbergów.
 • Widawa – osiedle położone w północnej części Wrocławia nad rzeką Widawą. Na jego terenie dominuje zabudowa jednorodzinna, a także niskie budownictwo wielorodzinne. Przez osiedle przebiegają dwa szlaki: Szlak dookoła Wrocławia im. doktora Bronisława Turonia oraz Szlak rowerowy Wrocław – Oborniki Śląskie.

Na tym obszarze dominuje niska zabudowa, szczególnie domy jednorodzinne i wille, ale nie brakuje tam też osiedli mieszkaniowych.

Liczba mieszkańców i zagęszczenie ludności: kto mieszka na Psim Polu?

Obszar dawnej dzielnicy Psie Pole zajmuje obszar 97,7 km², a zamieszkuje ją 93 375 osób. Natomiast gęstość zaludnienia wynosi  967,1 os./km². To sprawia, że ten obszar ma jeszcze ogromny potencjał.

Dla kogo ta dzielnica jest rekomendowana?

Psie Pole to nie jest miejsce do zamieszkania dla każdego. Jednak z pewnością znajdą się osoby, które pokochają ten rejon. Przede wszystkim jest to świetna dzielnica dla rodzin z małymi dziećmi. Znajduje się tam wiele idealnych miejsc na spacery. Pokochają również osoby, które pragną ciszy i spokoju.

Ze względu na problemy z dojazdem najlepiej odnajdą się tam osoby, które pracują lub studiują właśnie na Psim Polu. Warto też pamiętać, że w tej części miasta mieszkańcy znajdą wszystko, czego potrzebują, a ceny mieszkań są niezwykle niskie. Na Psim Polu infrastruktura handlowo-usługowo jest doskonale rozwinięta, a mieszkańcy mają do dyspozycji nawet własny rynek. Warto jednak pamiętać, że Psie Pole intensywnie się rozwija, więc mieszkanie na tym obszarze może być doskonałą inwestycją.

Czy Psie Pole to styl życia?

Jak się mieszka na Psim Polu? Na pewno ciekawie! Ten obszar często bywa nazywany miastem w mieście. Mieszkańcy są całkowicie zadowoleni z życia na tym terenie. Mają swój rynek, centrum kulturalne, a także mnóstwo ciekawych lokali. To wszystko sprawia, że mogą się poczuć jakby mieszkali w zupełnie innym miejscu.

Natomiast nie muszą całkowicie rezygnować z kontaktu z centrum Wrocławia, ponieważ dzielnica jest bardzo dobrze skomunikowana. W dodatku Psie Pole może się poszczycić ciekawą historią, która również wpływa na atrakcyjność tego obszaru.

Planowany rozwój dzielnicy

Psie Pole to stale rozwijający się obszar, na którego terenie powstaje wiele nowych inwestycji. Obecnie największą zapowiadaną zmianą ma być budowa linii tramwajowej. Niestety planowanie idzie opornie i jeszcze nie ustalono konkretnej trasy. Obecnie wybrano trzy możliwe warianty, a tramwaj na Psim Polu ma się pojawić dopiero za kilka lat.

Mieszkańcy z niecierpliwością oczekują budowy ulicy Nowolitewskiej, która ma połączyć Litewską z Krzywoustego. Jednak na razie nie ustalono, kiedy dojdzie do tej inwestycji. Wkrótce rozpocznie się natomiast remont estakad przy ul. Sobieskiego, w planach jest też budowa nowej kładki nad torami kolejowymi oraz sygnalizacji w okolicach cmentarza.

Psie Pole - atrakcje i miejsca warte zobaczenia

Psie Pole może się poszczycić bogatą historią. Przez wiele lat twierdzono, że swoją nazwę zawdzięcza zwycięskiej bitwie Bolesława Krzywoustego z niemieckim królem Henrykiem V, którą Wincenty Kadłubek przedstawił jako wielki sukces polskiej armii. Obecnie historycy twierdzą, że bitwy na Psim Polu wcale nie było, a jeśli doszło do walki to tylko do nieznaczącej potyczki. Jednak ta historia wpłynęła znacząco na atrakcyjność tego obszaru, a miejsce może bez tego pochwalić się licznymi atrakcjami.

Największym zainteresowaniem cieszy się jednak rynek, który przeszedł rewitalizację w 2013 roku. Został on wyłączony z ruchu ulicznego, więc mieszkańcy mogą spokojnie po nim spacerować. Obecnie stanowi on centrum życia Psiego Pola, a na jego terenie można znaleźć kawiarenki, małe sklepiki oraz fontannę. Atrakcje stanowią również okalające go kamieniczki, a także urokliwe, wąskie, okoliczne uliczki.

Sama zabudowa Psiego Pola jest bardzo interesująca. W dzielnicy znajduje się budynek Starej Piekarni (Krzywoustego 310), a także wiele zabytkowych XIX-wiecznych kamienic, które przeplatają się z zabudową z PRL-u. One również zasługują na uwagę, ponieważ stanowią świadectwo niezwykłej kreatywności architektów z tamtych czasów.

Na ulicy Mińskiej można zobaczyć zielono-niebieskie bloki z trójkątnymi balkonami, a na skrzyżowaniu Poleskiej i Kiełczowskiej budynek przypominający statek. Nie brakuje tam też terenów zielonych, a szczególnym zainteresowaniem cieszą się wały nad Widawą o długości 16 km, które zostały przebudowane w 2017 roku. W tym rejonie znajduje się też kilka lasów oraz parków, gdzie można podziwiać różne gatunki roślin oraz zwierząt.

Czy Psie Pole to bezpieczna dzielnica?

Psie Pole prowadzi w ankietach na najbezpieczniejszą dzielnicę przeprowadzanych wśród mieszkańców. Rzeczywiście jest tam w miarę spokojnie, a do poważniejszych przestępstw dochodzi niezwykle rzadko. To sprawia, że ludzie czują się tam bezpiecznie i nie odczuwają zagrożenia.

Psie Pole: oferta dla dzieci

Na Psim Polu nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych mieszkańców. Na tym obszarze znajduje się aż kilkanaście placów zabaw oraz klubów malucha. Najpopularniejszy z nich znajduje się w Parku Jedności, który jest bardzo lubiany przez mieszkańców.

Zapoznaj się również z informacjami o pozostałych wrocławskich dzielnicach:

2. Komunikacja na Psim Polu

Ile trwa dojazd z Psiego Pola do centrum?

Mieszkańcy Psiego Pola mogą mieć problem z dojazdem do centrum. W dzielnicy funkcjonuje jedynie transport autobusowy, który może sprawiać trochę problemów. W normalnych warunkach podróż na Plac Dominikański trwa ok. 30-40 minut. Niestety, często droga trwa zdecydowanie dłużej z powodu korków, niesprzyjającej pogody, a nawet wypadków. Warto jednak pamiętać, że Psie Pole to rozległy obszar i znajdują się na nim również osiedla położone blisko centrum z dobrym dojazdem w inne rejony Wrocławia.

Tramwaje na Psim Polu:

Obecnie na terenie Psiego Pola nie funkcjonują żadne linie tramwajowe. Od kilku lat trwają prace nad tym, aby to zmienić. Na razie jednak nie powstały żadne konkretne plany. Chociaż mieszkańcy sugerują, że tramwaje mogłyby zmniejszyć korki na tym obszarze, to wszystko wskazuje na to, że pojawią się one najwcześniej za 4 lata.

Autobusy na Psim Polu:

Autobusy to główny środek transportu na Psim Polu, ich uzupełnienie mogą stanowić jedynie pociągi regionalne. Autobusy na Psim Polu kursują całą dobę. Najważniejsze linie to:

 • Linia autobusowa nr 911 – łącząca Psie Pole z Placem Grunwaldzkim,
 • Linia autobusowa nr 924 – łącząca Psie Pole z Galerią Dominikańską i Rakowem,
 • Linia autobusowa D – autobus pospieszny kursujący łączące różne części Psiego Pola z Zajezdnią Obornicką.

Dworce/zajezdnie

Na tym obszarze znajduje się stacja kolejowa Wrocław Psie Pole, na którym zatrzymują się pociągi osobowe przewoźników Przewozy Regionalne oraz Koleje Dolnośląskie. Znajduje się tam również Zajezdnia Obornicka, która od 2015 roku jest jedyną zajezdnią w mieście. To właśnie tam stacjonuje cały tabor autobusów miejskich.

Psie Pole – ścieżki rowerowe

Psie Pole jest dzielnicą przyjazną rowerzystom. Mieszkańcy chwalą położenie i długość ścieżek rowerowych. Bez problemu można dojechać nimi do celu bez zjeżdżania na ulicę. Natomiast dojazd do centrum zajmuje ok. 45 minut, więc rower jest często wybieranym środkiem transportu przez mieszkańców Psiego Pola.

Komunikacja na Psim Polu: główne ulice

Największą oś komunikacyjną tego obszaru stanowi ulica Jana Kasprowicza. Kolejne popularne trasy na Psim Polu to Sobieskiego i Krzywoustego. Niestety w roku szkolnym z reguły są zakorkowane i często dochodzi na nich do wypadków. W dodatku przez Psie Pole przebiega odcinek obwodnicy śródmiejskiej, który ułatwia bezproblemowe przemieszczanie się do innych części miasta.

Na tym obszarze znajduje się również droga krajowa E-67. To sprawia, że Psie Pole jest dobrze skomunikowane nie tylko z innymi ważnymi punktami Wrocławia, ale też innymi miastami.

Komunikacja na Psim Polu: planowane inwestycje drogowe

Na Psim Polu stale trwają różne prace, które mają usprawnić transport drogowy. Niestety zdaniem mieszkańców są one niewystarczające i starają się, aby wprowadzić więcej usprawnień w tej okolicy. Na lata 2021-2024 zaproponowano remont estakad przy ul. Sobieskiego, w planach jest też budowa nowej kładki nad torami kolejowymi oraz sygnalizacji w okolicach cmentarza.

Mieszkańcy z niecierpliwością oczekują budowy ulicy Nowolitewskiej, która ma połączyć Litewską z Krzywoustego. Jednak na razie nie ustalono, kiedy dojdzie do tej inwestycji. 

Natomiast w planach jest doprowadzenie tramwaju na Psie Pole. Przypuszcza się, że będzie to największa inwestycja w tym rejonie. Jednak obecnie nie ma konkretnych planów, w jaki sposób będzie on przebiegał. Obecnie brane są pod uwagę trzy trasy, a prace nad budową mają się rozpocząć dopiero za kilka lat.

Możliwe warianty przebiegu tramwaju na obszarze Psiego Pola to:

 • wzdłuż ul. Brücknera i Krzywoustego do rynku Psiego Pola, obok centrum handlowego Korona,
 • z ul. Toruńskiej przez pola na Kowalach do okolic mostu Krzywoustego,
 • z mostów Chrobrego przez ul. Mydlaną i Zgorzelisko do ul. Litewskiej.

Bez względu na to, która trasa zostanie wybrana, to konieczna będzie budowa nowego mostu na Widawie.

Ocena redakcji

Komunikacja na Psi Polu stoi na średnim poziomie. Mieszkańcy domagają się inwestycji, które usprawnią dojazd do centrum i innych części miasta. Natomiast poruszanie się po obszarze Psiego Pola jest bardzo wygodne, dzięki doskonałym połączeniom autobusowym.

3. Edukacja na Psim Polu

Żłobki i przedszkola na Psim Polu

Rodzice z pewnością będą zadowoleni z oferty żłobków. Na tym obszarze działa placówka publiczna i kilkanaście prywatnych. Rodzicie chwalą sobie ich ofertę i nie narzekają na dostępność miejsc.

Nie mogą też narzekać na ofertę przedszkoli. Na terenie dzielnicy działa kilkanaście placówek publicznych, wśród których można znaleźć też integracyjne. Na Psim Polu znajduje się też kilkanaście przedszkoli prywatnych, a wśród nich można znaleźć placówki integracyjne i językowe. Oferta przedszkoli jest bardzo bogata, jednak mogą pojawić się problemy z dostępnością miejsc.

Szkoły podstawowe: edukacja na Psim Polu

Oferta szkół podstawowych na Psim Polu również przedstawia się obiecująco. Na tym obszarze działa kilkanaście państwowych placówek. Nie brakuje też prywatnych szkół podstawowych. Rodzice nie narzekają na ich ofertę. Na Psim Polu działają różne typy szkół podstawowych: nie brakuje placówek integracyjnych oraz językowych.

Natomiast najbardziej popularną prywatną placówką jest Szkoła Podstawowa Futuro, w której kadra jednocześnie dba o rozwój fizyczny, psychiczny i duchowy każdego ucznia. Placówka oferuje też poszerzony program nauki języków obcych. Rodzice nie zgłaszają też problemów z dostępnością miejsc w szkołach podstawowych na Psim Polu.

Czy łatwo się dostać do żłobka i szkoły podstawowej na Psim Polu?

Oferta żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych na Psim Polu jest bardzo bogata. Na tym obszarze znajduje się wiele placówek oferujących różnorodne programy. Rodzice nie narzekają więc na program edukacyjny dzielnicy. Nie pojawiają się też problemy przy rekrutacji do żłobka. Natomiast mogą się pojawić trudności z dostaniem się do przedszkola. A czy łatwo się dostać do podstawówki? W tej kwestii rodzice nie zgłaszają żadnych problemów.

Licea i technika na Psim Polu: szkoły średnie dzielnicy

Na terenie Psiego Pola działa też kilka szkół średnich. Znajduje się tam kilka liceów ogólnokształcących, z czego jedna dla dorosłych. Najpopularniejszą szkołą średnią na tym obszarze jest Społeczne Liceum Ogólnokształcące ASSA, w której kładzie się nacisk na umiejętność samodzielnego organizowania pracy i uczenia się, a nauczyciel pełni jedynie rolę doradcy.

Na uwagę zasługuje też Zasadnicza Szkoła Zawodowa Lotniczych Zakładów Naukowych, w której znajduje się również technikum i branżowa szkoła I stopnia.

Popularne szkoły na Psim Polu: poznaj renomowane placówki edukacyjne

Na Psim Polu znajduje się jedna z najlepszych szkół oficerskich w Polsce, czyli Akademia Wojsk Lądowych im. T. Kościuszki. Na tym obszarze działa również Międzynarodowa Wyższa Szkoła Spedycji i Transportu. Swoje budynki na Psim Polu ma także Uniwersytet Wrocławski. Znajdują się tam instytuty socjologii, politologii oraz filozofii. Mieszkańcy osiedli graniczących z centrum mają też dobry dojazd do innych uczelni.

Ocena redakcji

Oferta edukacyjna Psiego Pola nie przedstawia się najgorzej. Na tym terenie znajdują się liczne placówki na każdym etapie nauki. Oferta edukacyjna dzielnicy jest bardzo różnorodna, a rodzice nie narzekają na dostępność miejsc w szkołach. Problemy mogą się poradzić jedynie przy rekrutacji do przedszkola.

Na uwagę zasługuje też oferta szkół wyższych, ponieważ działa tam jedna z najlepszych szkół oficerskich w kraju, a także kilka instytutów Uniwersytetu Wrocławskiego.

4. Jak się mieszka na Psim Polu? Parki i rekreacja w dzielnicy

Mieszkańcy Psiego Pola nie będą też narzekać na obecność terenów zielonych, gdzie można obserwować różne gatunki roślin oraz zwierząt. Obrzeża dzielnicy otaczają aż trzy lasy: Rędziński, Osobowicki czy Sołtysowicki. Nie brakuje tutaj też różnych parków, m.in. Park Jana Kasprowicza, Park Marii Dąbrowskiej. Tak więc Psie Pole stanowi obszar, który sprzyja rekreacji i bez problemu można znaleźć w nim idealne miejsca na spacer czy jogging.

Oferta sportowa dzielnicy również jest bardzo ciekawa. Na terenie Psiego Pola znajduje się kilka klubów fitness. Jednak to nie koniec sportowych atrakcji! W Centrum Korona mieszkańcy mogą korzystać z toru kartingowego oraz gokartowego. Mieszkańcy mają też do dyspozycji halę sportową, w której mogą grać w squasha. Ponadto, przy Alei Poprzecznej znajduje się driftownia, a przy ul. Irkuckiej centrum nurkowania. To wszystko sprawia, że mieszkańcy bez problemu mogą się sprawdzić w różnych dyscyplinach sportowych.

5. Gastronomia i kultura

Mieszkańcy Psiego Pola na pewno nie będą narzekać na ofertę gastronomiczną. Na tym obszarze działa wiele ciekawych lokali, a jedzenie w nich jest w przystępnych cenach. Wiele z nich oferuje też dostawę na telefon i dania na wynos.

Na uwagę z pewnością zasługuje Browar Stu Mostów, gdzie znajduje się niezwykle klimatyczna restauracja z daniami na bazie piwa. Na rynku Psiego Pola znajduje się natomiast Czak Ku Bistro, które jest polecane przez wiele osób. W lokalu można trafić na bardzo oryginalne dania. Na Psim Polu nie brakuje też klimatycznych kawiarni oraz barów, więc mieszkańcy nie mają problemu z wyborem odpowiedniego miejsca.

Życie kulturalne Psiego Pola toczy się w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Fama utworzonym w 2016 roku na terenie dawnego kina. Mieszkańcy znajdą tam bibliotekę, różne laboratoria oraz centrum cyrku. Organizowane są tam różnorodne warsztaty i zajęcia, a także wydarzenia cykliczne. Na terenie Psiego Pola znajduje się też multipleks Cinema City w Centrum Handlowym Korona. Kolejnym godnym uwagi miejscem jest Wrocławski Teatr Piosenki, który specjalizuje się w spektaklach muzycznych i kabaretowych z nutką nostalgii.

6. Zdrowie na Psim Polu

Jakość powietrza w całym Wrocławiu przedstawia się bardzo dobrze. A jak wygląda sytuacja na Psim Polu? Wydawać by się mogło, że częste korki mogą negatywnie wpływać na stan powietrza. Jednak tak się nie dzieje! Jakość powietrza na Psim Polu określa się jako dobrą i rzadko dochodzi tam do przekroczenia norm pyłów. Przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być liczne zielone tereny. Mieszkańcy mogą więc bez problemu spędzać czas na dworze.

A jak się przedstawia stan wody? Czy można pić kranówkę? Ogólnie woda we Wrocławiu jest ściśle kontrolowana, a do jej uzdatniania wykorzystuje się nowoczesne technologie. Na Psim Polu kranówka często jest zdrowsza niż woda butelkowa i posiada wiele witamin oraz minerałów. Dlatego jeżeli nie podejrzewa się problemów z instalacją w budynku, to bez problemu można pić wodę z kranu. W razie wątpliwości pozostaje możliwość zlecenia jej badania w specjalistycznym laboratorium.

Na Psim Polu również opieka medyczna pozostaje na doskonałym poziomie. Na tym obszarze działa aż 10 placówek szpitalnych, a największa z nich to Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. Gromkowskiego. Na tym obszarze znajdują się również m.in. Szpital dla Dzieci i Młodzieży, Szpital Rehabilitacyjny czy Szpital im. św. Jana Pawła II. Mieszkańcy nie mają więc problemów z dostaniem się do odpowiedniej placówki.

Dodatkowo, na Psim Polu swoją siedzibę ma kilka przychodni państwowych i prywatnych ogólnych np. Luxmed czy Medicover, a także kilkanaście specjalistycznych. To sprawia, że nie pojawiają się problemy z dostaniem się do lekarzy pierwszego kontaktu i specjalistów. Na obszarze Psiego Pola działa też sieć aptek, a część z nich jest otwarta całodobowo.

7. Psie Pole: sklepy, hipermarkety i lokalne bazary

Mieszkańcy Psiego Pola mogą być zadowolenie z infrastruktury handlowo-usługowej. Na tym obszarze znajdują się liczne sklepy i galerie handlowe. Mieszkańcy mogą wybierać wśród lokalnych placówek, a także dużych sieci typu Kaufland, Auchan, Lidl, czy Biedronka.

Na terenie Psiego Pola znajdują się też liczne galerie i pasaże handlowej długoletnią tradycją. Centrum Korona to jedna z najstarszych tego typu placówek w Polsce. W jej sąsiedztwie znajduje się Park Handlowy Młyn, a razem tworzą ogromny kompleks idealny dla miłośników zakupów. Na terenie obiektów znajdują się liczne sklepy, a także placówki usługowe.

Kolejną wartą uwagi galerią na Psim Polu jest Centrum Handlowe Marino, czyli najstarsza galeria handlowa we Wrocławiu. Obiekt mieści się blisko Autostradowej Obwodnicy, co sprawia, że chętnie odwiedzają go nie tylko mieszkańcy, ale osoby przyjezdne. W galerii można znaleźć nie tylko popularne sieciówki, ale też niszowe marki, które zyskują wielu wielbicieli.

Na terenie Psiego Pola znajduje się też Galeria Kiełczkowska, gdzie swoje siedziby ma wielu przedstawicieli branż biznesowych. Mieszkańcy chętnie też robią zakupy w Pasażu Handlowym przy ulicy Bolesława Krzywoustego, a także w galerii handlowej Czerwona Torebka przy Kiełczowskiej. Na Psim Polu jest też doskonały dostęp do usług branży beauty: działa tam wielu fryzjerów i kosmetyczek.

Mieszkańcy mogą też robić zakupy na targach i bazarach, których na Psim Polu nie brakuje. Ogromną popularnością cieszy się Targowisko „Na młynie”, na którym można kupić praktycznie wszystko: odzież, meble, naczynia, sprzęt ogrodniczy, AGD, chemię z Niemiec, a także wiele różnych staroci. Na terenie targowiska znajdują się również specjalistyczne sklepy, np. z antykami. To sprawia, że miejsce to jest rajem zakupowym dla wielu osób.

Kolejne miejsce to Targowisko Targpiast, gdzie można kupić przede wszystkim warzywa i owoce oraz inne artykuły spożywcze. Na miejscu znajduje się także kompleks gastronomiczny. Na obszarze Psiego Pola można też znaleźć kilka mniejszych targowisk, które cieszą się popularnocią wśród mieszkańców.

8. Wady i zalety mieszkania na wrocławskim Psim Polu

Jak się żyje na Psim Polu?

Zalety:

 • doskonale rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa,
 • dużo terenów zielonych,
 • dobrze zaplanowane ścieżki rowerowe,
 • wiele atrakcyjnych miejsc,
 • duża przestrzeń i spokój,
 • niskie ceny,
 • zagłębie przemysłu zapewniające pracę,
 • doskonała opieka medyczna.

Wady:

 • częste korki,
 • słaby dojazd w inne części miasta,
 • problemy z dostępnością miejsc w przedszkolach,
 • wolno postępujące inwestycje drogowe.

Ocena redakcji

Psie Pole to rozwijający się obszar, który z pewnością pokocha wiele osób. Ma on mnóstwo zalet i stale się rozwija, a największe wady dotyczą transportu w inne części miasta. Jednak obecnie trwają prace nad planami, które mają go usprawnić. Wielu mieszkańców też nie odczuwa potrzeby podróży w inne rejony Wrocławia, ponieważ uważają, że na Psim Polu jest wszystko, co potrzebne do życia. Dla tej grupy częste korki na drogach prowadzących do centrum nie stanowią żadnego problemu.

9. O tym się mówi na Psim Polu

Psie Pole to nietypowy rejon we Wrocławiu, który nazywany jest miastem w mieście. Mieszkańcy tego obszaru z reguły są zadowoleni z warunków tam panujących. Jedynym powodem do narzekań są częste korki i kiepski dojazd w niektóre rejony Psiego Pola. Z niektórych rejonów naprawdę trudno dojechać do centrum, szczególnie przy złej pogodzie lub kolizjach drogowych.

Co jakiś czas zapowiadane są różne rewitalizacje, ale kończy się na planach. Mieszkańcy natomiast twierdzą, że tylko utworzenie linii tramwajowej mogłoby rozwiązać problem. Tej jednak obecnie nie ma w planach. Na szczęście, na obszarze Psiego Pola mieszkańcy mają wszystko, co im potrzebne do życia i wielu z nich nie odczuwa potrzeby podróży w inne rejony Wrocławia.

 

Źródło zdjęcia głównego: https://www.tuwroclaw.com/

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd. Staramy się także przedstawić wiele informacji przydatnych poszukującym mieszkania czy domu w danej lokalizacji.

Znajdź i zamieszkaj

GetHome to pierwszy w Polsce portal z ofertami nieruchomości na sprzedaż i wynajem, który zapewnia maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez duplikatów ofert i reklam! Portal prezentuje ogłoszenia sprzedaży i wynajmu mieszkań oraz domów z rynku pierwotnego oraz wtórnego dając internautom bezpośredni kontakt do osób odpowiedzialnych za konkretne oferty.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: