Wawer - co warto zobaczyć?

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 28.01.2020

Jakie miejsca i atrakcje warto odwiedzić będąc w warszawskiej dzielnicy Wawer? Sprawdź na GetHome.pl

Gdzie nad wodę mogą wybrać się mieszkańcy stolicy? W województwie mazowieckim znajduje się kilka zbiorników wodnych, z których można korzystać zarówno w miesiącach letnich, jak i przez cały rok. Jeśli szukasz malowniczych ścieżek spacerowych, atrakcyjnych widoków i jezior, odwiedź warszawską dzielnicę Wawer.


Chcesz zamieszkać w tej części Warszawy? Sprawdź poniższe oferty:

Gdzie nad wodę w Wawrze?

Jezioro Morskie Oko - ul. Złotej Jesieni

Warszawiacy nie muszą jeździć w góry, aby podziwiać uroki Morskiego Oka. W Aleksandrowie, wśród niepozornych domów i działek, Jezioro Morskie Oko i jego okolice zostały przystosowane do wypoczynku i rekreacji. Realizując projekt budżetu partycypacyjnego oczyszczono brzegi i dno jeziora, część zboczy wzmocniono faszyną a wzdłuż linii brzegowej po stronie północnej i wschodniej wytyczono ścieżki spacerowe, przy których stanęły ławki. Ponadto zaprojektowano dwa miejsca piknikowe, gdzie można grillować, wyposażone w stoły, ławy, stojaki na rowery i kosze na śmieci. 

Jezioro Torfy - ul. Zagórzańska

Ten sztuczny zbiornik wody cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców Wawra - i nie tylko. Jezioro Torfy - choć aktualnie zarośnięte - jest idealnym miejscem na przystanek w podróży po Mazowieckim Parku Krajobrazowym. Choć trudno dostępne przez zarastające rośliny i podmokły obszar, jest miejscem częstych spacerów. Okoliczny las poprzecinany jest kanałami prowadzącymi do jeziorka. Wokół rozciąga się sosnowy las, zaś przy zachodnim brzegu znajduje się drewniana wiata, pod którą można odpocząć. 

Chcesz wynająć mieszkanie w dzielnicy? Sprawdź: mieszkania do wynajęcia Wawer

Oczko wodne w Lesie Sobieskiego - ul. Korkowa 170A

Oczko wodne w Lesie Sobieskiego to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić, będąc w Wawrze. Zaniedbany staw, znajdujący się obok dawnej leśniczówki został dokładnie oczyszczony, a na jego brzegu stanęła altana, dwa pomosty i pięć ław. Wszystko z myślą o mieszkańcach dzielnicy. 

Plaża Romantyczna - ul. Rychnowska

Plaża Romantyczna położona jest w warszawskiej dzielnicy Wawer, na osiedlu Nadwiśle. Przez ostatnie cztery lata sukcesywnie zyskiwała popularność, stając się ulubionym miejscem do spędzenia wolnego czasu nie tylko mieszkańców prawobrzeżnej Warszawy, ale i pozostałych części miasta. W ostatnim czasie została wzbogacona m.in. o boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw dla dzieci, stojaki na rowery, miejsca postojowe i zaplecza gastronomiczne. 

Plaża Romantyczna - dzielnica Wawer

Źródło zdjęcia: skomplikowane.pl. 

Interesują Cię atrakcje zlokalizowane w konkretnej części Warszawy? Sprawdź nasz przewodnik po prawobrzeżnych dzielnicach:

Rekreacyjny Wawer

Gdzie można wypocząć w Warszawie? Miejsc do rekreacji nie brakuje, a ich największa ilość znajduje się po prawej stronie Wisły, w dzielnicy Wawer. To jedna z najbardziej zielonych części Warszawy. Warto korzystać z walorów przyrodniczych stolicy, niespotykanych w innych stolicach europejskich. 

Rezerwat im. Króla Jana III Sobieskiego - ul. Kościuszkowców

Ten leśny rezerwat przyrody jest jednym z dziewięciu rezerwatów Mazowieckiego Parku Narodowego. Jego powierzchnia wynosi 113,92 ha, a celem powstania było zachowanie - ze względów naukowych i dydaktycznych - naturalnego lasu liściastego, który był charakterystyczny dla puszczy mazowieckiej. W okresie wiosennym mieszkańcy dzielnic Wawer - i nie tylko, mogą podziwiać w nim bogactwo kwiatów leśnych, z występującą tutaj łanowo konwalią majową.

Wędrując po ścieżce edukacyjnej czy licznych szlakach spacerowych, można spotkać liczne gatunki ptaków, sarny, lisy, borsuki, czasami dziki czy też zachodzące do tego kompleksu łosie. Cały teren kompleksu, został przystosowany do pełnienia funkcji rekreacyjno-wypoczynkowej. Przy licznych szlakach spacerowych, ścieżce edukacyjnej czy ścieżce zdrowia, znajdziemy ławki, wiaty turystyczne, a także leśne place zabaw dla najmłodszych.

wawer zielone płuca warszawy

Szukasz atrakcyjnej nieruchomości w dzielnicy Wawer? Sprawdź oferty na poszczególnych jej częściach:

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd.

Artykuły powiązane

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: