Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Gostyń

  - 60 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 52 mieszkania na sprzedaż w Gostyniu

  Rynek wtórny - 8 mieszkań na sprzedaż w Gostyniu

  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym w Gostyniu

  Gostyń to miasto w województwie wielkopolskim, będące siedzibą gminy. Jest położone nad rzeką Kanią, około 60 km od Poznania. Według danych GUS z 2021 roku, miejscowość zamieszkuje 20 210 osób, a jej powierzchnia wynosi 11,09 km2. Obowiązuje podział na 7 osiedli mieszkaniowych: Poraj, Słoneczne, Konstytucji 3-Maja, Gawrony, 1000-lecia, 700-lecia i Pożegowo.

  Komunikacja, a mieszkania - Gostyń a transport 

  Miasto znajduje się na skrzyżowaniu kilku ważnych arterii komunikacyjnych – drogi krajowej DK12 Jarocin-Gostyń-Leszno, a także dróg wojewódzkich D308 i DW434. Do głównych ulic w miejscowości zaliczają się ul. Poznańska, Jana Pawła II, Leszczyńska i Wrocławska. W najbliższej przyszłości mają powstać dwie obwodnice Gostynia – dla drogi krajowej DK12 i drogi wojewódzkiej DW434.

  Mieszkańcy mogą obecnie korzystać z 18 linii autobusowych komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej. Przystanki znajdują się m.in. przy ul. Poznańskiej, Leszczyńskiej, Strzeleckiej, Nad Kanią, Brzezie, Nowe Wrota, Fabrycznej czy Dalabuszki. W mieście funkcjonuje także dworzec autobusowy.

  Na terenie gminy znajduje się Strefa Gospodarcza w Czachorowie. W jej ramach inwestorzy mogą korzystać z 5-letniego zwolnienia z podatku od nieruchomości. Mają także możliwość uzyskania merytorycznego i finansowego wsparcia ze strony lokalnych instytucji okołobiznesowych, np. Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego czy Samorządowego Funduszu Poręczeń Kredytowych.

  W lokalizacji założyły swoje siedziby przedsiębiorstwa m.in. z branży automotive, spożywczej, kosmetycznej, chemicznej, budowlanej, szklarskiej czy produkcji opakowań. Pracownicy lokalnych firm chętnie kupują i wynajmują mieszkania w Gostyniu. Warto więc nabyć je z myślą o korzystnej inwestycji, która zapewne przyniesie satysfakcjonujący zwrot.

  Rynek wtórny w Gostyniu

  Można obecnie zaobserwować stosunkowo bogatą ofertę mieszkań z rynku wtórnego. Są to zarówno lokale do remontu, jak i gotowe do zamieszkania. Dominują mieszkania 2-pokojowe i 3-pokojowe o powierzchni 50-80 m2. Najczęściej są one zlokalizowane w pobliżu centrum miasta, m.in. przy ul. Ks. Olejniczaka, Górnej, Letniej, 1-Maja czy Przy Dworcu. Przeważają lokale w niskiej zabudowie wielorodzinnej – zwłaszcza w starych kamienicach i na kameralnych osiedlach.

  Gostyń a infrastruktura społeczna

  Mieszkania w Gostyniu cieszą się sporym zainteresowaniem m.in. ze względu na dynamiczny rozwój miasta. Na jego terenie powstało wiele obiektów infrastruktury sportowej, w tym boiska wielofunkcyjne, siłownie, kryta pływalnia, korty tenisowe czy kręgielnia.

  Mieszkańcy mogą robić zakupy w dyskontach znanych sieci, a także w miejscowej galerii handlowej. W 2024 roku ma powstać duży park handlowy, do którego będzie można szybko dojechać ze swojego mieszkania. Gostyń jest atrakcyjną lokalizacją dla rodzin z dziećmi, m.in. ze względu na liczne place zabaw, a także bogatą ofertę przedszkoli oraz szkół. W mieście znajduje się również przychodnia i apteki.

  Mieszkania Gostyń - oferty

  W Gostyniu dostępne jest 9 ofert mieszkań na sprzedaż o powierzchni [object Object].

  Jeśli szukasz mieszkania w Gostyniu, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • mieszkania 2 pokoje na sprzedaż (36 ofert)
  • mieszkania 3 pokoje na sprzedaż (24 oferty)

  Dzięki filtrom znajdziesz zarówno interesujące nowe mieszkania Gostyń, jak i mieszkania bezpośrednio Gostyń.

  Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki gethome.pl.

  Rynek wtórny Gostyń

  Interesuje Cię rynek wtórny? W Gostyniu mamy 8 ofert z rynku wtórnego o powierzchni od 32 m2 do 63 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Gostyniu to 52 m2.

  Ceny mieszkań w Gostyniu

  Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Gostyniu to 6 104 zł za m2;

  • średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Gostyniu to 7 480 zł za m2 ;
  • rynek pierwotny w Gostyniu to z kolei wydatek średnio 5 892 zł za m2.

  Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Gostyniu?

  • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Gostyniu znajdziesz w cenie 580 000 zł;
  • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Gostyniu wynosi 10 782 zł/m2;
  • za najdroższe nowe mieszkanie z rynku pierwotnego w Gostyniu należy zapłacić 396 178 zł;
  • najwyższa cena metra kw. nowego mieszkania na rynku pierwotnym sięga 5 990 zł/m2.

  Tanie mieszkania Gostyń. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

  Według naszej bazy najtańsze mieszkanie z rynku pierwotnego w Gostyniu to wydatek 254 214 zł. Co więcej, najniższa cena mieszkania za metr kwadratowy na rynku pierwotnym wynosi 5 800 zł/m2.

  Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 220 000 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 4 802 zł/m2.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: