Targówek - co warto zobaczyć?

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 12.03.2020

Jakie miejsca i atrakcje warto odwiedzić na warszawskim Targówku? Sprawdź  krótki przewodnik na GetHome.pl

Targówek to jedna z prawobrzeżnych dzielnic Warszawy, która choć niedoceniana - kryje w sobie moc atrakcji. Jakie miejsca warto odwiedzić na Targówku? Gdzie wybrać się na spacer, do kina czy na zakupy? Sprawdź nasz przewodnik po najciekawszych miejscach warszawskiego Targówka.

Chcesz zamieszkać na Targówku? Poznaj oferty w tej dzielnicy:

Targówek na sportowo

Jak aktywnie spędzić czas w stolicy? Korzystając z możliwości, jakie oferuje miasto. Jogging, jazda na rowerze, wakeboarding, fitness, crossfit - możliwości jest całe mnóstwo. Ze wszystkich skorzystasz w dzielnicy Targówek.

WakeFarma - ul. Piotra Bardowskiego

Zalew Bardowskiego to jeden z nielicznych zbiorników wodnych, zlokalizowanych na terenie Warszawy i idealne miejsce dla miłośników wakeboardingu oraz fanów sportów wodnych. Funkcjonująca od 2017 roku WakeFarma  przyciąga miłośników sportu wakeparkiem z przeszkodami, torem do skimboard’u, boiskiem sportowym do gier na plaży oraz bogatą ofertą zajęć sportowych takich jak crossfit czy joga. Do dyspozycji odwiedzających znajduje się również klimatyczna restauracja, darmowy dostęp do plaży, beach bar oraz nowoczesna fontanna.

Wake Farma Targówek

Źródło zdjęcia: wakefarma.pl

Hangar 646 - ul. Dalanowska 29

Hangar 646 to rozrywkowy hit Warszawy. Hale pełne trampolin, zjeżdżalnie, tyrolka, tory przeszkód, ścianki wspinaczkowe - okazji do ćwiczeń zarówno dla młodszych, jak i tych nieco starszych jest całe mnóstwo.

Park Bródnowski - ul. Kondratowicza/Chodecka/Wyszogrodzka/Łabiszyńska

Warszawski Central Park - żartobliwie nazywany przez mieszkańców Targówka, od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Trzy akweny wodne, fontanna, place zabaw, boiska do koszykówki i siatkówki, ścieżki rowerowe - każdy, niezależnie od wieku, może miło spędzić tu czas.

Park Bródnowski jest ulubionym miejscem wypoczynku również ze względu na częste modernizacje. Efektem jednej z nich jest Park Rzeźby, który pełni funkcję ewoluującej wystawy sztuki współczesnej, prezentowanej pod gołym niebem i dostępnej dla widzów przez 24 godziny na dobę. Znajdujące się w parku dzieła stanowią część stale rosnącej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Park Bródnowski Targówek

Źródło zdjęcia: fot. Paweł Althamer, artmuseum.pl 

Interesują Cię atrakcje zlokalizowane w konkretnej części Warszawy? Sprawdź nasz przewodnik po prawobrzeżnych dzielnicach. Znajdziesz tam miejscówki, które zdecydowanie warto odwiedzić:

Targówek - kultura

Co dzieje się w Warszawie? Gdzie warto wybrać się na koncert, do kina czy teatru? Możliwości spędzenia wolnego czasu w stolicy jest mnóstwo, również w dzielnicy Targówek.

Teatr Rampa - ul. Kołowa 20

Teatr Rampa jest jednym z popularniejszych teatrów, działających na terenie Warszawy. Repertuar Teatru Rampa jest skierowany zarówno do dorosłych, młodzieży, a także do dzieci – tych najmłodszych oraz tych odrobinę starszych. Widowiska muzyczne, spektakle przygotowane na kanwie największych dramatów i dzieł literackich, warsztaty wokalne, aktorskie i choreograficzne - Teatr Rampa oferuje moc atrakcji dla każdego.

Dom Kultury "Świt" - ul. Wysockiego 11

Dom Kultury “Świt” jest instytucją kultury, organizującą zróżnicowane formy działalności kulturalno-oświatowej i rekreacyjnej dla mieszkańców Targówka - i nie tylko. Bogata oferta zajęć, warsztatów i spotkań z twórcami, seanse filmowe, koncerty, spektakle teatralne - władze dzielnicy Targówek doskonale wiedzą, jak zaktywizować mieszkańców 

Szukasz mieszkania w tej okolicy? Z pewnością zainteresują Cię poniższe oferty:

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd.

Artykuły powiązane

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: