Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Warszawa, Praga-Północ

  - 925 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 772 mieszkania na sprzedaż na Pradze-Północ

  Rynek wtórny - 154 mieszkania na sprzedaż na Pradze-Północ

  Mieszkania na Pradze-Północ - statystyki mieszkań na sprzedaż portalu Gethome

  Mieszkania na Pradze-Północ kawalerki:

  Na Pradze-Północ jest 179 ofert kawalerek

  Średnia cena kawalerek to 621 498 zł

  Średni metraż kawalerek to 31 m2

  Mieszkania na Pradze-Północ dwupokojowe:

  Na Pradze-Północ jest 356 ofert mieszkań dwupokojowych

  Średnia cena mieszkań dwupokojowych to 777 008 zł

  Średni metraż mieszkań dwupokojowych to 44 m2

  Mieszkania na Pradze-Północ trzypokojowe:

  Na Pradze-Północ są 292 oferty mieszkań trzypokojowych

  Średnia cena mieszkań trzypokojowych to 1 096 686 zł

  Średni metraż mieszkań trzypokojowych to 64 m2

  Mieszkania na Pradze-Północ czteropokojowe:

  Na Pradze-Północ są 94 oferty mieszkań czteropokojowych

  Średnia cena mieszkań czteropokojowych to 1 538 374 zł

  Średni metraż mieszkań czteropokojowych to 87 m2

  Mieszkania bezpośrednio na Pradze-Północ - oferty deweloperów

   - 772 ogłoszenia

  Mieszkania używane na Pradze-Północ - oferty agencji nieruchomości

   - 154 ogłoszenia
  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym na Pradze-Północ

  Praga Północ to dzielnica Warszawy, położona w prawobrzeżnej części miasta. Liczba mieszkańców wynosi ok. 64 tysiące osób. Graniczy ze Śródmieściem i Żoliborzem. Z Targówkiem poprzez linię kolejową Warszawa-Gdańsk, a także z Białołęką i Pragą Południe. Praga Północ nie została całkiem zniszczona w trakcie II Wojny Światowej, a przedwojenne kamienice są wciąż uznawane za charakterystyczny styl zabudowy.

  Różyc, czyli najsłynniejszy w tej dzielnicy Bazar Różyckiego uznawany jest za centrum Północnej Pragi. To w tym miejscu została zachowana płynność usługi handlowej. Zabytkowe budynki na Pradze-Północ są coraz częściej rewitalizowane, dzięki czemu dzielnica ta staje się coraz popularniejsza. 

  Praga-Północ to dzielnica, której duży obszar zajmują kamienice z początku XIX i XX wieku tworzące unikalny klimat. Warto zwrócić uwagę na Plac Wileński z sąsiadującą Galerią Wileńską, który jest głównym punktem spotkań na Pradze-Północ. Godne polecenia jest również Muzeum Warszawskiej Pragi przy ulicy Targowej, w którym można zapoznać się z historią dzielnicy od XVI wieku do czasów współczesnych.

  Największym zainteresowaniem cieszy się jednak Miejski Ogród Zoologiczny. Podczas sezonu letniego warszawskie Zoo odwiedzane jest przez kilkanaście tysięcy osób. Dla najmłodszych dedykowane są różnego rodzaju atrakcje. Występują tu liczne place zabaw i tematyczne ogniska zachęcające najmłodszych mieszkańców do aktywności. Bogatą ofertę zajęć proponuje również Dom Kultury Praga. Dzielnica ta jest bardzo dobrze skomunikowana, dojazd do centrum stolicy zajmuje od 10 do 15 minut. Dużym atutem jest metro - dojazd ze stacji Dworzec Wileński do przesiadkowej stacji Świętokrzyska, nie powinien trwać dłużej niż 10 minut. Bliskie sąsiedztwo węzłów komunikacyjnych jest zdecydowanie ogromną zaletą dzielnicy. 

  Dynamicznie powstają tu nowe inwestycje. Dzięki odbudowie i licznym remontom zaniedbane od kilkunastu lat ulice i budynki odzyskują utracony charakter. Większość nowych inwestycji powstaje w malowniczym rejonie Portu Praskiego. Nowe inwestycje cechują się modnym w ostatnich latach modelem projektowania mieszkań. Najbardziej popularne są mieszkania 1-, 2-, i 3-pokojowe. Wszystkie zaprojektowane tak, aby były maksymalnie funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Takiego typu mieszkania posiadają rozwiązanie w postaci loggie, a lokale na parterze posiadają ogródki.

  Dodatkowym atutem mieszkań jest teren wokół budynku ogrodzony z możliwością bezpłatnego parkowania dla mieszkańców. Warto wspomnieć o konkurencyjnych cenach mieszkań, dzięki czemu Praga-Północ uznawana jest za atrakcyjną lokalizację. Cena może się różnić w zależności od węzłów komunikacyjnych, metrażu lub standardu wykończenia.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: