Praga-Południe - co warto zobaczyć?

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 23.01.2020

Co warto zobaczyć w warszawskiej dzielnicy Praga Południe? Sprawdź kompleksowy przewodnik na GetHome.pl

Praska strona Wisły stopniowo zmienia swoje oblicze. Modernizacja kamienic, ciekawe inwestycje deweloperskie, inicjatywy społeczne - to tylko niektóre czynniki, jakie wpływają na zmianę postrzegania tej części stolicy. Praga-Południe - co warto zobaczyć? Zobacz nasze propozycje. 

Praga-Południe - dzielnica z klimatem

Praga-Południe jest jedną z najbardziej znanych dzielnic Warszawy. Atrakcyjne położenie, dogodny dojazd do centrum, sąsiedztwo terenów zielonych - to nie jedyne atuty dzielnicy. Gdzie warto wybrać się na weekend?


Chcesz zamieszkać na prawym brzegu Wisły? Sprawdź poniższe oferty:

Praga-Południe - kultura i nie tylko 

Jaka powinna być oferta kulturalna w dzielnicach Warszawy? Taka, jak na Pradze-Południe. Różnorodna, bogata, wychodząca z inicjatywą i angażująca mieszkańców. Jak można spędzić czas wolny w tej okolicy? 

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera - ul. Zamoyskiego 20

Teatr Powszechny, funkcjonujący od 1944 roku to wyjątkowe miejsce na mapie stolicy. Instytucja wychodząca z inicjatywą, oferująca szereg aktywności angażujących mieszkańców warszawskiej Pragi - i nie tylko. Doceniane przez publiczność spektakle, warsztaty twórcze o charakterze międzypokoleniowym, kawiarnia - możliwości spędzenia wolnego czasu jest naprawdę wiele. 

Soho Factory - ul. Mińska 25

Postindustrialny klimat, artystyczna atmosfera i nowoczesny design - takie połączenie znajdziesz na warszawskim Kamionku. Na ponad 8 hektarach, oprócz biur, pracowni, redakcji, sklepów i lokali gastronomicznych, znajdują się galerie Leto i Piktogram a także Neon Muzeum. Na terenie Soho Factory ma miejsce wiele wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, w tym Przetwory, Free Form Festival, Gdynia Design Days. To przestrzeń zdecydowanie warta odwiedzenia.

Soho Factory - dzielnica Praga-Południe

Źródło zdjęcia: projektpraga.pl

Neon Muzeum - ul. Mińska 25/55

Będąc w Soho Factory nie sposób nie przejść obojętnie wobec Neon Muzeum, którego celem jest dokumentacja oraz ochrona powojennych reklam świetlnych. Stała kolekcja placówki składa się z blisko 100 oryginalnych neonów i instalacji reklamowych. Społem, Sezam, Metropol - choć ich loga (w dawnej wersji) już nie funkcjonują, w Neon Muzeum wciąż można je podziwiać. 

Fabryka Wedla - ul. Zamoyskiego 28/30

Jak poczuć dziecięcą radość? Wybierając się do Fabryki Wedla - najsłodszego miejsca w Warszawie. Co minutę powstaje tu 4 tysiące pianek Ptasiego Mleczka i około 500 tabliczek czekolady a w ciągu ośmiu godzin dekorowanych jest 400 Torcików Wedlowskich. Zwiedzający mają możliwość wejścia na teren zakładu i na własną rękę przekonania się, jak powstają słodkości. 

Jakie miejsca warto jeszcze odwiedzić po praskiej stronie Wisły? Dzielnica Praga-Południe oferuje moc atrakcji. 

Fabryka Wedla - dzielnica Praga-Pólnoc

Źródło zdjęcia: fot. Franciszek Mazur, Agencja Gazeta

Gdzie zjeść? Praga-Południe przyciąga bogatą ofertą 

Drukarnia - ul. Mińska 65

Restauracja Drukarnia, bistro Dzienna, Klub Fugazi - to miejscówki zlokalizowane na terenie przedwojennej Fabryki Samochodów Osobowych i Półciężarowych oraz powojennej Drukarni Naukowo-Technicznej. Kuchnia autorska, streetfood, koncerty i wydarzenia artystyczne - to mieszanka, której trzeba doświadczyć osobiście. Nowatorski i jedyny w swoim rodzaju wystrój (lastryko, oldschoolowy neon, lampy z pił do papieru) dodatkowo stanowi atut lokalu. 

U Krawca Cafe - ul. Siennicka 3

Filiżanka kawy w dawnym zakładzie krawieckim - to możliwe tylko na warszawskiej Pradze-Południe. Kultowa i jedna z pierwszych kawiarnii na Grochowie zaprasza na pyszną kawę i wspaniałą atmosferę. Wysokiej jakości ziarna z upraw fair trade a także szeroki wybór domowych wypieków - to zalety na jakie zwracają uwagę klienci. W letnie miesiące warto skorzystać z restauracyjnego ogródka.

U Krawca Cafe - dzielnica Praga-Południe

Źródło zdjęcia: f5.pl

Klubokawiarnia Kicia Kocia - al. Stanów Zjednoczonych 68

Dedykowana Mironowi Białoszewskiemu oraz osiedla Grochów, Klubokawiarnia Kicia Kocia to popularne miejsce spotkań towarzyskich i artystycznych. Miejsce nieoczywiste, wymykające się przyjętym standardom. Czytelnia, planszówki, spotkania literackie, kino pod dachem, wystawy, dancingi, koncerty - wszystko pod jednym dachem. Miejsce przyjazne niepełnosprawnym, rodzinom z dziećmi, zwierzętom. 

Interesują Cię atrakcje zlokalizowane w konkretnej części Warszawy? Sprawdź nasz przewodnik po prawobrzeżnych dzielnicach:

Praga-Południe - sport to zdrowie

O aktywność fizyczną i dobrą formę warto zadbać również w dzielnicy Praga-Południe. Jakie atrakcje sportowe są dostępne w tej okolicy? 

Stadion Narodowy - al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1

Charakterystyczny obiekt na mapie Warszawy zna niemal każdy. Wybudowany na wałach ziemnych wyburzonego Stadionu Dziesięciolecia to nie tylko obiekt sportowy, ale również popularnie miejsce ważnych wydarzeń i koncertów artystycznych. Obiekt jest w stanie pomieścić na trybunach blisko 60 000 kibiców i ponad 70 000 imprezowiczów podczas masowych eventów.

Hangar 646 - Wał Miedzeszyński 646

Hangar 646 zlokalizowany na warszawskim Grochowie to idealne miejsce do treningu. Strefa trampolin, rampa, basen z gąbkami, strefa dla gladiatorów, kosze do koszykówki, air floor, poducha powietrzna, wieża do skoków, trampoliny sportowe, spring floor - okazji do ćwiczeń jest całe mnóstwo. 

Praga-Południe - gdzie na spacer?

Park Skaryszewski - al. Waszyngtona

Zabytkowy park krajobrazowy znajdujący się w dzielnicy Praga-Południe, w 2009 roku zyskał miano Najpiękniejszego Parku w Polsce. Jeziorko będące pozostałością przebiegu dawnego koryta Wisły, bogata szata roślinna, wodospad, rosarium - w takich okolicznościach przyrody warto spacerować.

Szukasz atrakcyjnej nieruchomości na Pradze-Południe? Sprawdź oferty na poszczególnych jej częściach:

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd.

Artykuły powiązane

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: