Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Jasień

  - 427 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 349 mieszkań na sprzedaż na Jasieniu

  Rynek wtórny - 69 mieszkań na sprzedaż na Jasieniu

  • Wybrane dla Ciebie
  • Najnowsze
  • Najtańsze
  • Najdroższe
  • Najtańsze za m2
  • Najdroższe za m2
  • Powierzchnia (rosnąco)
  • Powierzchnia (malejąco)
  placement placeholder
  Poznaj region

  Mieszkania na sprzedaż Gdańsk Jasień - jak wygląda rynek nieruchomości?

  Gdańsk, obok Warszawy, należy do jednych z najdroższych adresów w Polsce. Na cenę mieszkań wpływa rozwojowy potencjał miasta oraz popularność Trójmiasta wśród turystów. Nie wszystkie dzielnice są jednak tak równie drogie jak Stare Miasto i okolice wybrzeża. Jedną z ulubionych dzielnic mieszkańców stał się w ostatnich latach gdański Jasień. Jakie mieszkania znajdują się w ofercie i jak wygląda lokalny rynek nieruchomości?

  Dzielnica Gdańsk Jasień - mieszkania na sprzedaż z zielonym widokiem

  Gdańsk Jasień to jedna z 35 dzielnic stolicy Pomorza. Jednostka została wyodrębniona z dawnej wsi o tej samej nazwie. Dzielnica ma charakter typowo mieszkaniowy. Przeważa tu budownictwo wielorodzinne, w tym zarówno budynki z lat 80-tych i 90-tych oraz nowe inwestycje deweloperskie. Ceny mieszkań na Jasieniu plasują się na średnim ogólnopolskim poziomie, co sprawia, że nieruchomości są znacznie bardziej przystępne cenowo niż ich metrażowe odpowiedniki w centrum miasta lub śródmieściu. Mieszkania Gdańsk Jasień są atrakcyjne także z innego powodu. W dzielnicy znajdziemy wiele terenów zielonych i zabytków.. To także dobry wybór dla osób, które szukają spokoju. Dzielnica wyróżnia się dużą powierzchnią, a równocześnie nie jest gęsto zabudowana. Ten potencjał dostrzegli także deweloperzy. Nowe osiedla powstają m.in. w rejonach ulic Leszczynowej i Jabłoniowej. Obecnie na terenie dzielnicy znajduje się kilkanaście nowych inwestycji, na których mieszkańcy mogą kupić nowe mieszkania. Ich nowoczesna zabudowa oraz nazwy (Lawendowe Wzgórza, Wiszące Ogrody i Kaskada Jasień) nawiązują do kameralnego i zielonego charakteru dzielnicy. 

  Mieszkania Gdańsk Jasień - gdzie kupić nieruchomość?

  Gdański Jasień to jedna z największych dzielnic miasta, która sąsiaduje z 5 innymi jednostkami. Od zachodu z dzielnicą Kokoszki, od północy z Matarnią i Brętowem, a od wschodu z Pieckami-Migowem i Ujeściskiem-Łostowicami. Jej obszar jest podzielony na dwie strefy. W północnej części dzielnicy dominuje zabudowa wielorodzinna, a w południowej domy jednorodzinne oraz zabudowania wiejskie. Im bliżej centrum, tym więcej osiedli deweloperskich i nowoczesnych zabudowań. W obręb dzielnicy wchodzi kilka większych osiedli, które organizują ich przestrzeń. Gdzie warto szukać mieszkania?

  Rębowo to osiedle położone na południowym skraju Jasienia. Dominuje tu zabudowa niska i jednorodzinna. Wśród dostępnych ofert znajdują się domy jednorodzinne oraz mieszkania w kameralnej zabudowie. Osiedle posiada niezbędną infrastrukturę oraz jest dobrze skomunikowane z innymi częściami miasta. To dobry wybór dla rodzin z dziećmi i osób ceniących spokój. Podobny charakter ma sąsiednie osiedle Szadółki. Ciekawą propozycją dla singla lub pary w atrakcyjnej okolicy jest osiedle Kiełpinek. Znajduje się ono w najbardziej dynamicznie rozwijającej się części dzielnicy. Osiedle posiada nowoczesną zabudowę i własne centrum handlowe. 

  Jakie ogłoszenia znajdziemy w dzielnicy Gdańsk-Jasień?

  Jasień to miejsce oferujące wszystkie atuty dynamicznie rozwijającej się dzielnicy. Znajdziemy tu zarówno lokale z rynku wtórnego, jak i gotowe mieszkania z rynku pierwotnego o zróżnicowanych metrażach i standardzie. Dużym zainteresowaniem wśród nabywców cieszą się przestronne mieszkania 3 lub 4-pokojowe o metrażach około 60 m2. Często do mieszkania przynależy duży balkon lub niewielki ogródek. 2-pokojowe mieszkania z aneksem kuchennym chętnie wybierane są przez osoby młode. W ofercie znajdują się także kawalerki. Coraz częstszym standardem jest przynależność miejsca parkingowego lub komórki lokatorskiej. 

  Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie pomorskim? Sprawdź bogatą ofertę mieszkań na sprzedaż w Gdańsku na portalu GetHome.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

   

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: