Rodzaj
  Wszystkie
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej
  • Najnowsze
  • Najtańsze
  • Najdroższe
  • Powierzchnia (rosnąco)
  • Powierzchnia (malejąco)
  1. Domy
  2. Na sprzedaż
  3. Małopolskie

  Domy na sprzedaż - Kraków - 256 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 57 domów na sprzedaż w Krakowie

  Rynek wtórny - 200 domów na sprzedaż w Krakowie

  • Najnowsze
  • Najtańsze
  • Najdroższe
  • Powierzchnia (rosnąco)
  • Powierzchnia (malejąco)

  Domy w Krakowie - statystyki domów na sprzedaż portalu Gethome

  Domy w Krakowie dwupokojowe:

  W Krakowie jest 5 ofert domów dwupokojowych

  Średnia cena domów dwupokojowych to 1 387 800 zł

  Średni metraż domów dwupokojowych to 166 m2

  Domy w Krakowie trzypokojowe:

  W Krakowie jest 14 ofert domów trzypokojowych

  Średnia cena domów trzypokojowych to 824 111 zł

  Średni metraż domów trzypokojowych to 120 m2

  Domy w Krakowie czteropokojowe:

  W Krakowie jest 69 ofert domów czteropokojowych

  Średnia cena domów czteropokojowych to 1 058 195 zł

  Średni metraż domów czteropokojowych to 141 m2

  Domy w Krakowie :

  W Krakowie jest 168 ofert domów

  Średnia cena domów to 1 679 095 zł

  Średni metraż domów to 257 m2

  Domy bezpośrednio w Krakowie - oferty deweloperów

   - 57 ogłoszeń

  Domy używane w Krakowie - oferty agencji nieruchomości

   - 200 ogłoszeń
  Dom
  5 pokoi400 m2

  2 950 000

  7 375 zł/m2

  Kraków, Zwierzyniec

  Nowy dom
  4 pokoje138,90 m2

  wielicki, Wieliczka

  Osiedle pod Pomnikiem - 2 oferty
  Poznaj region

  Domy na sprzedaż - Kraków z bogatą ofertą

  Kraków to drugie największe pod względem liczby mieszkańców oraz wielkości miasto w kraju. Dawna stolica Polski jest aktualnie centrum administracyjno-biznesowym Małopolski jako stolica województwa. Krakowska branża nieruchomości stale się rozwija, dzięki dużemu rynkowi pracy, licznym szkołom wyższym oraz walorom turystycznym, które przyciągają miłośników historii i kultury Polski. To sprawia, że domy na sprzedaż w Krakowie cieszą się dużą popularnością.

  Rynek nieruchomości w Krakowie

  Kraków jako jedno z najbardziej rozwiniętych miast w Polsce, ma również bardzo rozbudowaną branżę nieruchomości. Na terenie Krakowa znajdziemy wiele ofert najmu, wynajmu, kupna i sprzedaży takich obiektów, jak: domy, mieszkania, apartamenty, wille, lokale użytkowe oraz przestrzenie biurowe. Domy na sprzedaż w Krakowie znajdziemy na rynku pierwotnym i wtórnym. Zabudowa miasta sprawia, że największa liczba ofert sprzedaży domów znajduje się na obrzeżach aglomeracji, gdzie przeważają osiedla domów jednorodzinnych. Tę tendencję można zauważyć także w podziale administracyjnym stolicy Małopolski.

  Najlepsze dzielnice Krakowa

  Kraków podzielony jest na 18 dzielnic administracyjnych. Najpopularniejszą - pod względem zakupu mieszkania w Krakowie - jest położona w centrum miasta dzielnica Grzegórzki. Jednak najwięcej domów znajdziemy w dzielnicy Bronowice Małe Wschód, która położona jest w doskonałej lokalizacji do życia. Na terenie regionu znajduje się Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy z Ogrodem Zoologicznym i słynnym Kopcem Kościuszki. Tutejsi mieszkańcy mają również najszybszy dostęp do krakowskiego lotniska im. Jana Pawła II.

  Po drugiej stronie Wisły oraz Parku Krajobrazowego zlokalizowana jest dzielnica Dębniki, która oferuje liczne domy na sprzedaż w doskonałym położeniu blisko natury. Tu z kolei znajdziemy rozległe Lasy Tynieckie, różnorodne wzgórza, Opactwo Benedyktynów w Tyńcu oraz wiele centrów biznesowych z najważniejszym Centrum Kongresowym ICE Kraków. Takie zagospodarowanie obrzeżnych dzielnic sprawia, że posiadają one doskonale przygotowaną infrastrukturę oraz szybkie połączenie z centrum aglomeracji.

  Do popularnych dzielnic, w których także warto rozważyć zakup domu w Krakowie są: Mistrzejowice, Grzegórzki, Swoszowice, Wzgórza Krzesławickie, Bieńczyce oraz Nowa Huta.

  Kraków miastem biznesu, turystów i studentów

  Dynamicznie rozwijająca się aglomeracja przyciąga wielu nowych mieszańców. Każdego roku naukę zaczynają tu dziesiątki tysięcy studentów, którzy wybierają krakowskie uczelnie w celu edukacji wyższej. Znajdziemy tu jedne z najlepszych Uniwersytetów w Polsce, są to min. Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Rolniczy i Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Studenci poszukują na ten czas nie tylko mieszkań na wynajem, ale coraz częściej decydują się na zamieszkanie w domach. Tak dobre zaplecze naukowe, doskonałe położenie miasta względem pozostałych polskich aglomeracji oraz rozwinięta infrastruktura przyciągają również licznych przedsiębiorców, którzy otwierają tu swoje działalności i zwiększają liczbę dostępnych miejsc pracy.

  Miasto posiada również bogatą historię oraz liczne obiekty turystyczne, jak Zamek Królewski na Wawelu, Katedra Wawelska, Sukiennice czy Kościół Mariacki, które wpływają na przyjazd w ciągu całego roku rekordowych liczb turystów. Z kolei ograniczona baza noclegowa w hotelach sprzyja coraz częstszym wynajmie przez turystów mieszkań oraz domów. Dlatego zakup domu w Krakowie to nie tylko doskonała szansa na lepsze życie, ale także możliwość pewnej inwestycji.


  Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w stolicy województwa małopolskiego? Sprawdź bogatą ofertę domów na sprzedaż w Krakowie na portalu GetHome i znajdź dom idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

  Polecane lokalizacje