placement placeholder
placement placeholder

Rembertów - nie tylko sypialnia Warszawy

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 27.01.2020

Dlaczego warto zamieszkać w Rembertowie i jaka jest oferta edukacyjna jednej z najmniej zaludnionych warszawskich dzielnic? Sprawdź na GetHome.pl.

Rembertów należy do grona najmniej zaludnionych dzielnic Warszawy, na co zapewne ma wpływ stosunkowo daleka odległość od centrum. Położenie na obrzeżach stolicy, w sąsiedztwie Ząbek, Pragi-Południe i Wesołej to jednak ogromny atutu Rembertowa. Dlaczego warto tu zamieszkać? Jakie atrakcje dla mieszkańców oferuje dzielnica Rembertów? Sprawdź.

Chcesz zamieszkać w tej części Warszawy? Sprawdź poniższe oferty:

Rembertów na końcu świata? Już nie

Jeszcze do niedawna dzielnica Rembertów w świadomości mieszkańców utożsamiana była z doskonałą dzielnicą do zamieszkania w wieku emerytalnym. Sprzyjało temu położenie na obrzeżach miasta a także niewystarczająco rozbudowana sieć handlowo-usługowa i rozrywkowo-kulturalna. Z biegiem czasu dzielnica Rembertów z niewystarczająco atrakcyjnej stała się bardzo popularna. Dlaczego? Gdzie warto wpaść do Rembertowa?

Zielona Warszawa - dzielnica Rembertów

Źródło zdjęcia: fot. Dariusz Borowicz, Agencja Gazeta

Zielone płuca stolicy

Niska zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna, a także duża ilość terenów leśnych - to niewątpliwe atuty tej części Warszawy. Zieleń stanowi aż 30% powierzchni dzielnicy Rembertów, dzięki czemu jest ona szczególnie polecana dla rodzin z dziećmi. Jednak w Rembertowie każdy znajdzie coś dla siebie.

Rezerwat Przyrody Kawęczyn - ul. Żołnierska/ul. Marsa

Rezerwat Przyrody Kawęczyn został utworzony w 1998 roku w celu ochrony poszczególnych gatunków roślin naczyniowych i ich stanowisk. Choć nie jest udostępniany zwiedzającym, codziennie zaopatruje mieszkańców stolicy w dobre powietrze. 

Las Rembertowski

Gdzie warto wybrać się na spacer czy trening w Rembertowie? Do lasu. To zdecydowanie najlepsze miejsce do odpoczynku, wyprawy rowerowej czy joggingu. Szum drzew, śpiew ptaków, odgłosy leśnego życia - potrafią uspokoić każdego. Coraz częściej mówi się o dobroczynnym działaniu lasu i jego wpływie na organizm człowieka. Dobrze wiedzą o tym mieszkańcy Rembertowa, którzy regularnie korzystają z jego dobrodziejstw.

Jakie miejsca warto jeszcze odwiedzić? Dzielnica Rembertów oferuje moc atrakcji. 

Edukacja to podstawa

Czy warto studiować? To pytanie - od wielu - lat zadają sobie setki tysięcy młodych ludzi, wkraczających w dorosłe życie. Studiować zdecydowanie warto, jednak należy zwrócić szczególną uwagę na uczelnię - tylko ta ciesząca się dobrą renomą i posiadająca szeroką ofertę kierunków gwarantuje dobry start w przyszłość. Mieszkańcy Rembertowa o dobrą edukację nie muszą się martwić.

Akademia Sztuki Wojennej - al. gen. Antoniego Chruściela "Montera" 103

To nie tylko placówka edukacyjna, ale nowoczesne centrum naukowo-badawcze, prowadzące projekty z zakresu bezpieczeństwa i obronności kraju. Profesjonalnie wyposażone sale wykładowe i laboratoria, renomowana kadra profesorska, sale konferencyjne, biblioteka i czytelnia naukowa - to nie jedyne powody, dla których warto studiować na Akademii Sztuki Wojennej. Uczelnia niezmienne od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród studentów, którzy dojeżdżają na zajęcia nawet z innych, odległych rejonów Warszawy - i nie tylko.

Interesują Cię atrakcje zlokalizowane w konkretnej części Warszawy? Sprawdź nasz przewodnik po prawobrzeżnych dzielnicach:

Restauracje - dzielnica Rembertów

Rembertów - gdzie zjeść?

Na przestrzeni ostatnich lat Warszawa przeszła prawdziwą rewolucję gastronomiczną, stając się celem podróży kulinarnych. Coraz więcej mieszkańców stolicy podąża za smakiem ulubionych potraw i smaków. Część z nich kieruje swoje kroki do Rembertowa. Dlaczego? Które miejscówki warto odwiedzić w dzielnicy Rembertów? Sprawdź nasze propozycje.

PosiadUFFka - al. gen. Antoniego Chruściela "Montera" 66

Kawiarnia PosiadUFFka to kameralne i niezwykle sympatyczne miejsce na warszawskim Rembertowie. Idealny lokal dla wszystkich, którzy chcą czuć się miło, ale bez zbędnego zadęcia. Jest tu rodzinnie i przytulnie. Najlepsza kawa, dobre herbaty. Do tego pyszne kanapki, zupy i ciasta. Zdecydowanie warto tu wpaść.

Szukasz atrakcyjnej nieruchomości w dzielnicy Rembertów? Sprawdź oferty w poszczególnych jej częściach:

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd.

Artykuły powiązane

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: