Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Gdańsk, Śródmieście

  - 615 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 413 mieszkań na sprzedaż w Śródmieściu

  Rynek wtórny - 202 mieszkania na sprzedaż w Śródmieściu

  Mieszkania w Śródmieściu - statystyki mieszkań na sprzedaż portalu Gethome

  Mieszkania w Śródmieściu kawalerki:

  W Śródmieściu jest 258 ofert kawalerek

  Średnia cena kawalerek to 680 742 zł

  Średni metraż kawalerek to 31 m2

  Mieszkania w Śródmieściu dwupokojowe:

  W Śródmieściu jest 158 ofert mieszkań dwupokojowych

  Średnia cena mieszkań dwupokojowych to 980 255 zł

  Średni metraż mieszkań dwupokojowych to 47 m2

  Mieszkania w Śródmieściu trzypokojowe:

  W Śródmieściu jest 118 ofert mieszkań trzypokojowych

  Średnia cena mieszkań trzypokojowych to 1 426 294 zł

  Średni metraż mieszkań trzypokojowych to 68 m2

  Mieszkania w Śródmieściu czteropokojowe:

  W Śródmieściu jest 70 ofert mieszkań czteropokojowych

  Średnia cena mieszkań czteropokojowych to 2 034 914 zł

  Średni metraż mieszkań czteropokojowych to 91 m2

  Mieszkania bezpośrednio w Śródmieściu - oferty deweloperów

   - 413 ogłoszeń

  Mieszkania używane w Śródmieściu - oferty agencji nieruchomości

   - 202 ogłoszenia
  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym - Gdańsk Śródmieście

  Gdańsk to największy ośrodek miejski położony nad Bałtykiem i jedno z największych miast w Polsce. Razem z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto, które jest imponującą aglomeracją. Tutejsza populacja cały czas się zwiększa, generując popyt na mieszkania. Gdańsk Śródmieście to natomiast najbardziej reprezentatywna dzielnica ceniona zarówno przez mieszkańców, jak i przez inwestorów. Ty również szukasz nieruchomości w tym obszarze? Dowiedz się więcej o jego charakterystyce i dostępnych ofertach.

  Śródmieście to dzielnica Gdańska, która w największym stopniu przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów. Położenie nad Motławą i Martwą Wisłą nadaje jej malowniczego charakteru. To w tym obszarze znajdują się odrestaurowana starówka czy słynna ul. Długa. Jest to okolica pełna zabytków i atrakcji, bogata pod względem rozrywkowym, kulturalnym czy gastronomicznym. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób marzy o tym, aby mieszkać właśnie w dzielnicy Gdańsk Śródmieście. Mieszkanie w tej lokalizacji to jednak przywilej dla nielicznych. Nieruchomości osiągają tu bowiem niejednokrotnie zawrotne ceny.

  Jeśli zależy Ci na bliskości wszelkiego rodzaju usług, a także pięknej architektury, warto rozważyć zakup w dzielnicy Gdańsk Śródmieście. Mieszkanie w tej lokalizacji może być przystosowane do różnych potrzeb. W Śródmieściu chętnie zamieszkują osoby młode – zarówno single, jak i pary, osoby pracujące i studenci. Ze względu na ceny nieruchomości częściej decydują się jednak na wynajem. Do ich potrzeb najczęściej są przystosowane raczej niewielkie lokale – w tym kawalerki i mieszkania dwupokojowe. 

  Rzadziej na tę okolicę decydują się rodziny, choć nowe mieszkania Gdańsk Śródmieście są atrakcyjne również z ich punktu widzenia. Lokale w samym centrum zapewniają bowiem dobry dojazd do pracy i dostęp do wszystkich atrakcji. Dla rodziny zwykle najlepszy będzie co najmniej trzypokojowy lokal.

  Na rynku dostępne są również liczne ogłoszenia kuszące dla inwestorów. Centrum Gdańska to bowiem idealne miejsce na zlokalizowanie apartamentów na wynajem dla turystów. Można tu też znaleźć oferty do remontu, które pozwalają zarobić przy odsprzedaży lokalu. Apartamenty inwestycyjne usytuowane w samym centrum Gdańska cieszą się największym zainteresowaniem i są bardzo różnorodne – to zarówno małe lokale typu studio, jak i przestronne, luksusowe nieruchomości dla wymagających.

  Śródmieście to najbardziej atrakcyjna lokalizacja Gdańska – miasta, które słynie z wysokich cen nieruchomości. Można więc się domyślić, że tutejsze ceny za 1 m2 powierzchni użytkowej nie należą do najniższych. Oczywiście znacznie taniej można kupić mieszkanie śródmieście Gdańsk do remontu niż mieszkanie całkowicie wykończone i urządzone w wysokim standardzie. Średnie ceny nadal są tu jednak wyższe niż we wszystkich innych obszarach miasta.

  Co jeszcze wpływa na to, ile kosztuje mieszkanie? Gdańsk Śródmieście to mimo wszystko dość zróżnicowana dzielnica, dlatego bardzo ważne jest dokładne położenie. Apartament z widokiem na Motławę będzie droższy niż ten zlokalizowane w bocznej uliczce. Mieszkania w kamienicach po remoncie dorównują pod względem cen nowym apartamentom, a w mniej zadbanych budynkach jest taniej. Jeśli szukasz swojego mieszkania w sercu Gdańska w określonej cenie, koniecznie skorzystaj z naszych filtrów. Dobierz też inne parametry nieruchomości, aby znaleźć idealny lokal dla siebie!

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: