- Dla profesjonalistów
- Analizy eksperta
- Architektura
- Branżowe newsy
- Dzielnice
- Finanse i prawo
- Gdzie zamieszkać?
- Jak urządzić?
- Lifestyle
- Strefa wiedzy
- Wzory umów
Co warto zobaczyć na Pradze-Północ?
Praga-Północ nie taka straszna, jak ją malują. Choć ma opinię jednej z najmniej bezpiecznych dzielnic, można tu poczuć ducha przedwojennej Warszawy. Po prawej stronie Wisły czeka szereg atrakcji a jej klimatyczny charakter zachęca do odwiedzin. Praga-Północ - co warto zobaczyć w tej części stolicy? Poznaj nasze rekomendacje.
Szukasz mieszkania w prawobrzeżnej Warszawie? Sprawdź: Mieszkania na sprzedaż Praga-Północ
Klimatyczna Praga
Jedni ją kochają, inni wręcz przeciwnie. O dzielnicy Praga-Północ krążą różne legendy. Jedno jest jednak pewne. Tylko tutaj można poczuć klimat przedwojennej Warszawy. To unikalne miejsce na mapie stolicy, gdzie zachowały się relikty przeszłości - kamienice, podwórka z kapliczkami, fragmenty ozdobnej sztukaterii. Jakie atrakcje oferuje Praga-Północ? Ulica Brzeska, Targowa i Ząbkowska przeszły modernizację – i to niemałą. Co nowego na Pradze można zwiedzić? Przekonaj się sam.
Źródło zdjęcia: fot. Adam Stepien, Agencja Gazeta
Jakie miejsca warto jeszcze odwiedzić po praskiej stronie Wisły? Dzielnica Praga-Północ oferuje moc atrakcji.
Gdzie zjeść? Warszawa Praga-Północ
Bar Ząbkowski - ul. Ząbkowska 2
Gdzie zjeść w Warszawie i poczuć klimat jak u Barei? Odpowiedź jest jedna. Na Pradze-Północ. Bar Ząbkowski to jedna z najstarszych stołówek na kulinarnej mapie stolicy. Zlokalizowany w wyremontowanej Kamienicy Szejna i Tychońskiego, wciąż cieszy się sporą popularnością. I choć sztućce przykute łańcuchem do stołu i przykręcone talerze - na szczęście odeszły do lamusa, u zbiegu ulic Targowej i Ząbkowskiej wciąż możemy przywoływać czasy PRL-u.
Bar Rusałka - ul. Floriańska 14
Kolejne kroki w poszukiwaniu smacznego jedzenia i retransmisji wspomnień, warto postawić nieopodal Parku Praskiego i warszawskiego zoo. To tu znajduje się niewielki bar mleczny, który już od kilkunastu lat karmi okolicznych mieszkańców i nie tylko. Charakterystyczne ceraty w żółto-białą kratę, obite boazerią ściany, obsługa w fartuszkach - to trzeba zobaczyć.
Pyzy, flaki gorące - ul. Brzeska 29/31
Ta miejscówka to prawdziwa perełka warszawskiej Pragi. Zlokalizowana tuż przy Bazarze Różyckiego, wypełniona jest po brzegi i to chwilę po otwarciu. Kuchnia typowo polska - pyzy, kopytka, knedle, gulasz, podawane z różnymi sosami i dodatkami. Wszystkie serwowane w słoikach, które później można zabrać do domu.
Źródło zdjęcia: fot. Kuba Atys, Agencja Gazeta
Interesują Cię atrakcje zlokalizowane w konkretnej części Warszawy? Sprawdź nasz przewodnik po prawobrzeżnych dzielnicach:
- Targówek - co warto zobaczyć?
- Praga-Południe - co warto zobaczyć?
- Wawer - co warto zobaczyć?
- Wesoła - gdzie na weekend?
- Rembertów - nie tylko sypialnia Warszawy
Praga-Północ: Gdzie na piwo?
Rozgardiasz – ul. Ząbkowska 16/30
Nowe miejsce na praskiej mapie imprezowej coraz bardziej zyskuje na popularności. Nic dziwnego. Piwo kraftowe, dobre jedzenie i klimatyczna atmosfera – to nie jedyne atuty pubu Rozgardiasz.
La Playa – Wybrzeże Helskie 1/5
Fala gorących rytmów przyciąga na praski brzeg – warszawskiego raju w centrum miasta. W sezonie letnim, w ciągu dnia La Playa zaprasza na chillout, wieczorem na tańce w rytm najlepszych i najpopularniejszych hitów. Dużym zainteresowaniem cieszy się cykl niedzielnych imprez – Fiest en La Playa. Salsa w wielkim mieście to wydarzenie, w którym warto wziąć udział niezależnie od wieku.
Źródło zdjęcia: inyourpocket.com
Centrum Praskie Koneser – Plac Konesera
Każdy przewodnik po Pradze sugeruje, żeby koniecznie odwiedzić Centrum Praskie Koneser. Nic dziwnego. Ciekawe eventy, jedzenie, moda, design, sztuka – to nowa, energetyczna odsłona dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek. Warto zwrócić uwagę na tematyczne wydarzenia: pokazy filmowe, sesje jogi, wystawy i targi. Plac Konesera to przestrzeń łącząca pokolenia. Restauracje, kawiarnie, bary, hotel, muzea – każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Kulturalna Warszawa – atrakcje Pragi
Muzeum Polskiej Wódki – Plac Konesera
Polska Wódka, znana i doceniana na całym świecie, doczekała się swojego muzeum. W Centrum Praskim Koneser, na warszawskiej Pradze sprawdzisz ile butelek tego trunku potrzeba do zbudowania wieży wielkości Pałacu Kultury, a także który zespół muzyczny zagrał w Warszawie w zamian za wagon Polskiej Wódki.
Źródło zdjęcia: muzeumpolskiejwodki.pl
Muzeum Warszawskiej Pragi – ul. Targowa 50/52
Jak najszybciej przyswoić wiedzę o praskiej stronie Wisły? Samemu ją współtworząc. Taką możliwość oferuje Muzeum Warszawskiej Pragi. Lekcje muzealne, Pracownia Rzemieślnicza, Prawobrzeżni, Muzeum dla Maluchów, Mapa Archiwum Historii Mówionej – to tylko niektóre inicjatywy instytucji, która angażuje lokalne środowisko. Zdecydowanie warto tu wpaść.
Galeria Szuflada – ul. Kawęczyńska 4
W przeszło 100-letniej kamienicy na warszawskiej Pradze mieści się jeden z najważniejszych punktów na artystycznej mapie stolicy. Galeria Szuflada, jak podkreślają właściciele, powstała z sentymentu do przedmiotów dawnych lat. Pełna skarbów szuflada to miejsce, w którym znajdziemy dosłownie wszystko – unikalne pamiątki, nietuzinkowe nakrycia głowy, torebki, figurki, rzeźby i obrazy.
Szukasz atrakcyjnej nieruchomości na Pradze-Północ? Sprawdź oferty na poszczególnych jej częściach:
Subskrybuj „Gethome” na Google News
Artykuły powiązane
08.10.2024, Redakcja
Targi domów i mieszkań w Warszawie: kolejna szansa na mieszkanie, dom lub kredyt w stolicy
Zapraszamy na ostatnią w tym roku, jesienną edycję Targów Mieszkań i Domów oraz Targów Nieruchomości Inwestycyjnych INRE na terenie Expo XXI 12. i 13. października będzie można sprawdzić oferty deweloperów, doradców kredytowych, agentów nieruchomości i projeZapraszamy na ostatnią w tym roku, jesienną edycję Targów Mieszkań i Domów oraz Targów Nieruchomości Inwestycyjnych INRE na terenie Expo XXI 12. i 13. października będzie można sprawdzić oferty deweloperów, doradców kredytowych, agentów nieruchomości i projektantów wnętrz. Jak zawsze na targach organizowanych przez spółkę Nowy Adres, nie zabraknie dawki rzetelnych informacji i porad na temat tego, jak znaleźć, kupić, sfinansować i urządzić swoje nowe mieszkanie.
29.02.2024, Dominika Perkowska
Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa: czym jest najstarsza spółdzielnia w Polsce?
Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa, znana jako WSM, stanowi kluczowy element krajobrazu mieszkaniowego Warszawy. Jako jedna z najstarszych spółdzielni mieszkaniowych w mieście, WSM odgrywa istotną rolę w zapewnianiu mieszkańcom odpowiednich warunków mieszkaniowych. Jej historiWarszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa, znana jako WSM, stanowi kluczowy element krajobrazu mieszkaniowego Warszawy. Jako jedna z najstarszych spółdzielni mieszkaniowych w mieście, WSM odgrywa istotną rolę w zapewnianiu mieszkańcom odpowiednich warunków mieszkaniowych. Jej historia sięga początków lat dwudziestych XX wieku, a dzisiaj nadal kontynuuje misję zapewniania bezpiecznych i dostępnych cenowo mieszkań dla społeczności Warszawy. Czym właściwie jest Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa? Sprawdzamy!
13.02.2023, Redakcja
Gdzie zamieszkać w Warszawie? Najdroższe i najtańsze dzielnice
Lokalizacja mieszkania wpływa łatwość dotarcia do pracy czy szkoły, dostępność najważniejszych usług (sklepy, przychodnie, gastronomia, sport, rozrywka) czy terenów zielonych, a także bezpieczeństwo i spokój. Jej właściwy wybór może mieć zatem znaczący wpływ na jakość życia. WarLokalizacja mieszkania wpływa łatwość dotarcia do pracy czy szkoły, dostępność najważniejszych usług (sklepy, przychodnie, gastronomia, sport, rozrywka) czy terenów zielonych, a także bezpieczeństwo i spokój. Jej właściwy wybór może mieć zatem znaczący wpływ na jakość życia. Warszawa jest olbrzymim i bardzo różnorodnym miastem, w którym każdy znajdzie miejsce dla siebie. Lokalizacje znacząco wpływają jednak na ceny nieruchomości. Dowiedz się, gdzie zamieszkać w Warszawie i czym różnią się poszczególne dzielnice.
29.10.2021, Redakcja
Kamionek - historyczne osiedle Warszawy
Kamionek to jedno z warszawskich osiedli, położonych na prawym brzegu Wisły. Jest to osiedle, które dynamicznie zdobywa popularność, poprzez liczne inwestycje i renowacje historycznych budynków. Sprawdź, co dokładnie przyciąga nowych mieszkańców i turystów na warszawski KKamionek to jedno z warszawskich osiedli, położonych na prawym brzegu Wisły. Jest to osiedle, które dynamicznie zdobywa popularność, poprzez liczne inwestycje i renowacje historycznych budynków. Sprawdź, co dokładnie przyciąga nowych mieszkańców i turystów na warszawski Kamionek.
27.10.2021, Redakcja
Dlaczego warto zamieszkać na warszawskim Aninie?
Anin to warszawskie osiedle położone w prawobrzeżnej części stolicy Polski. Osiedle należy do dzielnicy Wawer i zlokalizowane jest w jego północno-wschodnim sektorze. Anin znany jest przede wszystkim z doskonałych warunków życiowych, na którą wpływ ma m.in bagctwo natury. Razem Anin to warszawskie osiedle położone w prawobrzeżnej części stolicy Polski. Osiedle należy do dzielnicy Wawer i zlokalizowane jest w jego północno-wschodnim sektorze. Anin znany jest przede wszystkim z doskonałych warunków życiowych, na którą wpływ ma m.in bagctwo natury. Razem z GetHome poznaj Anin - zielone osiedle Warszawy.