placement placeholder
placement placeholder

Co warto zobaczyć na Pradze-Północ?

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 22.01.2020

Na jakie atrakcje mogą liczyć mieszkańcy Pragi-Północ i co warto zobaczyć w dzielnicy? Sprawdź na GetHome.pl

Praga-Północ nie taka straszna, jak ją malują. Choć ma opinię jednej z najmniej bezpiecznych dzielnic, można tu poczuć ducha przedwojennej Warszawy. Po prawej stronie Wisły czeka szereg atrakcji a jej klimatyczny charakter zachęca do odwiedzin. Praga-Północ - co warto zobaczyć w tej części stolicy? Poznaj nasze rekomendacje.

Szukasz mieszkania w prawobrzeżnej Warszawie? Sprawdź: Mieszkania na sprzedaż Praga-Północ

Klimatyczna Praga

Jedni ją kochają, inni wręcz przeciwnie. O dzielnicy Praga-Północ krążą różne legendy. Jedno jest jednak pewne. Tylko tutaj można poczuć klimat przedwojennej Warszawy. To unikalne miejsce na mapie stolicy, gdzie zachowały się relikty przeszłości - kamienice, podwórka z kapliczkami, fragmenty ozdobnej sztukaterii. Jakie atrakcje oferuje Praga-Północ? Ulica Brzeska, Targowa i Ząbkowska przeszły modernizację – i to niemałą. Co nowego na Pradze można zwiedzić? Przekonaj się sam.

Ulica Ząbkowska - dzielnica Praga-Północ

Źródło zdjęcia: fot. Adam Stepien, Agencja Gazeta

Jakie miejsca warto jeszcze odwiedzić po praskiej stronie Wisły? Dzielnica Praga-Północ oferuje moc atrakcji. 

Gdzie zjeść? Warszawa Praga-Północ

Bar Ząbkowski - ul. Ząbkowska 2

Gdzie zjeść w Warszawie i poczuć klimat jak u Barei? Odpowiedź jest jedna. Na Pradze-Północ. Bar Ząbkowski to jedna z najstarszych stołówek na kulinarnej mapie stolicy. Zlokalizowany w wyremontowanej Kamienicy Szejna i Tychońskiego, wciąż cieszy się sporą popularnością. I choć sztućce przykute łańcuchem do stołu i przykręcone talerze - na szczęście odeszły do lamusa, u zbiegu ulic Targowej i Ząbkowskiej wciąż możemy przywoływać czasy PRL-u.

Bar Rusałka - ul. Floriańska 14

Kolejne kroki w poszukiwaniu smacznego jedzenia i retransmisji wspomnień, warto postawić nieopodal Parku Praskiego i warszawskiego zoo. To tu znajduje się niewielki bar mleczny, który już od kilkunastu lat karmi okolicznych mieszkańców i nie tylko. Charakterystyczne ceraty w żółto-białą kratę, obite boazerią ściany, obsługa w fartuszkach - to trzeba zobaczyć.

Pyzy, flaki gorące - ul. Brzeska 29/31

Ta miejscówka to prawdziwa perełka warszawskiej Pragi. Zlokalizowana tuż przy Bazarze Różyckiego, wypełniona jest po brzegi i to chwilę po otwarciu. Kuchnia typowo polska - pyzy, kopytka, knedle, gulasz, podawane z różnymi sosami i dodatkami. Wszystkie serwowane w słoikach, które później można zabrać do domu. 

Pyzy, flaki gorące - dzielnica Praga-Północ

Źródło zdjęcia: fot. Kuba Atys, Agencja Gazeta

Interesują Cię atrakcje zlokalizowane w konkretnej części Warszawy? Sprawdź nasz przewodnik po prawobrzeżnych dzielnicach: 

Praga-Północ: Gdzie na piwo? 

Rozgardiasz – ul. Ząbkowska 16/30

Nowe miejsce na praskiej mapie imprezowej coraz bardziej zyskuje na popularności. Nic dziwnego. Piwo kraftowe, dobre jedzenie i klimatyczna atmosfera – to nie jedyne atuty pubu Rozgardiasz.

La Playa – Wybrzeże Helskie 1/5

Fala gorących rytmów przyciąga na praski brzeg – warszawskiego raju w centrum miasta. W sezonie letnim, w ciągu dnia La Playa zaprasza na chillout, wieczorem na tańce w rytm najlepszych i najpopularniejszych hitów. Dużym zainteresowaniem cieszy się cykl niedzielnych imprez – Fiest en La Playa. Salsa w wielkim mieście to wydarzenie, w którym warto wziąć udział niezależnie od wieku.

la playa praga północ warszawa

Źródło zdjęcia: inyourpocket.com

Centrum Praskie Koneser – Plac Konesera

Każdy przewodnik po Pradze sugeruje, żeby koniecznie odwiedzić Centrum Praskie Koneser. Nic dziwnego. Ciekawe eventy, jedzenie, moda, design, sztuka – to nowa, energetyczna odsłona dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek. Warto zwrócić uwagę na tematyczne wydarzenia: pokazy filmowe, sesje jogi, wystawy i targi. Plac Konesera to przestrzeń łącząca pokolenia. Restauracje, kawiarnie, bary, hotel, muzea – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Kulturalna Warszawa – atrakcje Pragi

Muzeum Polskiej Wódki – Plac Konesera

Polska Wódka, znana i doceniana na całym świecie, doczekała się swojego muzeum. W Centrum Praskim Koneser, na warszawskiej Pradze sprawdzisz ile butelek tego trunku potrzeba do zbudowania wieży wielkości Pałacu Kultury, a także który zespół muzyczny zagrał w Warszawie w zamian za wagon Polskiej Wódki.

Muzeum Polskiej Wódki - dzielnica Praga-Północ

Źródło zdjęcia: muzeumpolskiejwodki.pl

Muzeum Warszawskiej Pragi – ul. Targowa 50/52

Jak najszybciej przyswoić wiedzę o praskiej stronie Wisły? Samemu ją współtworząc. Taką możliwość oferuje Muzeum Warszawskiej Pragi. Lekcje muzealne, Pracownia Rzemieślnicza, Prawobrzeżni, Muzeum dla Maluchów, Mapa Archiwum Historii Mówionej – to tylko niektóre inicjatywy instytucji, która angażuje lokalne środowisko. Zdecydowanie warto tu wpaść.

Galeria Szuflada – ul. Kawęczyńska 4

W przeszło 100-letniej kamienicy na warszawskiej Pradze mieści się jeden z najważniejszych punktów na artystycznej mapie stolicy. Galeria Szuflada, jak podkreślają właściciele, powstała z sentymentu do przedmiotów dawnych lat. Pełna skarbów szuflada to miejsce, w którym znajdziemy dosłownie wszystko – unikalne pamiątki, nietuzinkowe nakrycia głowy, torebki, figurki, rzeźby i obrazy.

Szukasz atrakcyjnej nieruchomości na Pradze-Północ? Sprawdź oferty na poszczególnych jej częściach:

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd.

Artykuły powiązane

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: